60134 Fun in the Park - City People Pack

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

60134 Fun in the Park - City People Pack

#1 Post autor: Iwona »

Zestaw, którego po prostu nie wypada nie mieć. Zestaw w którym zostało przełamane tabu niepełnosprawności.

Obrazek
60134 Fun in the Park - City People Pack
Seria: City
Rok premiery: 2017
Liczba klocków: 99
Liczba figurek: 15 + pies
Spis części: BrickLink, BrickSet
Opakowanie: karton
Cena: bricklink ~ 94 PLN bez kosztów wysyłki, Allegro 114 PLN, S@H 179,99

Opakowanie i instrukcja
Opakowanie to solidne kartonowe pudełko o wymiarach 26 x 18,5 x 4,3 cm. Na frontowej ściance mamy zaprezentowany opisywany zestaw na tle parkowej uliczki. Z tyłu pokazano scenki z życia oraz proponowany sposób złożenia minifigurek. Dłuższe ścianki to z jednej strony minifig w skali 1:1 i rodzinna fotografia pozostałych postaci, a z drugiej ostrzeżenia o zadławieniu. Na krótszych ściankach są ostrzeżenia oraz kopia frontowego zdjęcia.
Instrukcje w zestawie liczącym 99 elementów są trzy i to „cienka” przesada. Książeczki mają wymiar 14,7 x 10,1 cm i liczą kolejno: 28 stron, 16 i 24.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Klocki
Według brickseta jest ich 99. Absolutną nowością jest:
Obrazek Light Bluish Gray Minifig, Utensil Wheelchair Seat, występuje w 2 setach, drugim jest 10154
Dość rzadkim elementem jest:
Obrazek White Sports Soccer Ball Plain, biała piłka pojawia się tylko w 3 setach

Minifigi i model główny
Na potrzeby niniejszej recenzji połączyłam zazwyczaj wyróżniane dwie kategorie: minifigi i model główny. W tym zestawie minifigi są modelem głównym :)

Zawartość woreczka nr 1
Obrazek
W pierwszych ruchach składamy wózek inwalidzki. Minifig na nim siedzący posiada dwustronnie zadrukowaną bluzę, która wystąpiła w 4 setach (w latach 2016-2017) oraz główkę znaną z 32 zestawów. Czapka w tym kolorze wystąpiła tylko w tym secie i w 45022.
Obrazek

Pan sprzedający hot-dogi związany jest z liczbą 4, ponieważ w takim wymiarze w świecie lego występuje dwustronnie zadrukowany tors, głowa i czapka.
Obrazek
Obrazek

Kobieta czekająca na autobus również jest dość unikatowa: dwustronny tors i włosy pojawiają się tylko w dwóch setach, główka w 4.
Obrazek

Chłopiec bawiący się na karuzeli posiada dwustronnie zadrukowaną główkę i tors, które wystąpił w 5 setach. Włosy w tym kolorze znaleźć można tylko w dwóch setach.
Obrazek
Rowerzysta to również całkiem unikatowa postać. Dwustronny tors gościł w 3 setach, główka i biały kask raptem w 4.
Obrazek

Minifigi rodzinnie:
Obrazek
Obrazek

W parku:
Obrazek


Zawartość woreczka nr 2
Obrazek

Ławeczka i siedzące na niej postacie są jedną z najprzyjemniejszych scenek jakie miałam okazje z lego układać. Są niesamowicie przyjazne, rodzinne, iście sielankowy obrazek. Babcia jest unikatowa, białe włosy i dwustronnie zadrukowany sweterek występują tylko w tym secie, główka łącznie w 3. Dziadek jest nieco popularniejszy, jednostronnie zadrukowany tors pojawił się w 3 zestawach, główka w 4.
Obrazek

Kobieta malując płot ma jeden z najciekawszych dwustronnych torsów i malowanych nóg jakie ostatnio widziałam. Obydwie te rzeczy wystąpiły w 2 setach. Dwustronna główka również wystąpiła w 2 zestawach.
Obrazek

Dziewczynka próbująca strzelić gola posiada dwustronnie zadrukowaną bluzę, która wystąpiła w 3 setach, podobnie jak główka. Włosy w tym kolorze dostępne są tylko w tym secie. Chłopiec, który wspaniałą robinsonadą broni bramkę, ma dwustronne zadrukowany tors, który wystąpił tylko w 2 setach. Piękny jest sam nadruk nawiązujący do klasycznego space. Główka wystąpiła w 8 setach.
Obrazek

Rodzinna fotka:
Obrazek
Obrazek

Bawimy się:
Obrazek


Zawartość woreczka nr 3
Obrazek

Ławeczka piknikowa wraz z osobami towarzyszącymi spokojnie mogłaby być polybagiem. Ojciec posiada dwustronnie zadrukowany tors, który pojawił się w 5 setach. Głowa jest znacznie popularniejsza – pojawiła się w 19 setach. Córka dostała dwustronnie zadrukowaną bluzę, która gościła w 5 setach i główkę, która wystąpiła w 13. Psiak to unikat, znajdziemy go tylko w tym secie.
Obrazek

Kosiarka składa się z 11 części i bez wątpienia wygląda bardzo przyzwoicie. Pani ją obsługująca ma dwustronnie zadrukowany tors, który pojawił się w 2 setach. Jest następcą wersji 973pb0547c01. Bużka jest bardzo popularna, wystąpiła w 50 zestawach.
Obrazek

Na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że mama jest bardziej unikalna, a tymczasem dwustronnie zadrukowany tors znalazł się w 6 setach, głowa (również dwustronna) w 9 a włosy w 11. Wisienką na torcie zestawu jest niemowlak, który do tej pory pojawił się w 3 setach.
Obrazek

Minifigi i pies:
Obrazek
Obrazek
Drugie twarze:
Obrazek

Pozostało po budowie:
Obrazek

W parku:
Obrazek
Obrazek


Podsumowanie
Zestaw jest obłędny! Dostajemy starannie dobrane postacie i sporo dodatków. Mamy wózek inwalidzki, niemowlaka i psa. Większość torsów jest zadrukowana dwustronnie. Jestem absolutnie zachwycona tym zestawem i sama nie wiem, którą figurkę wybrałabym jako najlepszą. Dziś byłaby to malarka. A jakie są Wasze typy?

Za
  • minifigi
  • bawialność


Przeciw
  • instrukcja w 3 częściach

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Iwona pisze:Allegro 114 PLN
Ceny tego zestawu poleciały na pyszczek :)
Da się go na Allegro dostać w granicach ~80zł.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#3 Post autor: Biedrus »

M_longer pisze:
Iwona pisze:Allegro 114 PLN
Ceny tego zestawu poleciały na pyszczek :)
Da się go na Allegro dostać w granicach ~80zł.
Za to podziękuj Biedronce :P

Ale za miesiąc lub dwa będzie chodził zestaw w okolicy 100-110 zł.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: SERVATOR »

Zestaw wyszedł w ubiegłym roku (2016) i wtedy w wózku najważniejsze były jego koła. ;)
To właśnie dzięki nim Lookl kilka dni temu pochwalił się nam fajną rikszą.

Obrazek

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#5 Post autor: Biedrus »

SERVATOR pisze:Zestaw wyszedł w ubiegłym roku (2016) i wtedy w wózku najważniejsze były jego koła. ;)
Ważniejszy jest zdecydowanie noworodek. Kół macie bez liku, bobas z prawdziwego zdarzenia jest po raz pierwszy.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Durzy »

Ważniejszy był sam wózek. Niemowlaki były i w Scali i Belville. Inwalida to bardzo ważny i rzadki ruchu ze strony firmy robiącej zabawki. Wreszcie nadano prawo do istnienia inwalidą w świecie Lego.

Ja mam ten zestaw dzięki bardzo sprawnie wysyłającemu zamówienia Biedrusowi. Pierwsze co mnie zaskoczyło to... Po złożeniu sprawia wrażenie dużo większego niż się można spodziewać. Mam trochę figurek i wahałem się, czy go kupić, ale poniżej 100zł nie ma się nad czym zastanawiać!

Świetna jest mnogość opcji, np. weźmy 3 woreczek, wystarczy matce zamienić tors z dziewczynką i odwrócić buźkę na tą z okularami. Dostajemy tępą dziunię i elegancką dziewczynkę kujonkę. Najprostsza zmiana, a zupełnie zmienia charakter 2 minifigów, możliwości w zestawie jest mnóstwo!

W zestawie nie podoba mi się wózek dziecięcy, uważam, że źle wygląda oraz kolor roweru, chyba najpopularniejszy i średnio pasuje do munifiga.
Ostatnio zmieniony 2017-07-02, 06:27 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#7 Post autor: glaz_pimpur »

Biedrus pisze:
SERVATOR pisze:Zestaw wyszedł w ubiegłym roku (2016) i wtedy w wózku najważniejsze były jego koła. ;)
Ważniejszy jest zdecydowanie noworodek. Kół macie bez liku, bobas z prawdziwego zdarzenia jest po raz pierwszy.
Koła. Bobas wyszedł równolegle w cm.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
LordXun
Posty: 54
Rejestracja: 2015-01-06, 13:03
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: LordXun »

Ja przepraszam, ale... akurat ten gościu na wózku inwalidzkim jest creepy. Przy odrobinie złej woli jego uśmiech jest niepojący, a do tego jest w "podzestawie" z karuzelą... :/ Moje pierwsze wrażenie jak "złożyłem" zestaw, to bezdomny pedofil... o_0 A wystarczyło dać inną główkę bez cwianiakowatego uśmiechu.
LordXun

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Silverbrick »

Ten zestaw to bardzo dobry punkt odniesienia. Niby było wiadomo, że minifigi są często bardziej cenne niż elementy, ale teraz mamy już dowód:
Iwona pisze:Liczba klocków: 99
Liczba figurek: 15 + pies
S@H 179,99
Ostatnio zmieniony 2017-07-02, 14:22 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#10 Post autor: Stelario »

Silverbrick pisze:Ten zestaw to bardzo dobry punkt odniesienia. Niby było wiadomo, że minifigi są często bardziej cenne niż elementy, ale teraz mamy już dowód:
Iwona pisze:Liczba klocków: 99
Liczba figurek: 15 + pies
S@H 179,99
A ja myślałem że 1.80 zł za klocek to normalna cena. A to przez te figurki...
Ostatnio zmieniony 2017-07-02, 17:59 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Durzy »

glaz_pimpur pisze: Koła. Bobas wyszedł równolegle w cm.
Bobas wyszedł trochę później. Wózek. Kół jest pełno i to tylko część, a wózek ma ogromne znaczenie socjologiczne. Spojrzyj szerszej niż zbiór części;)

Przy odrobinie złej woli jego uśmiech jest niepojący, a do tego jest w "podzestawie" z karuzelą... :/ Moje pierwsze wrażenie jak "złożyłem" zestaw, to bezdomny pedofil...
Przecież masz 14 główek i mnóstwo zachęceń do własnych kombinacji! Samo LEGO proponuje weterana wojennego.
Pedofil to jest na schodach ruchomych, na tylnym pudełku Grand Emporium;)
Ostatnio zmieniony 2017-07-02, 19:38 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#12 Post autor: nisiia »

Durzy, ogarnij się i czytaj za nim coś opublikujesz, bo musze się domyślać o co chodzi z "sak lego", czy wcześniejsze "dgurki".
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Silverbrick »

Stelario pisze:
Silverbrick pisze:Ten zestaw to bardzo dobry punkt odniesienia. Niby było wiadomo, że minifigi są często bardziej cenne niż elementy, ale teraz mamy już dowód:
Iwona pisze:Liczba klocków: 99
Liczba figurek: 15 + pies
S@H 179,99
A ja myślałem że 1.80 zł za klocek to normalna cena. A to przez te figurki...
70331 ma 101 części, a kosztuje 40zł. I powiedzieć, że niektórzy myśleli, że to drogo...

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#14 Post autor: gmkkk »

Figurki zawsze podrażają cenę zestawu, tzw battlepacki czy to city czy SW czy ninjago kosztuję po 50- 60 PLN a zawierają po 4-5 minifigów plus parę dodatków, więc ile ma kosztować zestaw kilkunastu figurek? 20 zeta?

... Wakacje ...rodzice w pracy... co by tu porobić z tak pięknie rozpoczętym dniem...??? ;)

ODPOWIEDZ