Moja przygoda z LEGO Trains

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Gemiini
Posty: 15
Rejestracja: 2017-07-17, 10:07
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Moja przygoda z LEGO Trains

#1 Post autor: Gemiini »

Witam, chciałbym podzielić się w Wami moją przygodą z serią Lego City Trains.



Tak więc, dawno dawno temu..... gdy byłem małym chłopcem chciałem mieć swój własny Pociąg z Lego. Niestety ceny w Pewex'ie kosmos, ale co się naoglądałem to moje :) Tak więc mijały długie lata, a Ja nadal pozostałem chłopcem tylko teraz już trochę większym. Do sedna bo już sam zaczynam ziewać.


Mój pierwszy wybór padł na Pociąg Pasażerski 60051. Jakoś tak tylko wydawało mi się że mało jest tych wagonów. Tak więc na start zakupiłem 2. Jeden zestaw bez napędu. Po złożeniu i przerobieniu 2 lokomotyw na wagony (kilka części dokupiłem ze sklepu LEGO) prezentował się już całkiem sympatycznie. Zestaw 2 lokomotywy + 4 wagony. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia tak więc na 2 zestawach się nie skończyło. Pojawił się 3 zestaw i całe szczęście ostatni. Ten już był kompletny z napędem. Tak więc wersja finalna 2 lokomotywy (jedna ciągnie, druga pcha na tym samym kanale RC) każda z oświetleniem czołowym przód białe, tył czerwone + 7 wagonów. Teraz to już jest moc. Tylko jak zwykle odwieczna bolączka brak wystarczającej ilości torów. Kilka zdjęć i filmów załączam w linku poniżej:


UWAGA !! Zdjęcia są przeciętnej jakości jak i filmy, mimo wszystko mam nadzieję że się komuś spodobają.

https://drive.google.com/open?id=1L73vk ... od_vdiseMd


Idąc dalej tym tropem czym byłby Pociąg Pasażerski bez stacji ?? Pociągiem bez stacji :) Tak więc postanowiłem zakupić stację kolejową 60050 jednak nauczony doświadczeniem od razu 2 sztuki. Okazało się jednak, że żeby zmieścić cały (ponad 2 metrowy skład) trzeba by tych stacji kupić z 6. Mówi się trudno będą wysiadać etapami. Ogólnie uważam że jest to dość ciekawa stacja kolejowa. Z racji że ciężko mi idzie tworzenie własnych projektów przerobiłem najlepiej jak potrafiłem dwie stacje na jedną. Oto owoce mojej pracy w linku poniżej:


UWAGA !! Zaawansowanych konstruktorów prosi się o zajęcie miejsc siedzących gdyż ze śmiechu mogą się obalić !!

https://drive.google.com/open?id=1_VpLM ... ZYVgdZnVOw



Na tym jednak nie koniec owej przygody Kolejowej. Po krótkiej chwili oddechu i zakupieniu dodatkowych 10 paczek torów, doznałem olśnienia. Samotny Pociąg Pasażerski ?!?!?!?! Tak być nie może. Nadeszła długo oczekiwana chwila, zakup pierwszego w życiu Pociągu Towarowego. Tu jednak pojawił się dylemat. Na rynku bowiem dostępne były 2 rodzaje 60052 i 60098. Całkiem ciekawe modele, za wyborem „niebieskiego” przeważyły przede wszystkim bardziej klimatyczne wagony. Nie ukrywam że cena 535 zł z dostawą za jeden 60052 też była zachęcająca. Na jednym jednak się nie skończyło.


Finalny stan projektu „Ciuchcia” to trzy składy:

1 - Lokomotywa + 11 wagonów bydlęcych (w późniejszym etapie powstał wagon piętrowy do przewozu bydła)

2 - Lokomotywa + 8 wagonów szpulowych (dodatkowo dokupione 8szt. Łańcuchów)

3 - Lokomotywa + 7 wagonów Octan (z Gazem ziemnym??) tu bardziej przemawiały do mnie wagon z pełną obsadą (3 zbiorniki z gazem na każdy wagon). Brakujące części pozostałych zbiorników zakupione z Bricks & Pieces.


Nie udało mi się zbudować nowej suwnicy tak więc nie pozostało mi nic innego jak przebudowa 3szt dostępnych w zestawach.


UWAGA !! Nadjeżdża Pociąg !!


https://drive.google.com/open?id=1tr-F4 ... tD89PO_4b0


Miłej lektury. :)
Ostatnio zmieniony 2017-12-29, 12:03 przez Gemiini, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#2 Post autor: tomey »

W pociągu pasażerskim radzę obudować czymś klocki trzymające światła, albo obkleić to srebrną taśmą. Dzięki takiemu zbiegowi nie będzie świeciło pół kabiny. Ale skład robi wrażenie. A co w środku? Jest przynajmniej jeden wagon restauracyjny?
37236809 nowe gadu:)

Gemiini
Posty: 15
Rejestracja: 2017-07-17, 10:07
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Gemiini »

Cześć.
Klocki trzymające światła są obudowane ale nie całkowicie. Jak znajdę chwilę to jeszcze będę poprawiał. Co do wagonów to myślałem nad jakimś restauracyjnym czy składem sypialnym, bądź 1 i 2 klasa. Niestety jak na razie wszystkie 7 jest identycznych pasażerskich.

bear1984
Posty: 15
Rejestracja: 2017-01-25, 10:11
Lokalizacja: warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: bear1984 »

Bardzo mi sie podoba cały pomysł i rozwój kolekcji. korzystałeś może z powiększonego zestawu z kolejką towarową (z torami i dworcem?)

Gemiini
Posty: 15
Rejestracja: 2017-07-17, 10:07
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Gemiini »

Nie nie kupowałem tego Mega Pack. Wszystko było oddzielnymi zestawami. Tylko Wagony do 60052 były dokupione oddzielnie. Czekam teraz na nowe Pociągi na 2018 ☺️

ODPOWIEDZ