Drag Racing - Trójmiasto :-)))

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#106 Post autor: REX »

OmenGda pisze:Pisałem już w wątku integracji. To póki co nikt się z tamtych osób nie zadeklarował...
Zapytam trochę przewrotnie:

czy oprócz samego wpisu pojawiłeś się kiedykolwiek na integracji na żywo?
Zaproszenia pojawiają się niejednokrotnie.

Dodatkowo "przyczepiłbym" się do formy: "To póki co nikt z tamtych osób nie zadeklarował..."*

* - pogrubienie moje.

tamtych - czyli jakich? ... z innego klubu? z innej "frakcji"? - czegoś tu nie rozumiem.
Do integracji chęci nie masz a do podziałów tak?
Wystarczyło chyba napisać, że nikt więcej się nie zadeklarował. Przecież wszyscy jesteśmy z tego samego Klubu i udzielamy się na tym samym forum. Tu chyba nie ma "tych" i "tamtych".

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#107 Post autor: Tranzystor »

"Tamtych osób" czyli osób z wątku integracji. Smutne, że ludzie potrafią dopatrzyć się spisku w najnormalniejszym zdaniu.

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#108 Post autor: Iasafaer »

REX pisze:
OmenGda pisze:Pisałem już w wątku integracji. To póki co nikt się z tamtych osób nie zadeklarował...
Zapytam trochę przewrotnie:

czy oprócz samego wpisu pojawiłeś się kiedykolwiek na integracji na żywo?
Zaproszenia pojawiają się niejednokrotnie.

Dodatkowo "przyczepiłbym" się do formy: "To póki co nikt z tamtych osób nie zadeklarował..."*

* - pogrubienie moje.

tamtych - czyli jakich? ... z innego klubu? z innej "frakcji"? - czegoś tu nie rozumiem.
Do integracji chęci nie masz a do podziałów tak?
Wystarczyło chyba napisać, że nikt więcej się nie zadeklarował. Przecież wszyscy jesteśmy z tego samego Klubu i udzielamy się na tym samym forum. Tu chyba nie ma "tych" i "tamtych".
A nie sądzisz, że to działa w obie strony?
Czy nie jest tak, że niektórzy może unieśli się dumą i nie zwracają na wątek w ogóle uwagi mimo, że być może mają rzut beretem?
Skoro ktoś jest w stanie przyjść na integrację to dlaczego skutecznie omija ten wątek? Nie zauważył? Czy może z premedytacją omija, bo właśnie unosi się dumą "że skoro ktoś nigdy nie pojawił się na integracji, to ja nie pojawię się na jego evencie" ...
W końcu jest tak jak mówisz, jesteśmy jedną drużyną to kto wprowadził podział... osoby, które olały wątek i nawet słowem się nie odezwały, czy OmenGda, który prawdopodobnie wcale nie miał na celu nikogo urazić używając stwierdzenia "tamtych". Tamtych, czyli tych, którzy w zeszły piątek byli na integracji, a w wątku dotyczącym eventu praktycznie nikt z obecnych na integracji się nie odezwał.

Ja się oczywiście nie rzucam, sam byłem tylko na jednej integracji, w dodatku od roku mam przerwę w klockach. Ale pojawił się wątek, pomyślałem, że miło będzie wrócić w ten sposób do budowania... na integracji pewnie też bym się pojawił, bo miałem taki plan, ale akurat pojechałem w trasę i wróciłem dopiero w sobotę nad ranem.
No szkoda, że mało kto jest tym w ogóle zainteresowany. Wychodzi na to, że gdyby dobrze poszło jest co najmniej 10, albo więcej osób z Trójmiasta, które spokojnie mogłyby znaleźć czas... a do udziału zgłosiły się cztery, jeśli dobrze liczę.
OmenGda pisze:No niby więcej osób buduje. Ale pytanie co z tego wyjdzie. Najwyżej staniemy do wyścigu sami. Tylko wtedy to serio parking a nie sala :-)

Może jak wystawimy foty i wyniki i inni zobaczą, że niezła frajda to się więcej dołączy ludzi :-)
No dlatego mówię... wychodzi, że będzie nas tylko czwórka... zatem po co sala, parking, świeże powietrze, czy tak jak powiedziałem nawet jakaś serwisówka przy drodze ekspresowej i whola...
Ostatnio zmieniony 2017-09-11, 16:12 przez Iasafaer, łącznie zmieniany 3 razy.

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#109 Post autor: REX »

Tranzystor pisze:"Tamtych osób" czyli osób z wątku integracji. Smutne, że ludzie potrafią dopatrzyć się spisku w najnormalniejszym zdaniu.
Smutne, to jest to, że czytasz i chyba nie rozumiesz a do tego nie potrafisz odnieść się bezpośrednio.

Nie dopatrywałem się spisku ani się nie dopatruję.
Zwróciłem tylko delikatnie uwagę, że może być taki tekst odebrany niezbyt przychylnie i trochę opacznie zrozumiany.
Najpierw specjalnie zaznaczyłem "Zapytam trochę przewrotnie:"
a potem celowo użyłem formy "przyczepiłbym".
Wydawało mi się, że taka forma zapisu nakieruje na odpowiedni tor.

Skoro Ciebie nie nakierowało, to przynajmniej zwróć się z uwagami konkretnie do mnie, bo jakoś nie zauważyłem abym występował w liczbie mnogiej.
Iasafaer pisze:A nie sądzisz, że to działa w obie strony?
Czy nie jest tak, że niektórzy może unieśli się dumą i nie zwracają na wątek w ogóle uwagi mimo, że być może mają rzut beretem?
Skoro ktoś jest w stanie przyjść na integrację to dlaczego skutecznie omija ten wątek? Nie zauważył? Czy może z premedytacją omija, bo właśnie unosi się dumą "że skoro ktoś nigdy nie pojawił się na integracji, to ja nie pojawię się na jego evencie" ...
W końcu jest tak jak mówisz, jesteśmy jedną drużyną to kto wprowadził podział... osoby, które olały wątek i nawet słowem się nie odezwały, czy OmenGda, który prawdopodobnie wcale nie miał na celu nikogo urazić używając stwierdzenia "tamtych". Tamtych, czyli tych, którzy w zeszły piątek byli na integracji, a w wątku dotyczącym eventu praktycznie nikt z obecnych na integracji się nie odezwał.
Skoro już podjąłeś się roli "adwokata", to pozwól zwrócić sobie uwagę, że się nieco mylisz i rozmijasz się z faktami.

Zerknij do tematu integracje i popatrz jak rozwijała się rozmowa.

Było przedstawienie tematu OmenGda, była odpowiedź legosamigos, było zaproszenie Żbika.
Był również pozytywny odzew OmenGda.
Odbyła się integracja ale jakoś nie wyszło.

Jako uczestnik wielu integracji też "wtrąciłem tu swoje trzy grosze" - czyli jednak odzew jakiś jest. Doliczyłem się odzewu trzech osób odnośnie tematu (legosamigos, Żbik i REX).

Czyli nikt się nie uniósł dumą, ani nic nie omija z premedytacją.

Sądzę, że wyciągnąłeś zbyt pochopne wnioski a postawione tezy nie mają oparcia w faktach.
Po prostu może być tak, że akurat w Trójmieście brakuje osób zainteresowanych tego typu wyścigami.
Może gdyby OmenGda się "przełamał" i na jakiejś integracji empirycznie zachęcił towarzystwo, to może zadziałałoby skuteczniej niż sam temat.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#110 Post autor: OmenGda »

Nie rozumiem o co chodzi...
Pisałem o osobach czytających posty w dziale integracja.
Odpowiadając na pytanie Rex, nie byłem, ale jakie to ma znaczenie to kompletnie nie rozumiem... Ty masz dzieci odchowane, inni ich nie mają, a ja mam małe z czego jedno wymagające specjalnej uwagi.
Więc nie zawsze na wszystko mam czas....

A czy to źle, że chce zorganizować fajna zabawę, na której także można się zintegrować? Może od razu mnie wywalcie z forum bo nie zawsze mam czas odpisać czy przyjechać...

Mimo wszystko będę wdzięczny za czytanie ze zrozumieniem Rex, a przed osądzeniem kologokwiek, może najpierw warto zadać pytanie?

To dziwne że człowiek z takim doświadczeniem, popełnia tak trywialną wpadkę. Przyjmę założenie, że z okazji poniedziałku masz po prostu gorszy dzień( ja także, i może nie tylko my), i więcej tego tematu nie ciągnę.

Czy ktoś jeszcze jest gotów wybrać się na naszą wspólną zabawę, i podkreślam, głównie zabawę?

Ps. Będę bardzo wdzięczny wszystkim za powrót do tematu.
Ostatnio zmieniony 2017-09-11, 17:45 przez OmenGda, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#111 Post autor: REX »

OmenGda pisze:Nie rozumiem o co chodzi...
Pisałem o osobach czytających posty w dziale integracja.
Rozumiem. A ja chciałem tylko delikatnie zwrócić uwagę, że akurat takie sformułowanie może być opacznie zrozumiane i wyszło na to, że sam zostałem źle zrozumiany. Bywa.
OmenGda pisze:Odpowiadając na pytanie Rex, nie byłem, ale jakie to ma znaczenie to kompletnie nie rozumiem... Ty masz dzieci odchowane, inni ich nie mają, a ja mam małe z czego jedno wymagające specjalnej uwagi.
Więc nie zawsze na wszystko mam czas....
Nie byłeś - trudno.
Nikt Cię z tego ani z Twego czasu czy sytuacji rodzinnej nie rozlicza a znaczenie może być takie jak napisałem:
"Może gdyby OmenGda się "przełamał" i na jakiejś integracji empirycznie zachęcił towarzystwo, to może zadziałałoby skuteczniej niż sam temat."
OmenGda pisze:A czy to źle, że chce zorganizować fajna zabawę, na której także można się zintegrować?
Ależ bardzo dobrze. Tylko nie miej pretensji o zbyt mały odzew.
OmenGda pisze: Może od razu mnie wywalcie z forum bo nie zawsze mam czas odpisać czy przyjechać...
Po co ten ton i takie teksty. Nikt nikogo nie chce wywalać. Sądzę, że nawet nikomu nie przyszłoby to do głowy biorąc pod uwagę o czym piszemy.
OmenGda pisze: Mimo wszystko będę wdzięczny za czytanie ze zrozumieniem Rex, a przed osądzeniem kologokwiek, może najpierw warto zadać pytanie?
Może posądzisz mnie o zarozumiałość ale wydaje mi się, że od początku czytam ten wątek raczej ze zrozumieniem choć przyznaję, że czasem ciężko. Np. teraz nie bardzo wiem kogo osądziłem bez zadania odpowiedniego pytania.
Jeśli miałeś na myśli siebie, to chyba już wystarczająco wyraźnie napisałem wcześniej i wyżej jakie były moje intencje a tu dodam, że absolutnie nie było to w tonie oskarżenia.
OmenGda pisze:To dziwne że człowiek z takim doświadczeniem, popełnia tak trywialną wpadkę. Przyjmę założenie, że z okazji poniedziałku masz po prostu gorszy dzień( ja także, i może nie tylko my), i więcej tego tematu nie ciągnę.
Przepraszam ale musiałem Ci odpowiedzieć.
Moje wpisy nie były podyktowane gorszym dniem i nawet Ty nie byłeś w stanie mi tego dnia popsuć.
Co do "wpadki" w dodatku "trywialnej" bym podyskutował ale pewnie wtedy byłaby już totalną wpadką.


OmenGda pisze:Ps. Będę bardzo wdzięczny wszystkim za powrót do tematu.
Od tej chwili jestem całkowicie za.
Natomiast jeśli nadal mnie nie zrozumiałeś lub masz mi coś do zarzucenia albo chciałbyś po prostu pogadać, to zapraszam na PW

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#112 Post autor: OmenGda »

Rex - przeczytaj jeszcze raz, dwa może trzy swoją wypowiedź z wczoraj z 16:54. Potem się zastanów, czemu Tranzystor czy Iasafaer tak Ci odpisali i czemu była taka moja reakcja.

Wróćmy w międzyczasie do tematu, czy ktoś jeszcze jest chętny do zabawy? :-)
Im więcej nas tam będzie tym większa będzie różnorodność pojazdów i rozwiązań :-)
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#113 Post autor: OmenGda »

Wstępny termin pierwszego wyścigu to 2 połowa października.
Komuś nie pasuje? Ktoś jeszcze chce dołączyć?
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Antek
Posty: 82
Rejestracja: 2007-07-19, 14:56
Lokalizacja: Sieradz

#114 Post autor: Antek »

Ja być może namówię dziewczynę i odwiedzilibyśmy na weekend Trójmiasto. Ale startować raczej nie będę..

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#115 Post autor: OmenGda »

Antek pisze:Ja być może namówię dziewczynę i odwiedzilibyśmy na weekend Trójmiasto. Ale startować raczej nie będę..
No możecie pokibicować na wyścigach :-) Ale zawsze też możecie wpaść do Sopotu na integrację :-) tylko umawiać się lepiej w dedykowanym wątku:

viewtopic.php?t=4086&start=150

Ten weekend jestem na weselu więc odpadam. Ale kolejny mam wolny.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#116 Post autor: OmenGda »

No hej!
Odświeżam temat. Ja jestem gotów do wyścigu :-)
Reszta jak? Z wyników przejazdu mojego auta nie jestem zadowolony, ale na pierwszy raz i tak jest nieźle :-)
To jaki termin ustalamy?
Co do miejsca, to mi tam ostatecznie obojętne :-)

Pozdrawiam
Michu
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#117 Post autor: JK »

Ja jeszcze nie jestem gotów, ale całą niedzielę pracowałem nad bolidem:) Czasów jeszcze nie znam;)

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#118 Post autor: OmenGda »

JK pisze:Ja jeszcze nie jestem gotów, ale całą niedzielę pracowałem nad bolidem:) Czasów jeszcze nie znam;)
No to gratuluję wytrwałości! Ja miałem podobnie :-D
A reszta jak? :-)
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#119 Post autor: Iasafaer »

Ja coś tam mam. Zbudowane w godzinę już 3 tygodnie temu? Chyba tego samego dnia co ostatni post bez dzisiejszych. Zostało tylko obudować lekko i może nakleić reklamy xD

Czasów przejazdu nie sprawdzam, bo z racji kompletnej dowolności i braku zasad nawet nie wiem czego się spodziewać i jaki wynik byłby zadowalający.
Nie wiem z czym wyjadą przeciwnicy, także idziemy na żywioł haha.

Jeździ, kółka się kręcą. Zobaczymy co będzie :)

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#120 Post autor: JK »

Iasafaer pisze:Zbudowane w godzinę już 3 tygodnie temu?
Mam nadzieję, że czasu budowy nie doliczamy do czasu przejazdu;) Bo ja w godzinę, to byłem w stanie ledwo nakreślić wstęp do zarysu koncepcji:D

ODPOWIEDZ