[MOC] Shelby - mafiozo

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MOC] Shelby - mafiozo

#1 Post autor: Kalais »

Nie mam zbyt wielu części Technic i rzadko zaglądam do szufladek z nimi. Ale któregoś dnia musiałem :P I zobaczyłem tam masę części, których praktycznie nigdy nie używam. Poszperałem jeszcze w innych przegródkach w poszukiwaniu równie mało popularnych, w moim prywatnym rankingu, klocków. I tak oto powstał poniższy mafiozo :) Czytaj więcej »

Obrazek

Obrazek

Duże zdjęcia i więcej opisu do obejrzenia i poczytania tutaj:
Galeria LEGO - [MOC] Shelby - mafiozo

Zapraszam również do śledzenia nowych MOCy i artykułów na:
Facebook | Flickr | Google+
---
Info: To jest skrócona wersja posta z LEGO Bloga - Bricks' Treasure.

Awatar użytkownika
Jarema1980
Posty: 207
Rejestracja: 2015-04-07, 19:59
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#2 Post autor: Jarema1980 »

Model fajny. Postulował bym o zaistnienie kategorii | konkursu opartego o
Kalais pisze: mało popularnych, w moim prywatnym rankingu, klocków.
Sądzę iż każdy takie mam, i mogło by wyjść z tego coś fajnego.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Durzy »

Mafiozo?! Mafiozo mający wygląd samotnego mściciela-rewolwerowca z dzikiego zachodu i nazwisko najbardziej znanego amerykańskiego tunera samochodów?! Praca bardzo fajna, ale zmień tego mafioza na mściciela lub rewolwerowca, bo wybitnie nie pasuje i dysonas psuje pierwsze wrażenie, a szkoda.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: SERVATOR »

Niezłe "szczelby" ma ten Shelby. ;)
Lubię takie niekonwencjonalne prace. Cylinder wyjątkowo dobrze pasuje na czaszkę.

Awatar użytkownika
Hobbit
Posty: 172
Rejestracja: 2016-04-14, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Hobbit »

Zdjąć kapelusz, założyć ciemne okularki i mamy martwego "Matrixa" :-) Z kapeluszem faktycznie, wygląda na mściciela z Westernu, co do pistoletów.............są naprawdę fajnie zbudowane choć trochę przypominają markery do Paintball'a.
Hobbit

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#6 Post autor: Kruk »

Dobre ;D. Wygląda trochę jak westernowa wersja terminatora.
Ostatnio zmieniony 2017-10-18, 21:23 przez Kruk, łącznie zmieniany 1 raz.
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: Kalais »

Durzy pisze:Mafiozo?! Mafiozo mający wygląd samotnego mściciela-rewolwerowca z dzikiego zachodu i nazwisko najbardziej znanego amerykańskiego tunera samochodów?! Praca bardzo fajna, ale zmień tego mafioza na mściciela lub rewolwerowca, bo wybitnie nie pasuje i dysonas psuje pierwsze wrażenie, a szkoda.
Wszyscy się wychowujemy na innych rzeczach i mamy różne skojarzenia ;)

Dla mnie czarny kapelusz i czarny płaszcz to wręcz ikony włoskiego gangstera z czasów prohibicji. A kowboje kojarzą mi się bardziej z krótką bronią.

Dla mnie najbardziej kowbojskie w tej pracy jest pewnie tło, przez trochę westernowy kolor ;)

A Shelby nie kojarzy mi się z samochodami, tylko z rodziną Shelbych :)

Fajnie poczytać Wasze komentarze :) Każdy ma zupełnie inne skojarzenia - już mamy kowbojów, paintballa, samochody, matrixa i terminatora :)

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: zen535i »

Hehe , dla mnie taka cyberpunkowa kostucha😊 a przy okazji już z drugi raz wchodzę w temat myśląc że zobacze Mustanga 😊
Piwo moje paliwo;)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#9 Post autor: eric trax »

Zastanawiam się czy to dobry dział dla tego modelu. Nie mniej moje pierwsze skojarzenie to westernowa wersja Reapera z gry Overwatch :D

Obrazek
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#10 Post autor: Tranzystor »

Dlaczego Model Team?

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11 Post autor: Kalais »

eric trax pisze:Zastanawiam się czy to dobry dział dla tego modelu.
Tranzystor pisze:Dlaczego Model Team?
Opis działu jest "Model Team, Sculptures" Wszystkie makro-skale to chyba sculptures?

Można śmiało przenieść do innego działu jak coś.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Durzy »

Kalais pisze:A Shelby nie kojarzy mi się z samochodami, tylko z rodziną Shelbych :)
Całemu światu jednak się kojarzy. Wpisujesz Shalby w googlach i wyskakuje Carroll Sheby i jego auta. Np. Shelby Cobra jest autem mającym najwięcej swoich replik, nawet w Polsce robią.
Kalais pisze:Dla mnie najbardziej kowbojskie w tej pracy jest pewnie tło, przez trochę westernowy kolor ;)
Nie przez tło. Serio. Skoro wszyscy Ci mówią o westernie, to chyba coś w tym musi być, co? Narzuta/kocyk to cecha cowbojów. Zobacz jakiś western - to samotni jeźdźcy przemierzający prerię ubierali się w kocyki. Peleryny natomiast to atrybut jakichś mścicieli. Włoscy mafiozi mają zbyt dobry gust na takie ubrania. Oni mieli koszule i marynarki, a kapelusze mieli z małymi rondami, a nie duże cowboyskie;) Poza tym, chyba jeśli ktoś należy do "rodziny" to ma wysoką pozycję i nie będzie woził jakichś butelek alkoholu podczas prohibicji i "strzelał się z policją", tylko będzie miał od tego ludzi? Od tego są "fizyczni" pracownicy. Mówimy o włoskiej mafii, a nie jakichś Irlandczykach;) Al Capone był przecież eleganckim biznesmenem robiącym przekręty finansowe, a nie rewolwerowcem w kocyku/pelerynie;)



Kalais pisze: A kowboje kojarzą mi się bardziej z krótką bronią.
Jak coś jest trzymane w jednej ręce to jest raczej bronią krótką. Jedną ręką ze strzelby to nawet w stodołę nie trafisz;) To raz. Dwa, to właśnie na dzikim zachodzie zaistniały strzelby/karabiny Winchester ze złotymi lub srebrnymi okuciami, broń tak kultowa jak colty i będąca w każdym westernie, czy filmie o Indianach i traperach;)

ODPOWIEDZ