[MOC] Dragonfly class Dropship

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
brickmartil
Posty: 90
Rejestracja: 2016-06-27, 14:08
Lokalizacja: Manchester

[MOC] Dragonfly class Dropship

#1 Post autor: brickmartil »

Witajcie wszyscy.
Skończyłem budowę mojego sto-studowca. Finalnie wyszło tego nawet 130 studów. Kiedy zaczynałem go budować starałem się go zrobić możliwie kompaktowego, żeby łatwiej było go składować i przewozić. Nie wyszło. Konstrukcja rozlazła się na boki, bo jednak nie mogłem powstrzymać się od dodania skrzydeł. Jak wyszło każdy widzi. Uważam, że jest całkiem nieżły. Dorodność rozmiarów można dostrzec na zdjęciu z ziumowania. Za rok zrobię pionowego, tylko dlatego, że da radę postawić takiego na każdej szafce w domu=D
Zrobiłem do niego naklejki. Naklejki po prostu drukuję na błyszczącym papierze fotograficznym - samoprzylepnym. Jest zawsze dużo wycinania. Tego skubańca oklejałem przez 4 godziny.

Tutaj obrazki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bałagan na chacie bo SHiPtember=D
Ideas are bulletproof

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

TBB już docenili. Więc i mi wypada się przyłączyć do oklasków. Konstrukcja jest dziwaczna. Nie wiem po co jej te skrzydła i rury, ale bardzo ładna z powodu kolorystyki i proporcji. Życzę powodzenia w konkursie.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Durzy »

brickmartil, nigdy się nie zastanawiałem jak to jest duże, tylko patrzyłem na obrazki z procesu budowy i podziwiałem całość, nie skupiając się na wielkości (myślałem, że te skrzydła to jakieś bioniclowe wynalazki, a nie śmigła technic). Dopiero zdjęcie z Tobą uzmysłowiło mi, że jest jakieś 2,5 razy większy niż się spodziewałem. 2,5 razy! Przynajmniej. To ogromna pomyłka, ale też dowodzi... jak dobrze dobrałeś proporcje i zachować przy tym pewną spójną kompaktowość całości. Mam nadzieję, że odczytasz to jako spory komplement:)

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: zen535i »

Świetny MOC, uwielbiam wszystko to co kosmiczne i strzela jak w filmie o Batmanie od LEGO : pju pju pju ☺ hehe a najlepsza ostatnia fotka : WIDAĆ NA NIEJ CAŁĄ TWOJĄ PASJĘ I DUMĘ I ZADOWOLENIE 😊😊 "czy te oczy mogą kłamać, chyba nie".
Piwo moje paliwo;)

Awatar użytkownika
Jaco3011
Posty: 240
Rejestracja: 2016-09-07, 17:03
Lokalizacja: Kielce / Kraków
brickshelf: ---
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jaco3011 »

Mało komentarzy, czyli naszych najwyraźniej zatkało. Co bardzo dobrze o MOCu świadczy. MOC miesiąca będzie, a jak się uda to drugie miejsce w konkursie na MOC roku.
"Kim jesteśmy? Z czego budujemy? Dokąd to wszystko zmierza?" ~własne
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a LEGO LEGO LEGO" ~własne

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: Mestari »

Powodzenia w konkursie, jak dla mnie bardzo mocny kandydat :) Jest z czego być dumnym :D

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#7 Post autor: dmac »

Bardzo piękny model, jak zwykle zresztą. Tym razem w dodatku imponująco duży, a mimo to nie nudny, pełen ciekawych detali. Masz swój styl, to pewne :) .
Nie pamiętam, czy już pytałem, czy tylko chciałem spytać - gromadzisz swoje kolejne wytwory, czy kanibalizujesz, żeby budować nowe? Mam nadzieję, że gromadzisz i kiedyś będzie szansa zobaczyć to całe pierzaste towarzystwo na jednym stole, podczas wystawy w Polsce. Powodzenia w konkursie!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: MarcinMK »

Dla mnie super MOC. Lubię takie klimaty. Kolory też są świetne.

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#9 Post autor: DonBolano »

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=eLLVD1iDvA0&t=0s[/youtube]

Na samym końcu ;)
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#10 Post autor: M_longer »

Bright Green. Jaaaaasne.

Awatar użytkownika
brickmartil
Posty: 90
Rejestracja: 2016-06-27, 14:08
Lokalizacja: Manchester

#11 Post autor: brickmartil »

Jellyeater pisze:TBB już docenili. Więc i mi wypada się przyłączyć do oklasków. Konstrukcja jest dziwaczna. Nie wiem po co jej te skrzydła i rury, ale bardzo ładna z powodu kolorystyki i proporcji. Życzę powodzenia w konkursie.
Dziękuję. Poświęciłem tutaj logikę na rzecz tego, żeby był odjechany. SHiPtember, dla mnie, nie jest dla żadnych nagród. Satysfakcja ze zbudowania sto - studowca w 30 dni naprawdę wystarcza;)
Durzy pisze:brickmartil, nigdy się nie zastanawiałem jak to jest duże, tylko patrzyłem na obrazki z procesu budowy i podziwiałem całość, nie skupiając się na wielkości (myślałem, że te skrzydła to jakieś bioniclowe wynalazki, a nie śmigła technic). Dopiero zdjęcie z Tobą uzmysłowiło mi, że jest jakieś 2,5 razy większy niż się spodziewałem. 2,5 razy! Przynajmniej. To ogromna pomyłka, ale też dowodzi... jak dobrze dobrałeś proporcje i zachować przy tym pewną spójną kompaktowość całości. Mam nadzieję, że odczytasz to jako spory komplement:)
Dziękuję Durzy=D Wydaje mi się, że to element mojego stylu. Lekkie z wyglądu i ponadprzeciętnie duże statki. Shiva z zeszłego roku była jeszcze większa - 150 studów
Obrazek
zen535i pisze:Świetny MOC, uwielbiam wszystko to co kosmiczne i strzela jak w filmie o Batmanie od LEGO : pju pju pju ☺ hehe a najlepsza ostatnia fotka : WIDAĆ NA NIEJ CAŁĄ TWOJĄ PASJĘ I DUMĘ I ZADOWOLENIE 😊😊 "czy te oczy mogą kłamać, chyba nie".
Dzięki - żecxzywiście, to taka wręcz dziecięca satysfakcja. Nostalgi panowie to powód dlaczego to hobby jest fajne;)
Jaco3011 pisze:Mało komentarzy, czyli naszych najwyraźniej zatkało. Co bardzo dobrze o MOCu świadczy. MOC miesiąca będzie, a jak się uda to drugie miejsce w konkursie na MOC roku.
Dziękuję Ci bardzo jednak to jest zabawa tylko. Podlana oczywiście lekkim współzawodnictwem, ale ciągle przede wszystkim zabawa;)
Mestari pisze:Powodzenia w konkursie, jak dla mnie bardzo mocny kandydat :) Jest z czego być dumnym :D
Dziękuję bardzo. Wolę słowo satysfakcja;)
dmac pisze:Bardzo piękny model, jak zwykle zresztą. Tym razem w dodatku imponująco duży, a mimo to nie nudny, pełen ciekawych detali. Masz swój styl, to pewne :) .
Nie pamiętam, czy już pytałem, czy tylko chciałem spytać - gromadzisz swoje kolejne wytwory, czy kanibalizujesz, żeby budować nowe? Mam nadzieję, że gromadzisz i kiedyś będzie szansa zobaczyć to całe pierzaste towarzystwo na jednym stole, podczas wystawy w Polsce. Powodzenia w konkursie!
Dziękuję Dmac. Często buduję pojedyńczy model kilka miesięcy i nie wyobrażam sobie, że mógłbym go rozebrać. Wszystkie moje prace gromadzę i mam coraz większy problem ze składowaniem. Nie planowałem wystawiania się w Polsce ale kto wie, może pewnego dnia. Właśnie przy okazji. Aplikował ktoś z tego grona, żeby wystawić się na Brick Live. W zeszłym roku miałem okazję spotkać tam kolegę z Łotwy ale nikogo z Polski. Chodzi mi o to, że w Polsce jest naprawdę wysoki poziom budowania. Jeśli chodzi o koszty, Brick Live zwraca po ok 2 miesiącach grant o który aplikujesz przy rejestracji.
Nie wiem czy dotrę w tym roku, bo mogę mieć problem z urlopem. Fajnie byłoby pogadać po prostu z kimś po polsku na wystawie w UK.
Odnośnie mojego wystawienia się w Polsce - mam nadzieję, że się to uda w przyszłości=D
MarcinMK pisze:Dla mnie super MOC. Lubię takie klimaty. Kolory też są świetne.
Dziękuję. Taki owado - matrix.
DonBolano pisze:[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=eLLVD1iDvA0&t=0s[/youtube]

Na samym końcu ;)
Widziałem już i nie powiem - podjarałem się=D
M_longer pisze:Bright Green. Jaaaaasne.
Ja też myślałem, że to limonkowy;)
Ideas are bulletproof

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Durzy »

brickmartil pisze: Dziękuję Durzy=D Wydaje mi się, że to element mojego stylu. Lekkie z wyglądu i ponadprzeciętnie duże statki. Shiva z zeszłego roku była jeszcze większa - 150 studów
To są czary! Shiva wygląda masywnie, ale nadal nie wygląda na większy od Ważki (dużo bardziej udanej!). I to wszystko z klocków, w które mają tendencję do czynienia rzeczy, bardziej masywnymi!

Myślałeś nad zbudowaniem czegoś innego niż statek kosmiczny? Np. futurystycznego czołgu? Mógłby Ci nieźle wyjść, np. biało-granatowy/pomarańczowy. Albo... kamieniczki w stylu Gotham City? Tego najmroczniejszego, najbardziej "gotyckiego"?

Awatar użytkownika
kobalt
Posty: 183
Rejestracja: 2014-02-25, 10:52
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kobalt

 

#13 Post autor: kobalt »

Rewelacyjny statek. Mnóstwo detali - uwielbiam to.

Tylko dlaczego dropship? Gdzie jego ładunek/pasażerowie?
Jest tak uzbrojony że powiedział bym że to Gunship.

ODPOWIEDZ