Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] I tyle wyszło z remontu
Autor Wiadomość
romkoo 
VIP

Wpisy: 255
Wysłany: 2017-07-26, 21:20   [MOC] I tyle wyszło z remontu

Planując przeprowadzkę w lipcu do nowego mieszkania w planie miałem remont, ale różne zawirowania sprawiły, że póki co jesteśmy na starych śmieciach czekając na odbiór mieszkania i możliwość przeprowadzenia remontu. Z remontu w wakacje nic nie wyszło (a już myślałem, że wpiszę w modę urlopowo-remontową) w związku z czym uciekłem z moja rodzinką do Chałup i oddałem się bardziej pasjonującym zajęciom. A dokładnie zacząłem się uczyć kitesurfingu.
Poniższa praca prezentuje jak te lekcje na początku wyglądają. Najpierw czeka się długo na wiatr a potem brodzi człowiek zanurzony po pas w wodzie i "nie pozwala na to aby silniejszy podmuch wiatru + złe sterowanie wystrzelił człowieka z wody.

kitesurfing by Maciej Ramlo, on Flickr

mw 
VIP

Wpisy: 519
Wysłany: 2017-07-26, 21:27   

fajny pomysł, no i widać że gostek się dopiero uczy :)

JK 

Wpisy: 426
Wysłany: 2017-07-26, 21:56   

Świetny pomysł i bardzo dobry ogólny odbiór! Jest dynamika w tej scenie. Podoba mi się ten latawiec, choć z małą uwagą - wykończenie pod spodem... ale domyślam się, że wynika to z "przyczyn obiektywnych";)

Natomiast nie ukrywam, że nie szczególnie podoba mi się technika wykonania wody. To znaczy rzecz w tym, że wygląda to świetnie! Tylko wielka szkoda, że efekt uzyskany jest poprzez dość swobodne przyczepianie tych kafelków i modelowanie w taki właśnie sposób. Gdyby było to zrobione jakoś podobnie, ale np. z serków, wtedy byłoby super!

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 2066
Wysłany: 2017-07-27, 04:40   

Bardzo dobra woda i bardzo dobry latawiec. Bardziej wykończony byłby zbyt masywny. Ładna praca.

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wpisy: 1307
Wysłany: 2017-07-27, 07:04   

Świetny pomysł i fajne wykonanie. Nie podobają mi się tylko linki - chyba powinny być napięte. Może dałoby radę zrobić je z fleksów?

JK 

Wpisy: 426
Wysłany: 2017-07-27, 07:20   

Jellyeater napisał/a:
Bardzo dobra woda i bardzo dobry latawiec. Bardziej wykończony byłby zbyt masywny. Ładna praca.

W kwestii latawca miałem na myśli chyba nieco przypadkowe kolory w niektórych miejscach od spodu, ale może się mylę i taki był zamysł.

Natomiast co do wody, to rzecz w tym, że jest naprawdę bardzo ładna. Tylko technicznie wykonana jest "nie czysto", a jestem prawie pewny, że identyczny efekt można byłoby uzyskać stosując normalnie przyczepione serki zamiast lekko nałożonych pod kątem tile'i.

Jednak niezależnie od powyższego, praca jest moim faworytem w swojej kategorii:)
Ostatnio zmieniony przez JK 2017-07-27, 07:58, w całości zmieniany 1 raz  

bart_ilo 
VIP

Wpisy: 1350
Wysłany: 2017-07-27, 07:31   

Bardzo ładnie wyszło. Ciekawie zrobiony latawiec. Linki wyglądają, jakby opadał na wodę.

Greg 
VIP

Wpisy: 176
Wysłany: 2017-07-27, 09:11   

świetna woda, sprawa wrażenie falowania

romkoo 
VIP

Wysłany: 2017-07-27, 20:47   

JK cieszę że się podoba, tile są wpięte pod kątem ponieważ ten jeden zabieg dawał efekt pofalowania, co do kolorów wody to tak wygląda na tej płyciźnie w Chałupach, są obszary gdzie woda się rozjaśnia, tam jest płytko (woda do kolan) i nie ma wodorostów, w pozostałych miejscach jest ciemniej (woda do pasa i wyżej + glony). Zgadzam się z zastosowaniem serków w tym kolorze, dałoby to na pewno lepszy efekt, niestety nie mam takich klocków a budżet nie pozwalał na większe zakupy, więc rzeźbiłem z tego co miałem :)

mw napisał/a:
fajny pomysł, no i widać że gostek się dopiero uczy :)

Dzięki :) Pilny uczeń z niego.

Jellyeater napisał/a:

Dzięki, latawiec był przebudowywany z 4 razy, starałem się podkreślić jego lekkość ;) od spodu odpuściłem wykończenia na gładko, nie udało mi się dobrać kolorów tak aby pasowały kolorystycznie, wymagało to zastosowania większej liczby mniejszych plateów a wówczas konstrukcja się rozpadała.

glaz_pimpur napisał/a:
Świetny pomysł i fajne wykonanie. Nie podobają mi się tylko linki - chyba powinny być napięte. Może dałoby radę zrobić je z fleksów?

Dzięki, linki trudno było napiąć, flexy rzeczywiście mogłyby być ciekawym rozwiązaniem, ale obawiam się czy nie byłyby za grube i do tego flexów nie mam aby przetestować. Ten obrazek może obrazować moment w którym na chwilę zdycha wiatr i latawiec spada do wody, wówczas linki wyglądają dokładnie tak :)

bart_ilo napisał/a:
Bardzo ładnie wyszło. Ciekawie zrobiony latawiec. Linki wyglądają, jakby opadał na wodę.

Dzięki, latawiec opada na zbyt słabym wietrze.

Greg napisał/a:
świetna woda, sprawa wrażenie falowania

Na zatoce woda prawie zawsze lekko faluje. Przez cały tydzień mieliśmy 0,5 dnia flauty.

Ojek 

Wpisy: 132
Wysłany: 2017-07-28, 09:05   

Bardzo fajna praca. Woda jest super!

Major 

Wpisy: 86
Wysłany: 2017-07-31, 15:41   

Praca jest mega! Super wygląda wodą i latawiec ;)

romkoo 
VIP

Wysłany: 2017-08-07, 22:42   

Dzięki bardzo. Cieszę, że się podoba :)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu