42070 6x6 All Terrain Tow Truck [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#31 Post autor: Cieślu »

OmenGda pisze:Swoją drogą opony chyba potaniały od kiedy wyszedł ten zestaw :-)
Jedyna korzyść, jaka płynie z wypuszczenia na rynek tego gniota. To zawieszenie i układ napędowy to jakiś żart. A na cenę nie mam parlamentarnego określenia:)
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#32 Post autor: Sariel »

V1 oczywiście bo nie ma silników PF L.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#33 Post autor: OmenGda »

Sariel pisze:V1 oczywiście bo nie ma silników PF L.
No to mega słabo...
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Diabolique
Posty: 52
Rejestracja: 2016-10-03, 11:05
Lokalizacja: Dęblin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#34 Post autor: Diabolique »

Dzięki za recenzję. Przekonała mnie ostatecznie do niekupowania tego zestawu.

AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#35 Post autor: AOW »

Ponownie zapytam, jak do tego doszło, że taki projektant jak Uwe zrobił takiego gniota a LEGO jeszcze to wypuściło do sprzedaży jako flagowca...

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#36 Post autor: nori »

Patrząc na inne serie, niestety gnioty zdarzają się coraz częściej, a wpadki w wyglądzie/funkcjonowaniu są wręcz nagminne. Przynajmniej mówiąc o serii Super Heroes (wszystkich odłamach), zresztą chodzą słuchy, że zestawy DC Super Girls okazały się klapą. Poniekąd słusznie. Właśnie składam City Jungle, i ogólnie seria bardzo fajna, ale niektóre rozwiązania aż rażą idiotyzmami (np.: uchwyty na lusterka).
Może warto by było dopytać przez Administratora, co się u nich dzieje? W czasach, gdy coraz bardziej na sile zyskuje konkurencja (nie podrabiacze!), może to być sytuacja niebezpieczna dla TLG. Zbyt bardzo zachłysnęli się swoimi sukcesami filmowymi?
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#37 Post autor: Silverbrick »

Bardzo dobre myślenie nori! Zamiast narzekać, należy spróbować się dowiedzieć, co się dzieje. Ninjago i Nexo Knights sprzedają się dobrze, także jeśli chodzi o ogromną ilość mediów, jakie mają. Tutaj jest raczej normalnie.
Filmów kinowych, było jak na razie tylko dwa, więc wątpię żeby TLG się zachłysnęło.
Superheroes jest nakręcane przez kino, stąd możliwe, iż TLG podejrzewa, że atrakcyjność licencji może ich wyręczyć.
Bionicle swojego czasu było hitem i krokiem milowym w fabularyzacji serii Lego, a teraz znowu zamknęli. Skąd taka porażka?
Słaba sprzedaż Pirates III czy Castle 2013, wynika najprawdopodobniej z tego, iż nie zainteresowała większości odbiorców. Musieli postawić je na głowie, aby coś osiągnęły (Nexo, Skybound).
Architecture żyje AFOLami.
City modyfikują, aby nie powtórzyło klapy Pirates.

Może by tak zrobić wątek: "Co się dzieje w TLG? Nasze domysły"? Allemov zrobił ostatnio live, na którym on i widzowie, wydedukowaliśmy przyczyny upadku serii Chima. Było to między innymi: późna premiera serialu mało wątków postaci pobocznych, wysoka cena Speederów, data premiery blisko zakończenia (rzekomego) Ninjago. Jak widać, diabeł tkwi w szczegółach.
Ostatnio zmieniony 2017-08-21, 15:37 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#38 Post autor: Durzy »

Czy ktoś z Was kupił ten zestaw lub ma zamiar kupić? Jeśli tak, to mógłby wytłumaczyć, dlaczego to chce zrobić mimo tak wielkiej krytyki tej ciężarówki?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#39 Post autor: M_longer »

Durzy pisze:Czy ktoś z Was kupił ten zestaw lub ma zamiar kupić? Jeśli tak, to mógłby wytłumaczyć, dlaczego to chce zrobić mimo tak wielkiej krytyki tej ciężarówki?
A jak ktoś się dalej zastanawia - za tysiąc złotych można mieć 42054 + 42065 + XLa i zwolnice kupione na BLu. Oba te zestawy są dużo lepsze niż 42070.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#40 Post autor: Filus »

Długo się zastanawiałem nad napisaniem tutaj. Ale w końcu trzeba się przełamać. Model z daleka mi się podoba. Ma też kilka ciekawych części, generalnie nosiłem się z zakupem, choć logika podpowiada, by tego nie robić. Dostrzegam niedoróbki, dostrzegam oszczędności na każdym możliwym kroku, ale jakoś mi się ta pokraczność podoba;).
Durzy pisze:Czy ktoś z Was kupił ten zestaw lub ma zamiar kupić? Jeśli tak, to mógłby wytłumaczyć, dlaczego to chce zrobić mimo tak wielkiej krytyki tej ciężarówki?
Nie wiem, czy kupię. Na pewno podoba mi się z wyglądu. Do tego przy tych gabarytach i ażurowości jest pole do popisu w kwestii wszelakich usprawnień. Kolor też jest ładny, zwłaszcza, jeśli okazałoby się, że w nadchodzącym autku biało - niebieskim odcień niebieskiego to dark azure (jak w 42070). Wówczas baza pod własne autka w tym kolorze nieco rośnie. Koła mimo wszystko to też spora zaleta.

I teraz pytanie całkiem serio, proszę nie odpowiadać "jak najmniej", "nic, bo to kpina" etc. Obecnie ceny w Polsce kształtują się na Allegro w granicach 850 - 870 zł (mówię o tych najtańszych opcjach). Ile Waszym zdaniem wynosi granica, w której uznalibyście, że mimo wad i niedoróbek cena jest znośna? Nie mówię "atrakcyjna", bo taka chyba już na wyjściu jest nie do osiągnięcia, ale o tym pułapie, przy którym nie czylibyście się aż tak wyruch... znaczy oszukani;).

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#41 Post autor: legosamigos »

Filus pisze:...Ma też kilka ciekawych części...
A konkretnie jakie, oprócz kół?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#42 Post autor: OmenGda »

legosamigos pisze:
Filus pisze:...Ma też kilka ciekawych części...
A konkretnie jakie, oprócz kół?
Koła nie są tutaj jakimś atutem wg mnie. W tej samej cenie masz dwa xeriony i 8 kół i masę przydatnych elementów :-)
Ale każdy lubi co innego. Co do koloru paneli to chyba taniej kupić co trzeba na bl :-P zamiast przepłacać za te autko :)
Ale to tylko moje bardzo skromne zdanie. Mi się wizualnie zestaw podoba. Ale cena w stosunku do części mnie nie przekonała.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#43 Post autor: Filus »

legosamigos pisze:A konkretnie jakie, oprócz kół?
Dla mnie, patrząc pobieżnie na spis to: koła jako całość z felgami i kołpakami, 4 czerwone connectory 157,5 (rzadkie i drogie), czerwone ramki, czerwone connectory na axla (w dwóch ostatnich dostrzegam możliwość zainstalowania w karoserii, by nie straszyło innym kolorem). Do tego czarne panele narożne (6 krótkich i 1 długi z nowym układem otworów) i 6 sztuk czarnych nadkoli. Do tego łańcuchy + wszystkie klocki w nowym kolorze. Jest też elektronika, prowadnice wykorzystywane w podporach, czy zawsze przydatne obrotnice, ramki, zwolnice czy LA.

Ale nie odpowiadacie na postawione pytanie;p. Jaka jest wartość graniczna ceny?
OmenGda pisze:Koła nie są tutaj jakimś atutem wg mnie. W tej samej cenie masz dwa xeriony i 8 kół i masę przydatnych elementów :-)
Ta masa niewiele się różni od tych oferowanych przez 42070. Oczywiście mówię z mojego punktu widzenia, osoby która ma 42054 + dodatkowy zestaw 4 kół od tegoż. Zestaw connectorów w 42054 poza 14 sztukami:
Obrazek
jest przeciętny dla kogoś, kto już jakąś bazę posiada.

No i nie ma co porównywać cen sugerowanych. Przypominam, że 42054 oficjalnie na S@Hu kosztuje 700 zł. Na allegro da się kupić nieraz za mniej niż 500 zł. A Ty tutaj dajesz za przykład porównanie ceny oficjalnej 42070 z nieoficjalną od 42054. Jakby nie patrzeć 1400 zł (2x Xerion) nie jest równe 1200 za 42070.
Ostatnio zmieniony 2017-09-11, 11:27 przez Filus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#44 Post autor: martinb »

Filus pisze:Ale nie odpowiadacie na postawione pytanie;p. Jaka jest wartość graniczna ceny?
Jak dla mnie, to nie powinna ona być wyższa niż cena 42030 na Alledrogo w ubiegłym roku. Volvo można było wówczas kupić za ok. 710-770 zł (i to z fakturą VAT). Z tego też względu uważam, że sensowna Alledrogowa cena za ten zestaw, powinna oscylować w granicach 600-700 zł. Niestety na to raczej się nie zanosi, gdyż cena tego zestawu utrzyma się pewnie w okolicach 850 zł.
Ostatnio zmieniony 2017-09-11, 11:57 przez martinb, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#45 Post autor: legosamigos »

Filus pisze:... 4 czerwone connectory 157,5...
Faktycznie spojrzałem na ceny w BL i najtańszy 5 zł, więc może warto zamówić w BOPie
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ