[MOC] Ford Model A 1929 Zumbi Rod & Ford Model A 1929

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Ford Model A 1929 Zumbi Rod & Ford Model A 1929

#1 Post autor: Mateusz92 »

Wstęp
Jak już kiedyś wspominałem bardzo lubię Hot Rody i jest jeszcze wśród polskich afoli ktoś kto je bardzo lubi, a wręcz ubóstwia – Misterzumbi. I tak daleko nie szukając stwierdziłem, że fajnie byłoby zbudować hot roda którego właśnie Zumbi ma w garażu. Przeglądając jego galerie Flickr można znaleźć zdjęcia, szkice i pomysły jak wygląda/ma wyglądać właśnie jego Ford Model A 1929. Przeszukując internet znalazłem też wpisy Zumbiego na stronie https://www.capri.pl/car/5467 (internetowe forum miłośników marki Ford) gdzie jeszcze dokładniej opisał/opisuje swój samochód. Znalazłem tam kilka ważnych informacji, które miały wpływ na ostateczny wygląd MOCa. Mając już zasadniczo skończony model w wersji custom postanowiłem zbudować drugiego Forda, ale w wersji oryginalnej (mniej więcej :) ). I tak dzisiaj chciałby zaprezentować: Ford Model A 1929 w wersji hot rod i retro.

Model/Modele
Z budową akurat tego samochodu nosiłem się dość długo aż pewnego dnia po prostu usiadłem do klocków i zacząłem rzeźbić. Największym problem były nadkola/błotniki. W większości MOCy samochodów z lat 20/30 XXw. błotniki były zwykle takie sobie i tu widziałem swoje pole do popisu. Jak wyszło? Myślę, że całkiem nieźle aczkolwiek te nad tylnym kołem są po prostu za duże. Znowu zmniejszenie ich jest praktycznie nie wykonalne (coś by się może dało zrobić, ale efekt końcowy byłby gorszy; poza tym chciałem, aby się mieścił kierowca w środku). Najbardziej jestem zadowolony z zakończenia tylnych błotników w wersji custom. Jeśli mam być szczery to bardzo fajny patent wykminiłem (tylko 2 godziny główkowania; poza tym jest legalny – oczywiście legalny dla afoli :P ). Fioletowy wężyk – tak jest nie oryginalny, ale on musiał być fioletowy (dlaczego tak? Proszę przeczytać opis oryginału na stronie capri.pl). W sumie nie traktuję go jako czit (w końcu w modelach stosujemy nie oryginalne sznurki czy gumki). Wstawki w kolorach reddish brown i dark bluish gray są celowe – mają imitować rdzę. Jeśli chodzi o wersję custom to trzeba też dodać, że jest to taki trochę miks tzn. paszcze rekina pojawiły się na razie tylko na szkicach, a akumulator już nie jest na wierzchu. Być może to duża rozbieżność z oryginałem, ale chciałem zawrzeć kilka detali które w moim mniemaniu są istotne. Wersja retro jest zasadniczo w 99% kopią customa. Ma oczywiście inne wykończenie itd. Ale dlaczego 99%? Ano dlatego, że nie ma wszystkich potrzebnych klocków w dark green. Piszę to też dlatego ponieważ dodanie zderzaka, zapasowego koła z tylu i sama kolorystyka wydłużyły optycznie całość i mogłoby się wydawać, że są to dwa różne twory.
Na dzisiaj to wszystko. Dzięki za uwagę. Zapraszam do oglądania zdjęć i komentowania.

To musiało być główne zdjęcie :)
Obrazek
Ford Model A Sedan 1929 Zumbi Rod (8) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Najpierw razem
Obrazek
Ford Model A Sedan 1929 (1) by Mateusz Waldowski, on Flickr
Obrazek
Ford Model A Sedan 1929 (2) by Mateusz Waldowski, on Flickr
Obrazek
Ford Model A Sedan 1929 (3) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Teraz wersja oryginal
Obrazek
Ford Model A Sedan 1929 (4) by Mateusz Waldowski, on Flickr
Obrazek
Ford Model A Sedan 1929 (5) by Mateusz Waldowski, on Flickr

I custom
Obrazek
Ford Model A Sedan 1929 Zumbi Rod (1) by Mateusz Waldowski, on Flickr
Obrazek
Ford Model A Sedan 1929 Zumbi Rod (2) by Mateusz Waldowski, on Flickr
Obrazek
Ford Model A Sedan 1929 Zumbi Rod (3) by Mateusz Waldowski, on Flickr
Obrazek
Ford Model A Sedan 1929 Zumbi Rod (4) by Mateusz Waldowski, on Flickr
Obrazek
Ford Model A Sedan 1929 Zumbi Rod (5) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Z kierowcą
Obrazek
Ford Model A Sedan 1929 Zumbi Rod (6) by Mateusz Waldowski, on Flickr
Obrazek
Ford Model A Sedan 1929 Zumbi Rod (7) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Awatar użytkownika
halerz
Posty: 176
Rejestracja: 2015-02-07, 16:03
Lokalizacja: Cieszyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: halerz »

Bardzo udany model! Z czego zrobione są światła stopu w oryginale? Interesująco wyglądałby z elementami chromowanymi.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#3 Post autor: Ciamek »

Wersja retro śliczna : o)
Wersja hot rod, trochę dziwna, jak to hot rod, ale też niczego sobie ; o)
Gratuluję!
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Mateusz92 »

halerz, Ciamek Dzięki
halerz pisze:Z czego zrobione są światła stopu w oryginale? Interesująco wyglądałby z elementami chromowanymi.
Tylne światła są zaczepione w jumper 2x1, a sam reflektor to kawałek czarnego flexa, na jego końcu obrączka z czarnego wężyka pneumatycznego i w to wciśnięte kawałek uciętego bara trans red (tak wiem można by dać czerwonego flexa i byłoby legalnie :) ). Jeśli chodzi o chromy to też taka myśl przeszła mi przez głowę. Niestety wszystkich elementów nie da się pochromować (szare flexy, kawałek wężyka pneumatycznego w tylnym kole) stąd byłyby pewne "przebłyski". Ale zobaczymy, nie mówię nie :)

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#5 Post autor: Deckard Cain »

Super maszyny. Świetne odwzorowanie. Bardzo mi się podoba
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Mateusz92 »

Deckard Cain Dzieki

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#7 Post autor: legosamigos »

Ja poproszę listę części i jakąś instrukcję do tych maleństw :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
cichy1987
Posty: 298
Rejestracja: 2017-10-04, 09:38
Lokalizacja: Dębołęka, Sieradz
brickshelf: cichy1987
Kontakt:

 

#8 Post autor: cichy1987 »

Eleganckie fury. szacun
Lego nasze Lego

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Mateusz92 »

legosamigos, cichy1987 Dzęki
legosamigos pisze:Ja poproszę listę części i jakąś instrukcję do tych maleństw :)
Instrukcja mogłaby powstać, ale tylko w wersji fotograficznej. Niestety jak widać po zdjęciach nie jestem fotografem więc za prędko to raczej nie będzie. Ale kto wie, może kiedyś :)

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#10 Post autor: DonBolano »

Mateusz92 pisze:Niestety jak widać po zdjęciach nie jestem fotografem więc za prędko to raczej nie będzie.
Służę pomocą :)
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#11 Post autor: legosamigos »

Mateusz92 pisze:Instrukcja mogłaby powstać, ale tylko w wersji fotograficznej. Niestety jak widać po zdjęciach nie jestem fotografem więc za prędko to raczej nie będzie. Ale kto wie, może kiedyś :)
Skoro zrobiłeś instrukcję do Pesy, to chyba instrukcja do tych maleństw nie powinna stanowić problemu? ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ