[MOC] EN57 1803 w malowaniu PKP "Kibel"

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

[MOC] EN57 1803 w malowaniu PKP "Kibel"

#1 Post autor: DawKub1922 »

Dziś, kiedy ostatni klocek wskoczył na swoje miejsce, po dziesięciu miesiącach prac (14.10.2016-13.08.2017r), nareszcie mogę zaprezentować swój najnowszy MOC, mianowicie EN57 1803, tzw: „Kibel”, w tradycyjnym malowaniu PKP z okresu kiedy wszedł do eksploatacji (dla mnie osobiście najładniejszym). Troszkę mi zeszło z publikacją, jednak dziś to następuje. Jak wiadomo mój model nie jest pierwszą wersją tego EZT (wcześniej ukazały się wersje Kolegów: model Papagras’a dawniej Gras1 oraz WIP Szarikm’a). Czy moja wersja, jest udaną wersją, to już pozostawiam do oceny oraz nieodłącznej krytyki… Jak wiadomo, uparcie obstawałem przy swoim (aby nie skracać długości poszczególnych członów w jednostce, czego nie żałuję), to w efekcie mam model jeżdżący, pod dwoma warunkami. Pierwszy jest taki, że najmniejsza nawrotka musi być budowana metodą: łuk+prosty+łuk itd. oraz drugim, że zwrotnica musi być pozbawiona żółtej dźwigni. Owszem wiem, iż mnie przed tym przestrzegano… Traktuję to jako kompromis (między wyglądem za cenę funkcjonalności), jak to w modelarstwie bywa. Jak widać na załączonych fotkach, oprócz wyglądu zewnętrznego starałem się również odwzorować coś z wnętrza „Kibla”, niektóre detale są symboliczne jak: hamulce bezpieczeństwa, grzejniki w wejściach czy aparatura na dachu i podwoziu. Być może gdyby nie wykonanie wnętrza, to „czoła” można by zrobić inaczej/lepiej. Jest to jedyny element w modelu, który nie do końca mnie satysfakcjonuje i pewnie kiedyś go przebuduję, a tymczasem zostaje taki... W zasadzie nie wiem co by tu jeszcze więcej dodać, bo o ile nie wszystko to w zasadzie bardzo dużo zostało już powiedziane w wątku WIP. To na koniec może dodam, że chciałbym również podziękować kilku osobom, może nie będę wymieniał aby Kogoś nie pominąć, za sugestie/porady, dzięki którym model prezentuje się (jak widać) oraz jeździ. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, iż model zbudowany jest z 3360 elementów.

Zapraszam do galerii:

Obrazek

Kilka fotek poszczególnych członów:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tak wygląda oryginał:

ObrazekEN57 1803 (23) fot. Matula Leszek by Dawid Kubicki, on Flickr

Więcej fotek w galerii flickr.
POZdrawiam
Ostatnio zmieniony 2019-06-24, 23:41 przez DawKub1922, łącznie zmieniany 5 razy.
#NSNP

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#2 Post autor: bart_ilo »

Pierwsze zdjęcie rewelacyjne! Cały model bardzo ładnie wygląda.
Przydałby się filmik z jazdy.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#3 Post autor: Kruk »

Świetne, od razu widać co to za model, gratulacje bo oddaje ducha pierwowzoru. :)
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: SERVATOR »

Podoba mi się bardzo!
Mam nadzieję zobaczyć go w naszym miasteczku na przyszłorocznym Legowisku. :)

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#5 Post autor: DawKub1922 »

Kruk pisze:Świetne, od razu widać co to za model, gratulacje bo oddaje ducha pierwowzoru. :)
bart_ilo pisze:Pierwsze zdjęcie rewelacyjne! Cały model bardzo ładnie wygląda.
Przydałby się filmik z jazdy.
Wielkie dzięki. Filmik też się pojawi, niestety nie umiem tego w tym momencie konkretnie określić kiedy...
SERVATOR pisze:Podoba mi się bardzo!
Mam nadzieję zobaczyć go w naszym miasteczku na przyszłorocznym Legowisku. :)
Również wielkie dzięki =) o ile zdrowie dopisze i Żona pozwoli =P czemu nie.
#NSNP

Blue_army
Posty: 16
Rejestracja: 2017-05-11, 10:00
Lokalizacja: Brzesko

#6 Post autor: Blue_army »

Bardzo ładny model, strasznie mi się podoba i tak jak napisał bart_ilo pierwsze zdjęcie super :)

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#7 Post autor: meler »

Wielki finał :-) Gratuluję, świetnie Ci wyszedł. Pierwszym zdjęciem na Flickr dałem się nawet zmylić, myśląc że to kolejne ujęcie rzeczywistej EN57 w Twojej galerii :-)

cody1976
Posty: 225
Rejestracja: 2013-08-20, 18:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: cody1976 »

Prawdziwa perełka, gratulacje.

cody1976

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: wielkamucha »

No, "cyku-cyku" jak malowanie :D
Podoba mi się bardzo, że nie zapomniałeś o tych skośnych powierzchniach drzwi wejściowych w przedsionkach (zawsze mnie intrygowały - wiem wprawdzie, dlaczego tak to było rozwiązane, ale... to zawsze było coś "innego"). Wielki plus dla Ciebie za to. No i przedział służbowy - klasyka. Tylko dlaczego nie ma ściany między kabiną maszynisty a resztą służbowego? Nie było w tych modelach?

Zawsze podziwiam Was chłopaki, że staracie się tak dokładnie oddać te wszystkie detale i smaczki oryginałów. Ja wprawdzie też tak robię w "normalnych" modelach plastikowych, ale Lego dla mnie to głownie przyjemność i właśnie taka pewna "klockowana" umowność...

Pozdrawiam,
bzzz-bzzz

P.S.
SERVATOR pisze: Mam nadzieję zobaczyć go w naszym miasteczku na przyszłorocznym Legowisku. :)
A to w tym roku w Warsiundze nic już nie będzie? Może i ja się w końcu bym wybrał...
Ostatnio zmieniony 2017-08-25, 23:01 przez wielkamucha, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#10 Post autor: Jellyeater »

Rozjazd, nie zwrotnica... :-)

Paczam i paczam. Pierwowzór urodą nie grzeszy. W modelu oddałeś to doskonale. I chyba lepiej się nie da. Bo nie ma czegoś okrągłego na 1.5 studa na światła.

Czyli jest super. :-)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

gienekk
Posty: 16
Rejestracja: 2015-11-01, 15:35
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: gienekk »

Dla mnie super, szczególnie na pierwszym zdjęciu :) Gratulacje!

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#12 Post autor: DawKub1922 »

Dzięki, cieszę się, że się podoba.

meler Nie tylko Ty miałeś takie wrażenie =P
wielkamucha Ścianka w oryginale jest, jednak w modelu się na nią nie zdecydowałem z kilku powodów, głównie dlatego, że przysłaniałaby widok na pulpit oraz utrudniałaby wsadzanie maszynisty, zwłaszcza że przód dachu mam zbudowany na stałe… Myślę, że jej brak jakoś mi ujdzie na sucho =P
Jellyeater Jakoś słowo „zwrotnica” bardziej mi pasuje i dlatego go używam, grunt że wszyscy wiemy o czym mowa

Szczerze powiem, że nie spodziewałem się tego, iż fotka/ki zrobione na stacji aż tak się spodobają. Jeszcze raz Dzięki!
#NSNP

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#13 Post autor: legosamigos »

Śledziłem wątek WIP i cieszę się, że jest już oficjalna prezentacja jako MOC. Naprawdę podziwiam Twoją pracą i gratuluję bardzo udanego modelu. A do tego te pierwsze zdjęcie na peronie, po prostu REWELACJA. Wygląda jakby peron też był zrobiony z klocków. Tylko patrzeć, jak zaraz pojawi się na zagranicznych klockowych blogach, jak również na forach kolejowych. Nawet zadbałeś o takie detale jak hamulce bezpieczeństwa. A zapytam o taki szczegół. Co jest w lampach jako światła tylne? Ta czerwona kropka jest namalowana, czy to jakaś naklejka? No i oczywiście, tak jak koledzy, chętnie zobaczę na filmie jak dostojnie porusza się po torach :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: JK »

Wygląda świetnie! Bardzo mi się podoba MOC, a do tego pierwsze zdjęcie to mistrzostwo kadrowania:) Wygląda bardzo realistycznie. Doceniam ogrom włożonej pracy i poświęconego czasu.

Awatar użytkownika
halerz
Posty: 176
Rejestracja: 2015-02-07, 16:03
Lokalizacja: Cieszyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: halerz »

Elegancki! I jaki sprzęg Scharfenberga! Trąbki można zrobić z groszka z dziurką:
Obrazek

ODPOWIEDZ