42068 Airport Rescue Vehicle [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

42068 Airport Rescue Vehicle [VIDEO]

#1 Post autor: Sariel »

Recenzja 42068 Airport Rescue Vehicle
Obrazek

Dane techniczne
Seria: Technic
Rok premiery: 2017
Liczba klocków: 1094
Katalogi: Brickset
Cena: $99.99, S@H: 399,99 PLN

Najmniejszy z drugiej fali tegorocznych Techniców był dla mnie miłym zaskoczeniem. Spodziewałem się czegoś prostego, dostałem coś ambitnego i skomplikowanego, o znakomicie pomyślanym układzie skrętnym i dwóch funkcjach w wysięgniku które można opcjonalnie zmotoryzować. Podoba mi się też jak normalnie i realistycznie 42068 wygląda obok dwóch większych Techniców. Jest to ładny, dopracowany, funkcjonalny zestaw, a skręca się nim chyba najfajniej ze wszystkich tegorocznych zestawów. Z minusów wymieniłbym brak jakichkolwiek nowych części czy choćby części w nowych kolorach - wiele osób nie będzie potrzebowało kupić tego zestawu żeby go zbudować - oraz kilka miejsc gdzie wyraźnie szukano oszczędności.

Plusy:
- ładny, realistyczny wygląd
- zaskakujący poziom złożoności i funkcjonalności
- pomysłowy i sprawny układ skrętny
- dwie funkcje które można łatwo podpiąć pod silnik
- prosta, przyjemna budowa, znacznie przystępniejsza niż w 42069 i 42070
- umiarkowana ilość nalepek; nawet bez nich zestaw powinien wyglądać ładnie

Minusy:
- dość niewielki jak na ponad 1000 części (np. 42052 miał mniej części i był ze 2x większy)
- kompletne zero nowości jeśli chodzi o części i kolory; jedyne co w tym zestawie jest unikalne to nalepki
- instrukcja i nalepki są w pudełku luzem i łatwo się uszkadzają
- w 2017 Technicowa straż pożarna nadal nie ma kompletnie żadnych funkcji związanych z wodą. Bardziej przekonujące urządzenia do gaszenia pożarów można dostać na straganie w Lany Poniedziałek.
- model jest delikatniejszy niż większość zestawów
- miejscami widać szukanie oszczędności

Film:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XW6URAktCD4[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2017-08-09, 11:50 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Liczba, nie ilość i unikatowe, a nie unikalne. Walczmy o poprawną polszczyznę, chociaż to i tak już przegrana sprawa.

Z tymi funkcjami to skręt i wysięgnik... Bo ta armatka na przodzie i otwierane klapy to ja bym skonstruował. Z systemu... Silnik nie jest realistyczny, bo prawdziwy miałby pewnie 8 cylindrów.

Tak to ładny.
Ostatnio zmieniony 2017-07-21, 16:21 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#3 Post autor: legosamigos »

Fajny zestaw, choć cena trochę duża. Mam nadzieję, że później spadnie ;) Nie pasują troszkę te żółte elementy. Spokojnie można byłoby je zamienić na inny kolor pasujący pod kolor armatki, czy samego wozu strażackiego. Podoba mi się ten detal, jak skrzynka na narzędzia. Brakuje jeszcze jakiegoś pojemnika na wodę i pompy, by sikał wodą ;)
Ostatnio zmieniony 2017-07-21, 21:11 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#4 Post autor: Filus »

Na allegro już się kilka ofert nowości pojawiło. Zaletą tego zestawu jest to, że niedługo spadną ceny czerwonych paneli 5x11. Generalnie fajny secik. Czy kupić, czy też nie, trudno powiedzieć. Pewnie ostatecznie osiągnie dolne ceny na poziomie 300 zł, co jak za 1100 części nie jest wcale tak dużo.

alchemist
Posty: 33
Rejestracja: 2016-12-29, 16:33
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: alchemist »

Dzięki za fajną recenzję Sariel!

Ja się osobiście zawiodłem na tym zestawie... Sądziłem, że będzie ciekawszy i będzie miał więcej interesujących i przydatnych klocków. Oraz duuużo więcej czerwonych liftarmów (szczególnie liftarmów) i paneli jak na CZERWONĄ straż pożarną, bo są mi potrzebne do jednego projektu :) (Wiem, że na pierwszy rzut oka wydaje się dużo, ale kiedy spojrzycie na listę części, nie jest tego ogromna ilośc, poza panelami 5x11x1) Zaś ostatecznie, za tą cenę, nic ciekawego nie dostajemy pomimo prawie 1100 elementów. W 42053 wycenianym tak samo jest prawie 100 klocków więcej, a są wśród nich elementy pneumatyczne. Co tylko kolejny raz udowadnia wyższość zeszłorocznych zestawów nad jubileuszowymi ;)
Z tych porównań z poprzednimi latami, jedynie 42069 wydaje się trzymać poziom. Ba, nawet odstaje na plus cenowo! :)
Ostatnio zmieniony 2017-07-22, 11:45 przez alchemist, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#6 Post autor: legosamigos »

alchemist pisze:... i paneli jak na CZERWONĄ straż pożarną, bo są mi potrzebne do jednego projektu :) (Wiem, że na pierwszy rzut oka wydaje się dużo, ale kiedy spojrzycie na listę części, nie jest tego ogromna ilośc, poza panelami 5x11x1)...
Jak potrzebujesz większą ilość czerwonych paneli, to kup sobie 42029 :)

Jest fajny MOD tego zestawu

Ostatnio zmieniony 2017-07-27, 20:24 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ