[MOC] Ludzik LEGO RC

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: Taausz »

Perfekcyjne!Wykonanie oraz sam pomysł w sobie jest wspaniały.
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#17 Post autor: Durzy »

Systemowy model, który jest 100% Technicowy!

Na bazie tego MOCa można by zrobić marionetkę dla brzuchomówcy ;)

--pg-- pisze:Tu na forum, czy w Chojnicach chętnie posłucham, jak lepiej taki film zrealizować, tym bardziej, że kusi zrobienie kiedyś w tej skali Lorda Vadera, gdyż 80% modelu będzie złożone dokładnie tak samo, tylko na czarno. Jedyną nowością będzie zaprojektowanie hełmu, innej głowy oraz zamiast obrotu nakryciem głowy trzeba będzie zrobić podnoszenie hełmu.
Ważniejsze, aby miał pelerynkę i miecz świetlny, który w tej skali jest problemem, chyba, że się użyje czegoś co nie jest Lego.

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

#18 Post autor: SAMOLOT »

Ludzik jest świetny bardzo mi się podoba. Lubię to uczucie kiedy patrzysz na czyjś model i myślisz kurczę czemu ja na to nie wpadłem. Prezentacja na forum też świetna. Ale namawiam Cię do nagrania lepszego filmu, ten model na to zasługuje. Tym bardziej, że chcesz zrobić do niego instrukcję. Może w Chojnicach koledzy pomogą :).
Mój głos na MOC miesiąca już masz.
Ostatnio zmieniony 2017-07-05, 22:05 przez SAMOLOT, łącznie zmieniany 1 raz.

Styrany
Posty: 26
Rejestracja: 2016-05-01, 14:46
Lokalizacja: Zamość
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#19 Post autor: Styrany »

Świetny "minifig" :D, trzeba popracować nad filmem, bardzo ciekawi mnie ta praca i będę śledził Twoje poczynania.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#20 Post autor: eric trax »

Przyjrzałem się na wystawie. Model jest piękny. Bardzo mi się podoba że udało Ci się oddać kształt i odpowiednie proporcje. Co prawda z racji wielkości model ma pewne ułomności natury technicznej (np luzy w nogach) jednak przy tej wielkości działa na prawdę dobrze.

Na mnie największe wrażenie zrobiła czapka z paneli. Gratulacje :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#21 Post autor: legosamigos »

Zgadzam się z Ericiem i powiem szczerze, że na wystawie miał dużą oglądalność :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#22 Post autor: Kocur »

Już na wystawie mówiłem Ci jak mi się to bardzo podoba.

Teraz mi przyszło do głowy że pasowało, by wstawić moduł głosowy mówiący zapitym pirackim głosem: "Nie jestem kukiełką, jestem zwykłym piratem!" ;)
Ostatnio zmieniony 2017-07-10, 10:53 przez Kocur, łącznie zmieniany 1 raz.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#23 Post autor: eric trax »

aha zapomniałem o najważniejszym. Przemyślałbym na twoim miejscu temat zastąpienia jednej nogi drewnianym implantem. To znacznie podniesie atrakcyjność modelu. Co prawda jest to wyzwanie ale czemu nie :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#24 Post autor: legosamigos »

eric trax pisze:aha zapomniałem o najważniejszym. Przemyślałbym na twoim miejscu temat zastąpienia jednej nogi drewnianym implantem. To znacznie podniesie atrakcyjność modelu. Co prawda jest to wyzwanie ale czemu nie :D
Nie narzucaj rzeczy niekoszernych :D A poza tym to miało być odzwierciedlenie tego minifiga

Obrazek
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#25 Post autor: eric trax »

od kiedy proteza nogi pirackiego minifiga jest niekoszerna?
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#26 Post autor: Kocur »

legosamigos pisze:Nie narzucaj rzeczy niekoszernych :D A poza tym to miało być odzwierciedlenie tego minifiga
Chodziło zapewne o tę nogę:

Obrazek

Ale to całego Redbearda by trza było zrobić ;)
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#27 Post autor: legosamigos »

Kocur pisze:Chodziło zapewne o tę nogę:

Obrazek

Ale to całego Redbearda by trza było zrobić ;)
Domyślam się, że chodziło o tą nogę, ale obawiam się, że ten pirat byłby o wiele trudniejszy do odwzorowania, szczególnie korpus, jak i inne detale, jak np. hak
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
--pg--
VIP
Posty: 221
Rejestracja: 2015-07-13, 19:30
Lokalizacja: Kraków

#28 Post autor: --pg-- »

eric trax pisze:Co prawda z racji wielkości model ma pewne ułomności natury technicznej (np luzy w nogach) jednak przy tej wielkości działa na prawdę dobrze.
Nogi są rzeczywiście za ciężkie albo mechanizm trochę nieadekwatny. Cały czas mam wyrzut sumienia, że do nóg dałem połączenie ślimacznica-z8 zamiast ślimacznica-z24. Gdyby zrobić wersję z uproszczonym mechanizmem, czyli osiem silników sterowane przez cztery piloty, napęd nie obsługiwałby tylu kół zębatych i działałoby troszkę sprawniej. Straciłbym wtedy zabawę przy projektowaniu mechanizmu ze skrzyniami rozdzielczymi, na co nie mogłem sobie pozwolić.
eric trax pisze:aha zapomniałem o najważniejszym. Przemyślałbym na twoim miejscu temat zastąpienia jednej nogi drewnianym implantem. To znacznie podniesie atrakcyjność modelu. Co prawda jest to wyzwanie ale czemu nie :D
Druga możliwość to zrobić wspomnianego wyżej Redbearda. Drewniana noga, zbudowana oczywiście z klocków, byłaby lżejsza w kluczowym miejscu, czyli daleko od osi obrotu. Niestety praktycznie nie ma brązowych belek i paneli Technic. :( Ciekawostka, jakich mało: duża łyżka z Volvo pasuje kształtem i wielkością jako spora część jego nakrycia głowy.
Przyjrzałem się również w Chojnicach podczas kilkunastu godzin prezentacji i jednej poważnej operacji na zapleczu, co jest najsłabszym punktem w rękach, zmienię te rozwiązania konstrukcyjne, bez kilku godzin bawienia się ludzikiem nie wpadłbym na to.
legosamigos pisze: Zgadzam się z Ericiem i powiem szczerze, że na wystawie miał dużą oglądalność :)
Po pewnym czasie wypracowałem sposób postępowania, że po prelekcji i pokazie proponowałem wspólne zdjęcie, nawet z możliwością chwycenia za dłoń, niestety niektóre dzieci bały się pirata albo autora. Obstawiam, że w ciągu dwóch dni zostało wykonanych około 100-150 zdjęć pozowanych. Przy okazji musiałem emigrować na sąsiedni stolik, bo od czasu do czasu sterowałem ciężarówką Coca-Coli. Kiedy dmac włączał oświetlenie i mechanizmy w Endorze, miałem chwilę oddechu, bo zostawałem bez widowni.
Kocur pisze: Teraz mi przyszło do głowy że pasowało, by wstawić moduł głosowy mówiący zapitym pirackim głosem: "Nie jestem kukiełką, jestem zwykłym piratem!" ;)
Ruszanie ustami zostawię sobie na inne MOC-e. ;)

Jetboy

#29 Post autor: Jetboy »

W ogóle zbudować całą dioramkę z takimi ludzikami (niekoniecznie zmotoryzowanymi) to było by coś! I całość z Technic!

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#30 Post autor: Kocur »

Jetboy pisze:W ogóle zbudować całą dioramkę z takimi ludzikami (niekoniecznie zmotoryzowanymi) to było by coś! I całość z Technic!
Na początek można spróbować takiego:
Obrazek

Ale jak już wyżej wspomniał autor, problem jest z brązami technic.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

ODPOWIEDZ