42070 6x6 All Terrain Tow Truck [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

42070 6x6 All Terrain Tow Truck [VIDEO]

#1 Post autor: Sariel »

Recenzja 42070 6x6 All Terrain Tow Truck
Obrazek

Dane techniczne
Seria: Technic
Rok premiery: 2017
Liczba klocków: 1862
Katalogi: Brickset
Cena: $289.99, S@H: 1190,00 PLN

Oficjalny flagowiec 2017 roku. Wiele osób cieszy się pewnie na ten zestaw oczekując czegoś w rodzaju oficjalnej trialówki od Lego. Te osoby mocno się zawiodą: 42070 nie ma w ogóle przedniego zawieszenia, z tyłu mamy dwie osie majtające się lewa/prawa zupełnie luzem (bo przecież kto by się spodziewał amortyzatorów w zestawie flagowym za prawie $300), a napęd cierpi z powodu wszechobecnych dyfrów, zębatek ze sprzęgłem przy silnikach i wreszcie pojedyńczego PF XL który napędza prawie 2,5-kilogramową ciężarówkę z dość wysokim przełożeniem.
Ogólne wrażenie jest takie, że zestaw jest na pierwszy rzut oka ładny - dark azure naprawdę mi się podoba, chociaż przesłanek żeby wprowadzać do Technica TRZECI odcień jasnoniebieskiego w ciągu trzech lat nie jestem w stanie pojąć - ale wydaje się straszliwie niedorobiony i pospieszony, włącznie z instrukcją, tak jakby do pracy nad nim zabrakło kilku miesięcy. W efekcie dostajemy ciężarówkę "all terrain" która męczy się z podjazdem na gładkie wzniesienie powyżej 10 stopni nachylenia, utyka na byle większej nierówności, a do tego straszy dziurami w górnym pokładzie, podwoziem wyglądającym na niedokończone i elementami na kabinie które gibają się na wszystkie strony. Gwoździem do trumny jest sterowanie na podczerwień, w tej chwili naprawdę już zabytek, które sprawia że ciężarówka potrzebuje mieć pilota nie dalej niż pół metra od odbiornika na słońcu, i wcale nie dalej w mieszkaniu przy włączonych mocnych lampach.
Największym minusem zestawu jest niewątpliwie cena. Mimo że części jest tu mniej niż w 42069, Lego uparło się zrobić z tego zestaw flagowy i chyba tylko to tłumaczy cenę. Inaczej nie da się pojąć sytuacji w której 42070 ma prawie te same elementy PF co 42055, ponad 2x mniej części, i kosztuje $10 więcej. Słynne już Porsche kosztuje raptem $10 więcej a zawiera blisko 1000 części więcej, przy czym części te dostajemy w pudełku klasy premium z pocałowaniem w rękę, nie jak w 42070 w kartonie z nienumerowanymi torebkami. Z zestawów ze zdalnym sterowaniem na PF chyba tylko koparka 8043 miała wyższą cenę za klocek, ale tam były 4 silniki i pełne zdalne sterowanie - tu mamy niby pilota, ale co chwila trzeba się pofatygować przełączyć dźwigienki na kabinie. Czemu w cenie $290 nie można dodać jeszcze ze dwóch Mediumów i mieć chociaż pełnego zdalnego sterowania a oszczędzić sobie dłubaniny ze skrzynią rozdzielczą, nie jestem w stanie ogarnąć.

Plusy:
- duży i z daleka nawet ładny
- 6 fajnych opon
- dźwig o imponującym udźwigu, fajnie działające podpory
- trochę zaawansowanej mechaniki w postaci m.in. poprowadzenia 2 osi przez obrotnicę
- częściowe zdalne sterowanie

Minusy:
- zawieszenie to żart a układ napędowy utyka na gumowym kurczaku. Prawdziwym trialówkom nie mogłoby to nawet butów wiązać.
- cena kompletnie wzięta z sufitu i niczym nie usprawiedliwiona; cena za klocek w 42055 wypada POŁOWĘ niżej
- te same opony dostaniemy w zestawie 42054, co prawda tylko 4, ale taniej a i sam zestaw jest o niebo lepszy
- TRZECI odcień jasnoniebieskiego w Technicu w ciągu TRZECH lat (medium blue: 2014, medium azure: 2016)
- buda straszy niedorobieniem i oszczędzaniem na częściach, w szczególności tylny pokład który można było ładnie przykryć kilkoma panelami
- instrukcje mają trochę błędów i niedorobień, przez co okazji do błędów jest mnóstwo
- sterowanie jest niewygodne, trudne w nauce, i tak naprawdę nie wiem po co pilot skoro co chwila trzeba wachlować przełącznikami na kabinie
- w zasadzie brak ciekawych części za tę cenę, praktycznie nic nowego, chyba że ktoś ma wielkie parcie na panele w dark azure albo opony; w ciężarówce "all terrain" nie uświadczymy nawet jednego amortyzatora

Film:
Ostatnio zmieniony 2017-08-09, 11:52 przez Sariel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
josio
Posty: 37
Rejestracja: 2011-03-28, 19:58
Lokalizacja: Świdwin
Kontakt:

#2 Post autor: josio »

Jak oni mogli sknoci taki fajny model - wizualnie tak mi się podobał że miał to być mój pierwszy Technic. Po twojej recenzji dam sobie spokój.

Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

#3 Post autor: Damjan97 »

Już przy zestawie Porsche byłem pewny że sobie go nie kupię, bo za tę cenę nie dostajemy nic ciekawego oprócz dużej ilości klocków, ale przy tym zestawie Porsche wydaje się być dealem życia :O

MickeyMPL
Posty: 25
Rejestracja: 2016-03-06, 12:19
Lokalizacja: Liverpool
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: MickeyMPL »

Kurczę..... No lipa trochę, nastawiłem się, że będzie pięknie.... A tutaj nawet IR zasięg traci... Zaryzykuję kupno ale na bank w przyszłym roku jak model poleci w dół z ceną.. Szkoda - zapowiadało się przyzwoicie, ale jak na sztandarowy model na 40-lecie.... troszkę porażka. I faktycznie, rozwiązania z modelu 8043 były by tu lepsze (Full remote control)...
Ostatnio zmieniony 2017-07-15, 13:59 przez MickeyMPL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Jakie to jest nędzne :D

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Durzy »

Damjan97 pisze:przy tym zestawie Porsche wydaje się być dealem życia :O
To jest sedno. Mam nadzieję, że 42070 się nie sprzeda, choć wątpię w to:/
To jest obraza fanów Technic (uważam, że wcale nie przesadzam!) na 40 lecie serii, a nie uczczenie jubileuszu. Na pudełku powinno być "TECHNICK"!

Mnie na każdym etapie zapowiedzi od chwili pojawienia się zdjęć ten zestaw się nie podobał. Coraz bardziej rosło we mnie wrażenie, że coś jest z nim nie tak (już nawet w wyglądzie) i jest niedopracowany, ale nigdy nie przypuszczałbym, że rzeczywiście będzie aż tak niedopracowany!

Jetboy

#7 Post autor: Jetboy »

Durzy pisze:Mnie na każdym etapie zapowiedzi od chwili pojawienia się zdjęć ten zestaw się nie podobał. Coraz bardziej rosło we mnie wrażenie, że coś jest z nim nie tak (już nawet w wyglądzie) i jest niedopracowany, ale nigdy nie przypuszczałbym, że rzeczywiście będzie aż tak niedopracowany!
Taką rzeczywistość sobie wykreowałeś ;)

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#8 Post autor: bart_ilo »

Portfel zadowolony. Po ukazaniu pierwszych zdjęć miałem chęć kupić do zabawy ale po recenzji wiem, że nie ma sensu. Taki model, a nie radzi sobie z jazdą w terenie.

Jetboy

#9 Post autor: Jetboy »

bart_ilo pisze:Portfel zadowolony. Po ukazaniu pierwszych zdjęć miałem chęć kupić do zabawy ale po recenzji wiem, że nie ma sensu. Taki model, a nie radzi sobie z jazdą w terenie.
A czemu miałby sobie radzić? Modele technic są z założenia przeznaczone do zabawy w domu, a nie na wertepach.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#10 Post autor: bart_ilo »

Jetboy pisze:
bart_ilo pisze:Portfel zadowolony. Po ukazaniu pierwszych zdjęć miałem chęć kupić do zabawy ale po recenzji wiem, że nie ma sensu. Taki model, a nie radzi sobie z jazdą w terenie.
A czemu miałby sobie radzić? Modele technic są z założenia przeznaczone do zabawy w domu, a nie na wertepach.
Terenowa ciężarówka, na dużych kołach to dla dzieci pierwsza myśl będzie, żeby na podwórko wziąć.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Durzy »

Jetboy pisze:Taką rzeczywistość sobie wykreowałeś ;)
No właśnie nie! Rzeczywistość okazała się dużo gorsza niż moje czarne wizje:/
bart_ilo pisze:Taki model, a nie radzi sobie z jazdą w terenie.
Ciekawi mnie jakby sobie poradził w tych testach seryjny Crawler?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#12 Post autor: Sariel »

Seryjny Crawler to przy tym niebo i ziemia.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#13 Post autor: Jellyeater »

W tej cenie to ramię powinno być na pneumatyce. To by już było coś.

4 cylindry to chyba mało realistyczne są...
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Durzy »

Chyba wiem o co chodzi!

Lego doszło do wniosku, że na 40 lecie nie zrobi najlepszego zestawu Technic, bo zawsze jakaś grupa by twierdziła, że tamten jest lepszy, bo cośtam, więc postanowili zrobić zdecydowanie najgorszy zestaw i im się udało! Żaden zestaw nie przebija tego w korelacji niedoróbek do ceny.
Sariel pisze:Seryjny Crawler to przy tym niebo i ziemia.
Oceniając po filmikach to w sumie Volvo lepiej sobie radzi w terenie, nie?

Dziękuję, że nie porzuciłeś zwyczaju wstawiania na LUGpolu recenzji opisowej, obok filmiku.

koala
Posty: 17
Rejestracja: 2014-08-12, 21:17
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: kudlatykoala

 

#15 Post autor: koala »

Jeżeli można nim jeździć przy odłączonym zdalnym sterowaniu, to szkoda, że nie ma możliwości sterowania zewnętrznym pokrętłem (hand of god). Przynajmniej w takim trybie byłby "all terrain".

ODPOWIEDZ