Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Belweder
Autor Wiadomość
maren 

Wpisy: 67
Wysłany: 2017-07-25, 20:34   [MOC] Belweder

Cześć,

W wątku tym pragnę zaprezentować Belweder w wersji LEGO.

MOC przygotowany do udziału w konkursie Pierwsza Krew 2017 w kategorii Microskala.

I już na początku chcę się wytłumaczyć ze skali która nie jest typową microskalą.

Podczas budowania brakowało mi możliwości oddania szczegółów budynku i zdecydowałem się zwiększyć skalę. I tak wyszła microskala XXL :)

Ograniczenie ilości elementów zmusiło mnie do zbudowania jedynie głównej częsci całego kompleksu.

Przepraszam za zdjęcia, dużo chmur ostatnio a światło z żyrandolu niestety nie robi roboty.

W sprzyjających okolicznościach zrobię nowe zdjęcia i podmienię :)

Mam nadzieję że wyszło całkiem znośnie i nie kaleczy oczu.

Życzę miłego oglądania.

galeria
Ostatnio zmieniony przez maren 2017-07-25, 20:39, w całości zmieniany 2 razy  

Innos 
Sonni

Wpisy: 1026
Wysłany: 2017-07-25, 22:03   

Po pierwsze - "mikroskala", albo "skala micro". "Microskala" to jakiś brzydki językowo zlepek, który na szczęście używany jest na forum dość rzadko, aczkolwiek teraz widzę, że Bacon zaadaptował to w wątkach konkursowych (do poprawki :P).

Po drugie - tam od razu skala micro XXL. Jest nadal sporo mniejsza od skali minifig, więc po prostu micro i już. :) A że na tej powierzchni może być jak u Ciebie kawałek budynku ale może być i pół dzielnicy to inna sprawa, ale to micro i to micro, żadna z tych skal nie jest jakimś gorszym sortem. ;)

Po trzecie - ano właśnie, to w sumie połowa budynku, więc już bardziej fasada (w języku etatowych marud "ścianka"), niż cały główny segment pałacu. Trochę jak w kilku firmowych zestawach (np. 10223, 10233), gdzie potrzeba dostawić drugi egzemplarz, żeby dopiero był komplet. :)

I po czwarte - akurat na fotki nie musisz bardzo narzekać, nawet przy lepszym oświetleniu biały budynek na białym tle średnio mógłby wyjść więc i teraz wcale nie jest źle.

Konstrukcyjnie też jest spoko, większość detali udało Ci się oddać. Chyba tylko fronton do poprawki, brakuje choćby zamarkowanych detali, no i tam też powinien być dach sand green. Nawet jeśli to efekt konkursowych ograniczeń (albo braków klockowych) to teraz na tle reszty budynku wygląda trochę na grubo ciosaną fuszerkę. ;P
Ostatnio zmieniony przez Innos 2017-07-25, 22:03, w całości zmieniany 1 raz  

Biedrus 
VIP
The Old Hunter

Wpisy: 1319
Wysłany: 2017-07-26, 04:29   

Ładnie ci to wyszło. Dla mnie jak do tej pory jest to najlepsza praca w tej kategorii.

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 2250
Wysłany: 2017-07-26, 04:38   

Nie do końca trzyma proporcje. U Ciebie jest około 2:1 stosunek długości do wysokości w pierwowzorze jest 3:1. Nie zmieściłbyś się z czymś szerszym? Jakie masz limity klocków na tę pracę?

naugtur 

Wpisy: 40
Wysłany: 2017-07-26, 16:55   

Limit klocków to 300

Skoro w mikroskali XXL warto by oddać więcej szczegółów, ale moim zdaniem ostateczny efekt jest i tak udany, Ma klimat mikroskali i to się liczy.

A jak masz do zrobienia powtarzające się szczeliny węższe niż 1 stud, to można spróbować tą techniką: https://farm1.static.flickr.com/519/18964264131_d296cd8f4d_b.jpg

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu