10246 Detective`s Office

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mcq_90
Posty: 49
Rejestracja: 2016-07-22, 12:30
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

10246 Detective`s Office

#1 Post autor: Mcq_90 »

10246
Obrazek

Dane Techniczne
Seria: Creator Expert
Rok premiery: 2015
Liczba klocków: 2262
Liczba figurek: 6 + 1 kot
Cena: S@H 699 PLN


Spis części
Bricklink

Na dzień dobry
Witam wszystkich Lugpolowiczów bo dość długiej nieobecności i niewielkiej aktywności na forum. Spowodowana była tym, że po prostu nie miałem okazji nabyć nic nowego od lutego. Jednak parę dni temu wszytko się zmieniło i w moich drzwiach stanął kurier z wielkim pudłem :D
Zawsze marzyłem o kupieniu modulara, zawsze jednak pojawiały się inne wydatki i zakup był odkładany i odkładany. Ale się udało! Pierwszy mój modular już dumnie zdobi wystawkę, a ja mam przyjemność go dla Was zrecenzować (szukałem, żeby nie było duplikatu, nie znalazłem).

Wypuszczony w 2015 zestaw 10246 jest kolejnym z serii Creator Expert budynkiem modułowym, z którego możemy zbudować całą ulicę. Po przejrzeniu opisów pozostałych kamieniczek z tej serii, spostrzegłem, że jest to pierwszy zestaw, który posiada dwóch nazwanych bohaterów, mianowicie detektywa Ace`a Brickmana (czyżby nawiązanie do Ace`a Ventury?) i fryzjera Ala.
Nie będę Was jednak zanudzał takimi kwestiami i przejdę od razu do opisania zestawu.

Pudełko
A właściwie pudło. Ogromne, trochę większe od 60095 i z trochę twardszej tektury.
Na froncie zestaw i "scenka" z życia, na odwrocie również scenki z konkretnych pomieszczeń i widok z innymi kamienicami z serii.
Obrazek

Zawartość to instrukcja, 18 woreczków z klockami, 1 płytka bazowa i jedna płytka szara. Z tą szarą to dziwna sprawa, bo moim zdaniem mogła być w dowolnym woreczku z płytkami sufitowo dachowymi.
Obrazek

Ciekawe elementy
W mojej subiektywnej opinii, tylko kilka zasługuje na szczególną uwagę, są to:
ObrazekTarcza do gry w darta, która do tej pory pojawiła się w 2 zestawach i to w dwóch modularach, więc jest to wielki unikat.

Obrazek Czerwone wdzianko damskie, które poza recenzowanym zestawem występuje jeszcze w tych dwóch setach

Obrazek Mundur policyjny, również występujący jeszcze tylko w dwóch setach

Obrazek Rudy kot, którego można znaleźć jeszcze w tych setach

Obrazek Marynarka występująca jeszcze w jednym zestawie

Do składania marsz!
Wybaczcie mi proszę, że nie będzie zdjęć z procesu budowania. Chciałem się w 100% skupić na składaniu i cieszyć się procesem budowania, bez odchodzenia co chwilę, żeby ustawić do zdjęcia. Przedstawię od razu ludziki i zbudowane moduły:

MINIFIGI
Set 10246 zawiera 6 figurek + kota. Co ciekawe, z racji dodatkowych "włosów" w zakładzie fryzjerskim Ala, możemy z policjantki zrobić policjanta ;)
Obrazek

Obrazek

PARTER
Od frontu wyglada to tak:
Obrazek

Mamy przyjemny dla oka szyld zakładu fryzjerskiego, a także nadrukowaną na oknach baru jego nazwę - The Highlander. Oprócz tego automat z gazetami (łącznie w całym zestawie są trzy, w tym dwie w automacie)

Wnętrze baru jest bardzo klimatyczne. Stół bilardowy i tarcza do gry w darta nadają mu niepowtarzalny charakter. Ruchoma lampa z wiatrakiem, który się obraca, przywodzą na myśl zadymione puby.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z kolei salon fryzjerski Ala, to skromne i oldschoolowe miejsce, z obrotowym, regulowanym fotelem, prawdziwym lustrem i ruchomą szafką, za którą znajduje się tajny otwór do szmuglowania ciastek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PIERWSZE PIĘTRO

Piętro jest zajęte przez detektywa Ace`a, co potwierdza nadruk (również nie naklejka!) na szybie, a także częśc "mieszkalną" zajętą przez łazienkę. Na duży plus zasługuje przeznaczenie do budowy ścian biura klocków - cegiełek. Nadaje to budynkowi fajnego amerykańskiego designu, rodem z lat 30-tych ubiegłego wieku.
Obrazek

Biuro detektywa urządzone jest bardzo klimatycznie - mamy wieszak na kapelusz, wentylator, szufladę i sejf na dokumenty, ciężkie biuro zawalone różnymi papierami, list gończy za przestępcą, a także tajną skrytkę za obrazem.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Łazienka, jak to łazienka, za dużo do opisywania nie ma. Ot - kibelek ze spłuczką wiszącą. To wszystko.
Obrazek

DRUGIE PIĘTRO I DACH
Drugie piętro od frontu charakteryzuje się bardzo estetycznym wykończeniem, co jest typowe dla wszystkich kamieniczek z serii Creator.
Obrazek

Składa się z części dachowej wyposażonej w świetlik i wieżę cisnień, a także w część "mieszkalną" zaadaptowaną na kuchnię.

Obrazek

Obrazek

CAŁOŚĆ PO ZŁOŻENIU
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Podsumowanie

Całość prezentuje się imponująco. Budynek jest stabilny i ciężki. Z racji swoich gabarytów i mocy wspaniałości w środku, z pewnością można go zaliczyć do niesamowicie bawialnych. Ze swojej strony polecam!
Ostatnio zmieniony 2017-08-24, 20:55 przez Mcq_90, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Silverbrick »

Trochę mnie dziwi dawanie do ciekawych elementów części minifigów (jak i zwierząt) - zawsze wydawało mi się że to odrębna liga - ale tak twoja decyzja, więc ok.
Wnętrza i detale tej kamienniczki, to małe dzieła sztuki - nie dziwię się czemu tak wielu ta seria pociąga. Ciekawi mnie tylko, czemu twórcy postanowili dawać tutaj klasyczne główki. Nie mam nic do tego, ale zastanawiam się czemu miał ten zabieg służyć.
Ostatnio zmieniony 2017-08-24, 23:19 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#3 Post autor: gmkkk »

Silverbrick pisze:Ciekawi mnie tylko, czemu twórcy postanowili dawać tutaj klasyczne główki. Nie mam nic do tego, ale zastanawiam się czemu miał ten zabieg służyć.
Jakbyś poczytał inne recenzje/ wykorzystał właściwie czas kiedy miałeś zakaz pisania to byś nie zadawał takich pytań...
Zmarnowany czas i niereformowalny użytkownik. Wyjątkowo zła mieszanka.
Zamiast pisać pierdoły weź wreszcie poczytaj. Może się jeszcze czegoś nauczysz... chociaż wątpię.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#4 Post autor: bart_ilo »

Podziwiam za chęć recenzji tak dużego zestawu.

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: zen535i »

Uwielbiam czytać recenzję dużych zestawów. Czytanie Twojej mnie zadowoliło chociaż wolałbym troszkę dłuższą. Dla mnie niewprawionego w wyłapywaniu błędów stylistycznych czytało się dobrze. Jedyny zarzut to fotografie - odstają od poziomu LugPolu. Mało widać: musisz popytać kolegów z forum bo pewnie za krótki czas i zbyt skupione źródło światła.
Piwo moje paliwo;)

Awatar użytkownika
Mcq_90
Posty: 49
Rejestracja: 2016-07-22, 12:30
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Mcq_90 »

Silverbrick pisze:Trochę mnie dziwi dawanie do ciekawych elementów części minifigów (jak i zwierząt) - zawsze wydawało mi się że to odrębna liga
Zestaw, to nie tylko klocki służące do budowy konkretnego modelu, ale też ludziki, akcesoria i figurki zwierząt. Ubranka to integralna część każdego zestawu. Są takie, które można znaleźć w co drugim, ale są tez takie, które są unikatami na skalę TLG, są nawet tacy Legomaniacy, którzy kupują dany zestaw tylko dla jednej-dwóch części/buziek/fryzur. Tak samo jest ze zwierzętami. TLG dość oszczędnie lokuje figurki braci mniejszych w swoich setach, dlatego jest to taka gratka.
Ciekawi mnie tylko, czemu twórcy postanowili dawać tutaj klasyczne główki. Nie mam nic do tego, ale zastanawiam się czemu miał ten zabieg służyć.
Wg. mnie z trzech powodów. Po pierwsze, odbieram to jako ukłon w stronę AFOLI, którzy pamiętają czasy, kiedy były tylko takie główki. Po drugie - dzisiaj każdy Legomaniak ma multum figurek i buziek, więc bez problemu może sobie podmienić, jeżeli klasyka mu nie pasuje. Po trzecie - Creator Expert to jedyna seria, w której klasyczne główki się sprawdzą i w której dalej będą mogły istnieć.
bart_ilo pisze:Podziwiam za chęć recenzji tak dużego zestawu.
Dzięki ;)
zen535i pisze:Czytanie Twojej mnie zadowoliło chociaż wolałbym troszkę dłuższą
Ja też bym chciał napisać dłuższą, ale po przejrzeniu forum, zwłaszcza zapowiedzi itp, stwierdziłem, że na temat tego zestawu i tak zostało dużo powiedziane. Nie chciałem powielać i kopiować wypowiedzi innych użytkowników, bo raz - to byłoby nieuczciwe, dwa - po co sztucznie nabijać znaki? To nie gazeta, w której liczy się wierszówka :P
Jedyny zarzut to fotografie - odstają od poziomu LugPolu. Mało widać: musisz popytać kolegów z forum bo pewnie za krótki czas i zbyt skupione źródło światła.
Tak, wiem i bije się w pierś :( Aparat nie lubi mnie, ani ja jego.

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Silverbrick »

Mcq_90 pisze:TLG dość oszczędnie lokuje figurki braci mniejszych w swoich setach, dlatego jest to taka gratka.
Pod tym się podpiszę. Dwa razy. :)

Awatar użytkownika
Lipek79
Posty: 85
Rejestracja: 2009-03-08, 20:33
Lokalizacja: Świnoujście
brickshelf: Lipek79

 

#8 Post autor: Lipek79 »

Uwielbiam modulary.
Twój recenzowany zestaw jest na mojej liście, może uda mi się go jeszcze nabyć ;)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Durzy »

Zestaw ma dla mnie sporą wadę. Ściana pubu, ta koło przejścia, gdzie stoi puchar, jest za niska i ma dziurę. Bardzo źle to wygląda i nie rozumiem takiej oszczędności.

Zestaw ma też plus, przez to, że z lewej strony jest niski, bardzo dobrze komponuje się z przystawioną właśnie tam Restauracją Paryską, która ze swojej prawej ma schody. Trochę rażą szare stawki w ścianie Biura Detektywa, ale od frontu takie zestawienie obu tak różnych kamienic wygląda zaskakująco dobrze.

Awatar użytkownika
Jarząb
Posty: 132
Rejestracja: 2012-05-07, 09:22
Lokalizacja: Ostróda
brickshelf: jarzab

 

#10 Post autor: Jarząb »

Jak na piątą recenzję to jest w porządku. Recenzowanie dużego zestawu zawsze wymaga sporo wysiłku, więc warto docenić chęci. Co do wyjątkowych elementów to warto zaliczyć też lustro.

Tsarov
Posty: 4
Rejestracja: 2017-09-03, 18:49
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Tsarov »

Mam póki co jedynie 3 modulary z Lego, w tym ten recenzowany i muszę przyznać, że poziom szczegółów Biura Detektywa w porównaniu do Cinema Palace jest bardzo widoczny. Widać upływ czasu (?) działający na korzyść całej serii kamieniczek.

ODPOWIEDZ