42070 6x6 All Terrain Tow Truck [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Muszel
Posty: 178
Rejestracja: 2016-06-05, 18:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: Muszel »

Mnie również model zniesmaczył...
1. Myślałem, że będzie chociaż kołyska z przodu, jak na tylnych osiach, a nie na sztywno
2. Wiotkość całości - jak Paweł pokazuje sztywność podpór, to cały pojazd gnie się na wszystkie strony. Nie mówiąc już, jak łamie się w pół przy podnoszeniu.

Możliwości terenowych się nie spodziewałem, aczkolwiek chyba dyfer między osiami jest całkowicie zbędny.

Jedyne co, to nie zgodziłbym się do oceny funkcji. Bardzo mnie zaskoczyła "1-ka". Model ma sporo funkcji, niegłupią skrzynię. Fakt, trzeba ręcznie przełączać, ale i tak jest nieźle jeśli chodzi o samą kategorię funkcji - moim zdaniem zasługuje na 3 :) choć fakt, że na 40-lecie się nie popisali.

Mnie i tak najbardziej interesuje fioletowy pojazd :)
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#17 Post autor: legosamigos »

Strasznie lipny ten zestaw. Niby pojazd terenowy, a strasznie się w tym terenie męczy. Ramię bomu niby takie wątłe, ale jak widać daje radę z dużym ciężarem. To tylko chyba jeden z plusów tego zestawu. Czy dodanie po 1 mm przy otworach na osie w tym czerwonym dyferencjale ma jakieś konkretne zastosowanie i czy zamierzasz zrobić recenzję modelu B tego beznadziejnego zestawu? Zestawy w zeszłym roku chyba jednak bardziej nadawały się na 40-lecie serii Technic
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Ojek
Posty: 136
Rejestracja: 2015-10-20, 10:25
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: Ojek »

Dzięki Sariel za tę recenzję. Nieźle musiałeś się napracować. Wysiłek nie poszedł na marne, wielu ludzi zaoszczędzi trochę kasy:)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#19 Post autor: Bricksley »

legosamigos pisze:Czy dodanie po 1 mm przy otworach na osie w tym czerwonym dyferencjale ma jakieś konkretne zastosowanie
Lepsze pytanie dlaczego tego odsadzenia tam do tej pory nie było ;)

Co zaś samego zestawu. Biorąc pod uwagę wygląd, dobór kolorów i sam pomysł na taki pojazd jak dla mnie zestaw ma duży plus. Do tego nie głupi pomysł na skrzynkę rozdzielczą czy same podpory i wszystko wydaje się fajnie pracować oprócz zawieszenia które raczej spodziewałem się że będzie ciekawe. Cóż, szkoda że sam mechanizm jazdy tak ucierpiał i te dziury w poszyciu, za tę cenę faktycznie czegoś lepszego człowiek się spodziewał. Niemniej myślę zestaw zdobędzie rzeszę fanów, wprowadzenie przeróbek dodających lepsze możliwości terenowe nie powinno stanowić większych problemów ;)
legosamigos pisze:Zestawy w zeszłym roku chyba jednak bardziej nadawały się na 40-lecie serii Technic
Fakt, zeszły rok był naprawdę dobry, ten zaś wg mnie jeden z najsłabszych w ostatnich latach.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#20 Post autor: martinb »

Bieda. Smutek. Żal. Rozgoryczenie. Innymi słowy, to doskonały temat do "ogarnięcia" dla pani red. Jaworowicz. ;-)

Dziękuję Pawle za recenzję. Dzięki niej odwiodłeś mnie od zakupu. Przyznam się, że mój początkowy zachwyt, rozbudzony pierwszymi zdjęciami i prezentacjami podczas wszelakiej maści imprez na początku tego roku, został lekko zachwiany już po obejrzeniu oficjalnego filmiku. Po zapoznaniu się z Twoją recenzją, z mojego zachwytu zostało nic. Roz...łupał się w drobny mak. Niczym 75159-tka zrzucona z kilometra na beton.

No i jeszcze to porównanie kosztów z 42055. Nie wierzę w to, że te koła są w produkcji aż tak kosmicznie drogie.

Rok temu, gdy po raz pierwszy zobaczyłem Porsche, to pamiętam, że pomyślałem sobie: "jakie to jest słabe". Teraz zaczynam powoli przekonywać się, że 42056 nie jest jednak aż takie złe.

Awatar użytkownika
josio
Posty: 37
Rejestracja: 2011-03-28, 19:58
Lokalizacja: Świdwin
Kontakt:

#21 Post autor: josio »

Tak jak czytam ten wątek to mam wrażenie że wypuszczenie tego badziewia miało na celu podniesienie sprzedaży Porsche. Coś na zasadzie że jeśli mamy dwa produkty w skrajnych cenach i dodamy jeden pośrodku bliżej wyższej ceny to konsument będzie skłonny kupić ten droższy.

Anomander
Posty: 30
Rejestracja: 2014-12-14, 23:41
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#22 Post autor: Anomander »

Dzięki za recencję, tu i na youtube. Dzięki temu mogę z czystym sumieniem przeznaczyć odłożone pieniążki na inne modele :) A ta kwota starczy na:
- 42053 (Volvo 160E)
- 42042 (Crawler Crane z 2015)
- 42065 (Tracked Offroad racer)
razem wzięte i jeszcze ciut zostanie.

uff :) Jestem szczęśliwy. Czekam z niecierpliwością na recenzję pozostałych 2 modeli z Teasera, może któryś zajmie miejsce w moim top 3 które podałem wyżej.
Muszel pisze:Mnie również model zniesmaczył...
Możliwości terenowych się nie spodziewałem, aczkolwiek chyba dyfer między osiami jest całkowicie zbędny.
Między przodem i tyłem też zachodzi konieczność stosowania dyferencjału - spore różnice między pokonaną odległością przedniej osi i tylnej. Przy tej wadze i oponach ośki i koła zębate nie miałyby lekko bez dyfra...
Ostatnio zmieniony 2017-07-17, 22:49 przez Anomander, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: BONBINI »

Ale lipa ten model...
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#24 Post autor: AOW »

Anomander pisze:Dzięki za recencję, tu i na youtube. Dzięki temu mogę z czystym sumieniem przeznaczyć odłożone pieniążki na inne modele :) A ta kwota starczy na:
- 42053 (Volvo 160E)
- 42042 (Crawler Crane z 2015)
- 42065 (Tracked Offroad racer)
razem wzięte i jeszcze ciut zostanie...
pieknie ujete...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#25 Post autor: M_longer »

Anomander pisze:- 42053 (Volvo 160E)
- 42042 (Crawler Crane z 2015)
- 42065 (Tracked Offroad racer)
Wymieniłbym 42042 na Xeriona.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#26 Post autor: eric trax »

Ja odczuwam smuteczek.

A wystarczyło wypuścić go w mniejszej skali na mniejszych kołach. Dać pełen PF i choćby zawieszenie. Wyszło by mniej elementów a zestaw byłby miód.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Anomander
Posty: 30
Rejestracja: 2014-12-14, 23:41
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#27 Post autor: Anomander »

M_longer pisze:
Anomander pisze:- 42053 (Volvo 160E)
- 42042 (Crawler Crane z 2015)
- 42065 (Tracked Offroad racer)
Wymieniłbym 42042 na Xeriona.
Już za późno... wczoraj przyszła paczka z Crawlerem (42042), udało się dorwać nowego (jeszcze w nierozpakowanym pudełku) za 410 zł. Strasznie mi się ten model podobał, ale przegrał z Arocsem (który w moim mniemaniu miażdży tegorocznego flagowca...), a pieniążków na oba wtedy zabrakło... Obecnie coraż ciężej go kupić, więc zdecydowałem się na spontaniczny zakup :)

Xeriona wszyscy polecają, ale zwyczajnie jakoś nie mogę się przekonać, może jak będzie jakaś super okazja... :) Tak czy inaczej za podobne pieniądze jak za flagowca można mieć 3 inne zestawy, z łącznie 3 silnikami (niezależnie czy Xerion czy Crawler, ale w Xerionie są super koła :) ), wieżą IR, pneumatyką i mnóstwem zwykłych klocków. Jak się trafi dobre okazje, to jeszcze zestaw do zmotoryzowania 160E się trafi i wtedy mamy jeszcze kompresor...

Bardzo kiepsko pomyślana polityka cenowa z tym flagowcem, nie potrafię tego zrozumieć...

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#28 Post autor: Durzy »

Anomander pisze: Bardzo kiepsko pomyślana polityka cenowa z tym flagowcem, nie potrafię tego zrozumieć...
Właśnie. Czy Lego jest tak pewne siebie, że tak chamsko wciska niedopracowany model za wygórowaną cenę, bo ludzie to i tak kupią jeśli będzie metka na 40 lecie Technic, czy może chodzi o coś innego?

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#29 Post autor: martinb »

Racja. Zawsze przecież można zrobić swój własny model, dopracować go w detalach za 2/3 lub 3/4 ceny tegorocznego flagowca, a na koniec pierdyknąć gdzieś z przodu biały klocek z nadrukiem 40-lecia serii Technic.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#30 Post autor: OmenGda »

Nie wiem czy przeoczyłem czy nikt nie napisał, jest tam odbiornik IR w wersji V1 czy V2?

Ps. Pewnie zaraz wyjdzie cała masa modyfikacji na pełne PF.
Swoją drogą opony chyba potaniały od kiedy wyszedł ten zestaw :-)
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

ODPOWIEDZ