[KONKURS] Zaprojektuj nowe logo LUGPolu

czyli małe i większe konkursy organizowane przez LUGPOLowiczów oraz linki do konkursów zewnętrznych

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

[KONKURS] Zaprojektuj nowe logo LUGPolu

#1 Post autor: 3dom »

Konkurs: zaprojektuj nowe logo LUGPolu

W związku z aktualizacją Guidelines for the Use of LEGO Group Intellectual Property Assets by RLUGs zobligowani jesteśmy do zmiany logo Klubu (obecne łamie punkt o zakazie wykorzystania główki minifiga). Stąd też szansa dla Was na zaprojektowanie nowego logo :)

ZASADY:

1. Temat: Zaprojektuj nowe logo dla Klubu LUGPol.

2. Deadline: 23:59 19/11/2017

3. Wymagania:
  • Logo musi być zgodne z zasadami przedstawionymi w podlinkowanym wyżej pliku PDF.
  • Na potrzeby zgłoszenia wystarczy przedstawić logo w formie dowolnego pliku graficznego.
  • Zwycięzca przed obiorem nagrody zobowiązuje się dostarczyć logo w formie grafiki wektorowej, np. w formacie EPS (Adobe Ilustrator) lub CDR (Corel Draw).
  • Zwycięzca przed odbiorem nagrody zobowiązuje się podpisać oświadczenie o przeniesieniu praw autorskich majątkowych do logo na rzecz Administracji LUGPolu (pełna treść zgody znajduje się w ostatnim punkcie niniejszego regulaminu).
3a. Dopuszczalne jest zgłoszenie kilku zbliżonych do siebie wersji logo, które będą traktowane jako jedno zgłoszenie.

4. Wyłonienie zwycięzcy nastąpi decyzją Administracji LUGPolu przy zasięgnięciu opini członków grupy VIP.

5. Równolegle zostanie uruchomiona ankieta, pełniąca funkcję pomocniczą przy wyborze zwycięskiego logo.

6. Nagrody:
  • Zwycięski model wybrany przez Jury: do wyboru jedna z 3 poniższych propozycji:
  • 1. miejsce w ankiecie: 21030
    Obrazek
  • 2. miejsce w ankiecie: 21306
    Obrazek
  • 3. miejsce w ankiecie: 21031
    Obrazek
7. W przypadku gdy model wybrany przez Jury zajmie miejsce na podium ankiety, nagrody za ankietę przechodzą na zdobywców kolejnych miejsc.

8. Zgłoszeń należy dokonywać w tym temacie.

9. Kwestie nieujęte w regulaminie rozstrzyga ADM.

10. Oświadczenie o przeniesieniu praw autorskich majątkowych do logo na rzecz Administracji LUGPolu:
Autor przenosi na Administrację Klubu Dorosłych Fanów LEGO LUGPol, w składzie Maciej Bloch, Rafał Boczek, Marcin Szarek, Marcin Żbikowski, w całości i bez żadnych ograniczeń autorskie prawa majątkowe do dzieła (zaprojektowanego logo) w zakresie wszystkich pól eksploatacji dzieła, a w szczególności:
  • 1. Wyłącznego używania i wykorzystania logo we wszelkiej działalności promocyjnej, reklamowej i informacyjnej prowadzonej rzecz Organizatora i podmiotów przez niego wskazanych.
    2. Utrwalania i zwielokrotniania wszelkimi technikami, a w szczególności: graficznymi, fotograficznymi, drukarskimi, plastycznymi, informatycznymi, wizualnymi, multimedialnymi, audiowizualnymi, cyfrowymi, informatycznymi.
    3. Zwielokrotniania poprzez dokonywanie zapisu na nośnikach elektronicznych.
    4. Publicznego wystawiania, odtwarzania i wyświetlania na wszelkich imprezach, spotkaniach, konferencjach i innych wydarzeniach realizowanych przez Organizatora i podmioty działające na rzecz Organizatora.
    5. Odtwarzania, nadawania i reemitowania za pomocą wizji wszelkimi technikami odtworzeń, nadań i remisji.
    6. Wprowadzania do obrotu, wydawania i rozpowszechniania wszelkich materiałów promocyjnych, informacyjnych, wydawniczych i innych z wykorzystaniem logo.
    7. Wprowadzania do pamięci komputera i rozpowszechniania logo w Internecie, rozpowszechniania we wszelakiego rodzaju sieciach informatycznych, teleinformatycznych, telekomunikacyjnych, a także wszelkie publiczne udostępnianie w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym.
    8. Publicznego wystawiania, najmu, dzierżawy i bezpłatnego użyczenia logo.
    9. Do nieograniczonego w czasie korzystania i rozporządzania w kraju i za granicą.
    10. Zarejestrowania jako znaku towarowego.
Autor logo zapewnia, że w/w dzieło nie jest obciążone prawami osób trzecich, ani nie narusza praw autorskich osób trzecich.
Ostatnio zmieniony 2018-01-04, 23:19 przez 3dom, łącznie zmieniany 5 razy.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

No pięknie.
Trzeba będzie obciążyć ich (TLG) kosztami wymiany naszych klubowych gadżetów. ;)

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#3 Post autor: gmkkk »

SERVATOR pisze:No pięknie.
Trzeba będzie obciążyć ich (TLG) kosztami wymiany naszych klubowych gadżetów. ;)
Możemy tego nie robić, skasują Lugpol z listy lugów i po sprawie...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

Proza życia spowodowała rozszerzenie regulaminu o punkt 3a. ;)
3a. Dopuszczalne jest zgłoszenie kilku zbliżonych do siebie wersji logo, które będą traktowane jako jedno zgłoszenie.
Ostatnio zmieniony 2017-10-05, 15:45 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#5 Post autor: Innos »

SERVATOR pisze:Trzeba będzie obciążyć ich (TLG) kosztami wymiany naszych klubowych gadżetów. ;)
Temat znany jest już od ponad roku więc rachunek za najnowsze gadżety to ślij raczej do ambasadora. :P
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

...w tym roku nie było gadżetów :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#7 Post autor: Innos »

Good for you. ;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: SERVATOR »

3dom pisze:...w tym roku nie było gadżetów :)
A smycze? ;))))

Z tymi zwrotami za gadżety, to oczywiście żart. Ja się nawet cieszę, że będzie okazja zamówić nowe. Mam tylko nadzieję, że nowe logo będzie znacznie nowocześniejsze niż dotychczasowe.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#9 Post autor: noniusz »

SERVATOR pisze:Trzeba będzie obciążyć ich (TLG) kosztami wymiany naszych klubowych gadżetów
Oby mi nie zbanowali konta na YT, bo większość filmów sygnowałem logiem LUGPol'u z główką ludzika... :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#10 Post autor: legosamigos »

noniusz pisze:Oby mi nie zbanowali konta na YT, bo większość filmów sygnowałem logiem LUGPol'u z główką ludzika... :)
Miejmy nadzieję, że prawo nie działa wstecz ;) bo ja też miałem jakieś zdjęcia z główką ludzika, nie mówiąc już o tym MOCu :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

bart_ilo
VIP
Posty: 1494
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#11 Post autor: bart_ilo »

Potrzebna będzie nowa akcja z gadżetami typu koszulki, smycze i naklejki na auto.

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#12 Post autor: dirtzone »

bart_ilo pisze:Potrzebna będzie nowa akcja z gadżetami typu koszulki, smycze i naklejki na auto.
Oraz nowe torsy minifigów z logiem 😜

Awatar użytkownika
Czymsim
Posty: 40
Rejestracja: 2006-08-31, 07:01
Lokalizacja: Lublin
brickshelf: Czymsim

 

#13 Post autor: Czymsim »

Czy wszystkie warianty swojego projektu trzeba zgłosić naraz czy można zgłosić jeden projekt, a później dodać kolejne?
czym.tumblr.com

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#14 Post autor: 3dom »

Można na raty.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 554
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#15 Post autor: Kalais »

W sumie kiedyś, przy okazji robienia koszulek, narobiłem trochę różnych logo LP.

edit pytania:
Czy zupełnie różne loga mam zgłosić jako jedno zgłoszenie? Czy jako kilka różnych zgłoszeń?
Ostatnio zmieniony 2017-10-16, 09:04 przez Kalais, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ