[MOC] Legowisko

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Legowisko

#1 Post autor: Taausz »

Witam wszystkich.
Ostatnio bardzo spodobały mi się prace w klimacie opuszczonych świątyń w dżungli które znajdowały się na różnych serwisach związanych z AFOL-ami.
Dlatego w niedzielne południe poświęciłem na eksperymentowanie z czymś nowym niż tylko sci-fi i oto mój dzieciak który właśnie widzicie :)
Praca mieści się w 16x16 studach chociaż nie ukrywam, że miała być większa o pare bricków jednak bardzo chciałem spróbować budowania w takiej szesnastkowej skali i muszę przyznać, że to ciężka i wymagająca praca :)

Zapraszam do komentowania.

Obrazek
Buduję najczęściej oczami...

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#2 Post autor: bart_ilo »

Fajnie zrobiona ścieżka. Ogólnie ładnie wygląda.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Całość wyszła naprawdę bardzo fajnie. Największe atuty tej pracy to dla mnie mozaika i posąg.
Gdyby nie było tam pantery, to z legowiska byłaby fajna duża świątynia przedstawiona w mikroskali.

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: JK »

Naprawdę bardzo ładnie wyszło! Fajnie pokazane jak pozostałości jakiejś dawnej cywilizacji zostały przejęte przez naturę.

Ale nie byłbym sobą, gdybym nie zapytał o tę mozaikę;) Te serki są jakoś przymocowane?:)

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#5 Post autor: REX »

JK pisze:Te serki są jakoś przymocowane?:)
Najpewniej grawitacyjnie.

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: JK »

REX pisze:
JK pisze:Te serki są jakoś przymocowane?:)
Najpewniej grawitacyjnie.
Tak też pomyślałem, ale w sumie sam ten fakt nawet by mi nie przeszkadzał (na ISS raczej rzadko odbywają się wystawy LEGO:D), natomiast wydaje mi się, że są tam spore luzy i poszczególne części mogą dość swobodnie się przemieszczać. Chociaż nie jestem pewny i mam nadzieję, że mozaika jest jednak jakoś ustabilizowana:)

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Taausz »

SERVATOR pisze: Gdyby nie było tam pantery, to z legowiska byłaby fajna duża świątynia przedstawiona w mikroskali.
Bez pantery ruiny wyglądały skromniej ;) Myślałem też o dużym drzewie w jej środku jednak pantera, wygrała (mniej kombinacji )

JK pisze:
REX pisze:
JK pisze:Te serki są jakoś przymocowane?:)
Najpewniej grawitacyjnie.
Tak też pomyślałem, ale w sumie sam ten fakt nawet by mi nie przeszkadzał (na ISS raczej rzadko odbywają się wystawy LEGO:D), natomiast wydaje mi się, że są tam spore luzy i poszczególne części mogą dość swobodnie się przemieszczać. Chociaż nie jestem pewny i mam nadzieję, że mozaika jest jednak jakoś ustabilizowana:)
Zmartwię Cię, serki są jedynie powkładane luzem :)
Buduję najczęściej oczami...

Major
Posty: 90
Rejestracja: 2017-05-11, 09:56
Lokalizacja: Okolice Poznania
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Major »

Bardzo fajna praca :-) i mozaikowa ścieżka jak wcześniej zauważono super się prezentuje :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#9 Post autor: legosamigos »

Taausz pisze:...serki są jedynie powkładane luzem :)
A nie wypadną jeśli obrócisz tą płytkę o 180 stopni czy trzymają się dobrze na wcisk? Bo chciałbym zastosować tą technikę przy jednym swoim MOCu
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Taausz »

legosamigos, Niestety się nie trzymają, można zwiększyć powierzchnię układania obracając te szare el. do siebie i na odwrót i między nimi stworzyć paski z serków wzmocnione plejtami włożyć w "rynienki" i w tedy konstrukcja będzie bardziej stabilna i mniej klocków będzie luzem.
Major, Cieszę się, ze się podoba :)
Buduję najczęściej oczami...

ODPOWIEDZ