42070 6x6 All Terrain Tow Truck [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#46 Post autor: ontek »

Nawet na hurtowniach cena tego zestawu jest powalająca i nie nastawiałbym się na jakąś super obniżkę cen. Przynajmniej na razie.
Dzięki wszystkim za oddane głosy!
Już niedługo nowy moc

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#47 Post autor: Durzy »

martinb pisze: Jak dla mnie, to nie powinna ona być wyższa niż cena 42030 na Alledrogo w ubiegłym roku.
Tylko, że oficjalna cena 42070 jest wyższa, więc dlaczego cena na allegro miałaby nie być wyższa?

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#48 Post autor: martinb »

Durzy pisze:
martinb pisze: Jak dla mnie, to nie powinna ona być wyższa niż cena 42030 na Alledrogo w ubiegłym roku.
Tylko, że oficjalna cena 42070 jest wyższa, więc dlaczego cena na allegro miałaby nie być wyższa?
A co to ma do rzeczy? Kolega zapytał o "graniczną cenę" przy której można byłoby się zdecydować na zakup. I stąd moja odpowiedź. Cena katalogowa 42070 jest o 200 zł wyższa niż cena katalogowa 42030, więc siłą rzeczy będzie wyższa na Alledrogo.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#49 Post autor: M_longer »

martinb pisze:Kolega zapytał o "graniczną cenę" przy której można byłoby się zdecydować na zakup.
700zł. To nie jest więcej warte. Nie z jedną wieżą i dwoma silnikami.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#50 Post autor: Durzy »

martinb pisze:A co to ma do rzeczy?
Chodziło mi o to, czy taka cena jest, w ogóle realna? Cena wyjściowa obu zestawów jest różna, ale jeśli 42070 będzie się źle sprzedawał, to może pójdzie bardziej w dół? Czy jednak nie ma co na to liczyć?

P.S. Rozumiem, że odpowiedź na PW jest "nie"? ;)

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#51 Post autor: ontek »

Jellyeater pisze:Mówisz i masz:

https://www.olx.pl/oferta...html#007e5ceb4b
Bałbym się, bo mógłby to być mój ostatni posiłek w moim życiu i jeszcze pewnie sporo bym zmarnował, bo już by nowy nie był :D
Dzięki wszystkim za oddane głosy!
Już niedługo nowy moc

Awatar użytkownika
cwbatman
Posty: 34
Rejestracja: 2018-05-29, 19:49
Lokalizacja: Warszawa

#52 Post autor: cwbatman »

Filus pisze:I teraz pytanie całkiem serio, proszę nie odpowiadać "jak najmniej", "nic, bo to kpina" etc. Obecnie ceny w Polsce kształtują się na Allegro w granicach 850 - 870 zł (mówię o tych najtańszych opcjach). Ile Waszym zdaniem wynosi granica, w której uznalibyście, że mimo wad i niedoróbek cena jest znośna? Nie mówię "atrakcyjna", bo taka chyba już na wyjściu jest nie do osiągnięcia, ale o tym pułapie, przy którym nie czylibyście się aż tak wyruch... znaczy oszukani;).
Zamówiłem na amazonie za 670 pln z przesyłką... I po lekturze tego wątku zastanawiam się czy warto i czy nie anulowąć zamówienia?

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#53 Post autor: martinb »

cwbatman, zmotoryzowane 42069 jest zdecydowanie lepsze.

Awatar użytkownika
cwbatman
Posty: 34
Rejestracja: 2018-05-29, 19:49
Lokalizacja: Warszawa

#54 Post autor: cwbatman »

martinb pisze:cwbatman, zmotoryzowane 42069 jest zdecydowanie lepsze.
Ok. Przyjmuję do wiadomości. A odpowiedzcie mi proszę, czy jako baza pod inne projekty, np. pod "Tatrę 8x8 Madoca" ten zestaw jest wart tych 670 pln? Czy może odpuścić i kupić coś innego?

PS. Zamówiłem też 42055 za ~620, ale tutaj nie mam wątpliwości, że stosunek ceny do ilości klocków jest odpowiedni...
Ostatnio zmieniony 2018-06-06, 15:33 przez cwbatman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#55 Post autor: M_longer »

cwbatman pisze:Ok. Przyjmuję do wiadomości. A odpowiedzcie mi proszę, czy jako baza pod inne projekty, np. pod "Tatrę 8x8 Madoca" ten zestaw jest wart tych 670 pln? Czy może odpuścić i kupić coś innego?
Porównaj je na Rebrickable. Będziesz wiedział czy ma odpowiednią ilość elementów.

Na pewno ma inne koła.

Awatar użytkownika
cwbatman
Posty: 34
Rejestracja: 2018-05-29, 19:49
Lokalizacja: Warszawa

#56 Post autor: cwbatman »

M_longer pisze:Porównaj je na Rebrickable. Będziesz wiedział czy ma odpowiednią ilość elementów.
Dzięki wielkie! Miałem na rebrickable konto, ale nie wiedziałem, że ma takie opcje :))
M_longer pisze:Na pewno ma inne koła.
Koła akurat bym użył, mi się te z 42070 bardziej podobają...

ODPOWIEDZ