[MOC] Nitro Ontario 75

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Bystrzak
Posty: 7
Rejestracja: 2017-07-22, 13:02
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Nitro Ontario 75

#1 Post autor: Bystrzak »

Dzisiaj, w roku 2075, to co jeszcze 60 lat temu było obiektem marzeń, obecnie jest szczytem obciachu i kurzy się w muzeum. Nastały nowe trendy, obejmujące wszystkie sfery ludzkiego życia, także motoryzację.
Najnowsza generacja pojazdów, którym co prawda nie udało się jeszcze wznieść w powietrze (jak to w filmach S-F bywa), zupełnie odbiegają swym wyglądem od gruchotów typu Lamborghini Centenario, które były modne co najwyżej w drugiej dekadzie stulecia. Dzisiaj ludzkość porusza się dużymi, aczkolwiek lekkimi Nitro Ontario, wyposażonymi we wszelkie dogodności.
Samochody te są w stanie pokonać dystans 1000 km w ciągu zaledwie 5 minut, jadąc nowymi typami dróg – HyperWay. Jest to coś na wzór autostrady. Po dokonaniu odpowiedniej opłaty, kierowca otrzymuje na 5 minut własny pas jezdni o długości 1000 km. W ten sposób szybko dojedzie nad morze czy w góry.

Oczywiście, będzie można go spotkać w 2100 roku.
Największym wyzwaniem było zmieścić się w 400 elementach, ale udała mi się ta sztuka.

Obrazek. by Byst rzak, on Flickr
ObrazekNitro Ontario 026 by Byst rzak, on Flickr
ObrazekNitro Ontario 027 by Byst rzak, on Flickr
ObrazekNitro Ontario 028 by Byst rzak, on Flickr
ObrazekNitro Ontario 029 by Byst rzak, on Flickr
Ostatnio zmieniony 2017-07-25, 10:27 przez Bystrzak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Jak na coś co ma zbliżać się do prędkości 1 macha ma zdecydowanie za bardzo odsłonięte i wystające koła.

Awatar użytkownika
Jaco3011
Posty: 240
Rejestracja: 2016-09-07, 17:03
Lokalizacja: Kielce / Kraków
brickshelf: ---
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jaco3011 »

Kształt bomba, ale nie przy 12.000 km/h (bo tyle wychodzi, a nie 1 Mach).
"Kim jesteśmy? Z czego budujemy? Dokąd to wszystko zmierza?" ~własne
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a LEGO LEGO LEGO" ~własne

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Durzy »

To bardziej wygląda jak pojazd do poruszania się po krętych drogach, może nawet wydmach, a kompletnie nie do osiągania wielkich prędkości. Wtedy nawet turbina z tyłu ma sens (choć chyba powinna być w drugą stronę) i przywodzi na myśl rozwiązanie z niesamowitego Chaparrala 2J.

bear1984
Posty: 15
Rejestracja: 2017-01-25, 10:11
Lokalizacja: warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: bear1984 »

Ciekawa bryła - robi wrażenie, aż chciałoby się postawić takiego na półce:)

Awatar użytkownika
brickmartil
Posty: 90
Rejestracja: 2016-06-27, 14:08
Lokalizacja: Manchester

#6 Post autor: brickmartil »

Pomysł ciekawy. Podoba mi się historia robiąca za tło. Samochodzik ma fajny przód. Interesujące wykorzystanie klocków z hero factory. Co mi się nie podoba to widok z tyłu. Oczy razi dół okrągłego "plejta". Osie z tyłu są bardzo odsłonięte i cieniutkie. Coś bym wsadził na te axle. Może np okrągłe klocki 2x2. Pracowałem przez kilka lat jako web developer. Zauważłyłem że zasada 3 kolorów ma się równie dobrze w przypadku stron internetowych jak i budowli z lego. Dobrze byłoby więc ograniczyć ilość kolorów na twoim samochodziku. Wydaje mi się, że bryła byłaby bardziej czytelna. W każdym razie niezły początek. Powodzenia=D
Ideas are bulletproof

ODPOWIEDZ