[MOC] Kirovets K-700A

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

[MOC] Kirovets K-700A

#1 Post autor: Jakeof »

Jak już wspominałem kilka razy na tym forum, strasznie lubię stare ruskie traktory, więc po zbudowaniu DT-75 i Białoruśki przyszedł czas na jednego z największych - Kirovetsa K-700A.

Obrazek

Jeszcze do niedawna myślałem że raczej nigdy nie zdecyduję się na zbudowanie go, z racji jednego elementu - tylnych błotników. K-700 mają z tyłu okrągłe, duże błotniki, sądziłem że ich dobre odwzorowane z klocków jest niemożliwe, i że nawet jeśli zbuduję w miarę ładnego Kirowca, to kiepsko odwzorowane błotniki będą słabym punktem i zepsują cały model. Jednak pokusa zwyciężyła i zabrałem się do budowania:) Oczywiście zmierzenie się z błotnikami zostawiłem na koniec; wciąż uważam że nie zbudowałem ich dobrze, ale w tej skali lepiej nie potrafiłem. Generalnie jak na niego patrzę to już mi nie przeszkadzają, lepiej nie będzie. Z lusterek zrezygnowałem świadomie, bo na wielu zdjęciach ich nie widziałem, wiadomo - to stare maszyny, w większości egzemplarzy, które jeszcze jeżdżą, lusterka są pourywane.

Obrazek

Musiałem dać miejscami wstawki w kolorze tan i kilku innych odcieniach, z jednego powodu - element tworzący okrągłe nadkole nad przednim kołem nie wystepuje w żółtym. Ale piaskowy kolor moim zdaniem postarza maszynę, sprawia że nie wygląda jak nówka sztuka, co w sumie przy tym traktorze jest atutem. Traktor jest zróżnicowany kolorystycznie, co sprawiło mi trochę kłopotu, bo czasem musiałem zamawiać raptem po kilka klocków z jednego sklepu, ale udało mi się zdobyć wszystkie części w potrzebnych mi kolorach. Jestem bardzo zadowolony z kabiny, udało mi się zaakcentować wszystkie okienka, których Kirowiec ma niemało, bo aż 10. Dach owinięty jest żółtą legową gumką. Koła się kręcą, przegub jest ruchomy, TUZ można podnosić i opuszczać. Uchwyty do wiaderek tworzące najniższy stopień drabinki trzymają się w ten sposób, że są umieszczone w kawałku przewodu hydraulicznego, który jest wciśnięty w dziurę w tym dużym skosie. Trzyma jak ta lala.

Obrazek

Żeby nie było monotonnie dorobiłem do niego ciemnoszary lemiesz, gdyż na wielu zdjęciach widziałem K700 z lemieszami używane do odśnieżania, czy po prostu spychania ziemi. Zresztą podoba mi się taka konfiguracja. Rozważałem też zbudowanie dużego 8-skibowego pługu, ale na najbliższy czas porzuciłem ten pomysł. Może kiedyś do niego wrócę.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria Brickshelf

Galeria Flickr

To wszystko, dziękuję za uwagę i proszę o uwagi;)

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: JK »

Podoba mi się przede wszystkim to, że mimo małej skali, na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie wielkiej maszyny. Nie analizowałem za bardzo oryginału, ale model bardzo ładny.

Awatar użytkownika
Jaco3011
Posty: 240
Rejestracja: 2016-09-07, 17:03
Lokalizacja: Kielce / Kraków
brickshelf: ---
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jaco3011 »

Bajer!

Błotniki wyszły bardzo dobre, może to nie są "te" błotniki, ale wygląda jakby to było specjalnie.

I weź pisz po polsku "Kirowiec".
"Kim jesteśmy? Z czego budujemy? Dokąd to wszystko zmierza?" ~własne
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a LEGO LEGO LEGO" ~własne

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#4 Post autor: Jakeof »

JK pisze:Podoba mi się przede wszystkim to, że mimo małej skali, na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie wielkiej maszyny.
Dzięki, to dla mnie komplement, ponieważ to jest całkiem duża maszyna ;]

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#5 Post autor: eric trax »

Wyszło naprawdę super choć z tylnymi błotnikami jednak bardziej bym powalczył. Ogólnie bardzo rozpoznawalny model :)
Ostatnio zmieniony 2017-07-27, 22:11 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

ODPOWIEDZ