[MOC] I tyle wysz³o z remontu

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

[MOC] I tyle wysz³o z remontu

#1 Post autor: romkoo »

Planuj±c przeprowadzkê w lipcu do nowego mieszkania w planie mia³em remont, ale ró¿ne zawirowania sprawi³y, ¿e póki co jeste¶my na starych ¶mieciach czekaj±c na odbiór mieszkania i mo¿liwo¶æ przeprowadzenia remontu. Z remontu w wakacje nic nie wysz³o (a ju¿ my¶la³em, ¿e wpiszê w modê urlopowo-remontow±) w zwi±zku z czym uciek³em z moja rodzink± do Cha³up i odda³em siê bardziej pasjonuj±cym zajêciom. A dok³adnie zacz±³em siê uczyæ kitesurfingu.
Poni¿sza praca prezentuje jak te lekcje na pocz±tku wygl±daj±. Najpierw czeka siê d³ugo na wiatr a potem brodzi cz³owiek zanurzony po pas w wodzie i "nie pozwala na to aby silniejszy podmuch wiatru + z³e sterowanie wystrzeli³ cz³owieka z wody.

Obrazekkitesurfing by Maciej Ramlo, on Flickr

Obrazekkitesurfing by Maciej Ramlo, on Flickr

Obrazekkitesurfing by Maciej Ramlo, on Flickr

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: mw »

fajny pomysł, no i widać że gostek się dopiero uczy :)

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: JK »

Świetny pomysł i bardzo dobry ogólny odbiór! Jest dynamika w tej scenie. Podoba mi się ten latawiec, choć z małą uwagą - wykończenie pod spodem... ale domyślam się, że wynika to z "przyczyn obiektywnych";)

Natomiast nie ukrywam, że nie szczególnie podoba mi się technika wykonania wody. To znaczy rzecz w tym, że wygląda to świetnie! Tylko wielka szkoda, że efekt uzyskany jest poprzez dość swobodne przyczepianie tych kafelków i modelowanie w taki właśnie sposób. Gdyby było to zrobione jakoś podobnie, ale np. z serków, wtedy byłoby super!

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Bardzo dobra woda i bardzo dobry latawiec. Bardziej wykończony byłby zbyt masywny. Ładna praca.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#5 Post autor: glaz_pimpur »

Świetny pomysł i fajne wykonanie. Nie podobają mi się tylko linki - chyba powinny być napięte. Może dałoby radę zrobić je z fleksów?
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: JK »

Jellyeater pisze:Bardzo dobra woda i bardzo dobry latawiec. Bardziej wykończony byłby zbyt masywny. Ładna praca.
W kwestii latawca miałem na myśli chyba nieco przypadkowe kolory w niektórych miejscach od spodu, ale może się mylę i taki był zamysł.

Natomiast co do wody, to rzecz w tym, że jest naprawdę bardzo ładna. Tylko technicznie wykonana jest "nie czysto", a jestem prawie pewny, że identyczny efekt można byłoby uzyskać stosując normalnie przyczepione serki zamiast lekko nałożonych pod kątem tile'i.

Jednak niezależnie od powyższego, praca jest moim faworytem w swojej kategorii:)
Ostatnio zmieniony 2017-07-27, 07:58 przez JK, łącznie zmieniany 1 raz.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#7 Post autor: bart_ilo »

Bardzo ładnie wyszło. Ciekawie zrobiony latawiec. Linki wyglądają, jakby opadał na wodę.

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

#8 Post autor: Greg »

świetna woda, sprawa wrażenie falowania

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#9 Post autor: romkoo »

JK cieszê ¿e siê podoba, tile s± wpiête pod k±tem poniewa¿ ten jeden zabieg dawa³ efekt pofalowania, co do kolorów wody to tak wygl±da na tej p³yci¼nie w Cha³upach, s± obszary gdzie woda siê rozja¶nia, tam jest p³ytko (woda do kolan) i nie ma wodorostów, w pozosta³ych miejscach jest ciemniej (woda do pasa i wy¿ej + glony). Zgadzam siê z zastosowaniem serków w tym kolorze, da³oby to na pewno lepszy efekt, niestety nie mam takich klocków a bud¿et nie pozwala³ na wiêksze zakupy, wiêc rze¼bi³em z tego co mia³em :)
mw pisze:fajny pomys³, no i widaæ ¿e gostek siê dopiero uczy :)
Dziêki :) Pilny uczeñ z niego.
Jellyeater pisze:Bardzo dobra woda i bardzo dobry latawiec. Bardziej wykoñczony by³by zbyt masywny. £adna praca.
Dziêki, latawiec by³ przebudowywany z 4 razy, stara³em siê podkre¶liæ jego lekko¶æ ;) od spodu odpu¶ci³em wykoñczenia na g³adko, nie uda³o mi siê dobraæ kolorów tak aby pasowa³y kolorystycznie, wymaga³o to zastosowania wiêkszej liczby mniejszych plateów a wówczas konstrukcja siê rozpada³a.
glaz_pimpur pisze:¦wietny pomys³ i fajne wykonanie. Nie podobaj± mi siê tylko linki - chyba powinny byæ napiête. Mo¿e da³oby radê zrobiæ je z fleksów?
Dziêki, linki trudno by³o napi±æ, flexy rzeczywi¶cie mog³yby byæ ciekawym rozwi±zaniem, ale obawiam siê czy nie by³yby za grube i do tego flexów nie mam aby przetestowaæ. Ten obrazek mo¿e obrazowaæ moment w którym na chwilê zdycha wiatr i latawiec spada do wody, wówczas linki wygl±daj± dok³adnie tak :)
bart_ilo pisze:Bardzo ³adnie wysz³o. Ciekawie zrobiony latawiec. Linki wygl±daj±, jakby opada³ na wodê.
Dziêki, latawiec opada na zbyt s³abym wietrze.
Greg pisze:¶wietna woda, sprawa wra¿enie falowania
Na zatoce woda prawie zawsze lekko faluje. Przez ca³y tydzieñ mieli¶my 0,5 dnia flauty.

Ojek
Posty: 136
Rejestracja: 2015-10-20, 10:25
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Ojek »

Bardzo fajna praca. Woda jest super!

Major
Posty: 90
Rejestracja: 2017-05-11, 09:56
Lokalizacja: Okolice Poznania
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Major »

Praca jest mega! Super wygląda wodą i latawiec ;)

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#12 Post autor: romkoo »

Dziêki bardzo. Cieszê, ¿e siê podoba :)

ODPOWIEDZ