75121 Imperial Death Trooper

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

75121 Imperial Death Trooper

#1 Post autor: SERVATOR »

75121 Imperial Death Trooper

Obrazek

Seria: Star Wars Buildable Figures /Rogue One
Rok premiery: 2016
Liczba elementów: 106
Opakowanie: Karton o wymiarach 14.1 x 26.2 x 6.1 cm
Cena: 99,99 zł / £19.99 / $24.99 / 24.99€
Bricklink
Brickset

Nie byłem przekonany do tej serii. I chyba nadal nie jestem… No ale od początku.
Pewnie nadal nie miałbym okazji zrecenzować tego zestawu, gdyby nie ostatnia promocja w Toys R Us, gdzie przy zakupie jednej figurki w cenie 79,99 zł drugą dodawano za 1 grosz a dodatkowo przy zakupach powyżej 129 zł można było nabyć zestaw minifigurek z serii Bricktober 2017, również za 1 grosz.
Jestem Janusz pełną gębą. A co!
Rogue One, to był pierwszy film z serii Star Wars, który obejrzałem z moim 8 letnim wówczas synem Antkiem w multipleksie. Ponieważ było to dla nas duże przeżycie (pierwszy film „dla dorosłych” w kinie obejrzany razem!), to na figurki z tego właśnie filmu patrzyliśmy nieco cieplej niż na inne. Ostatecznie to właśnie szturmowiec z Gwiazdy Śmierci trafił w nasze ręce jako pierwszy.

Pudełko
Opakowanie w którym sprzedawana jest figurka, to dość miękki, całkiem spory kartonik opatrzony bardzo atrakcyjnymi grafikami.
Obrazek Obrazek

Zawartość opakowania
W środku znajdujemy 4 woreczki, szkielet postaci, arkusz z elementem stroju (do wydarcia) i instrukcję.
Obrazek

Po otwarciu wszystkich woreczków mamy dość sporą kupkę elementów. Duże, czarne, błyszczące „panele” prezentują się naprawdę atrakcyjnie. Dla mnie najfajniejsza jest jednak głowa postaci, bo wielkością przypomina nieco piłkę do ping-ponga i aż zachęca do podrzucania czy turlania. ;)
Obrazek

Instrukcja jest niedużą książeczką, składającą się z 48 stron, która w 56 krokach przeprowadza nas przez proces budowy postaci i jej uzbrojenia. Chętnych do jej przejrzenia zapraszam np. TU.

Ciekawe i nowe elementy
Elementy, które pojawiły się jedynie w tym zestawie, to:
Large Figure Head Modified SW Death Trooper with Dark Green Core and Lime Circles Pattern
Obrazek

Large Figure Torso with SW Death Trooper Pattern
Obrazek

Large Figure Armor, Round, Smooth with 2 Thick Silver Diagonal Lines and 2 Thin Lines Pattern
Obrazek

Plastic Pauldron with 3 Large Holes and 6 Small Holes and Black and Silver SW Death Trooper Pattern
Cały arkusz wykonany jest z przyjemnego w dotyku, dość grubego i jakby nieco lejącego się plastiku. Resztka arkusza została oczywiście zabezpieczona w celu dalszego wykorzystania w przyszłości. ;)

Obrazek


Bardzo fajny jest też zadrukowany tile 1x3, który póki co dostępny jest w dwóch zestawach a tu wystąpił w ilości 3 sztuk.
Tile 1 x 3 with Silver Pouch with Flap Pattern
Obrazek

Ogólnie więc nie jest źle. :)

Figurka
Na pierwszy rzut oka jest bardzo przyzwoicie. Figurka jest naprawdę spora i wygląda, że jest warta swojej ceny - 40 ZŁ (no, może 60)! Niestety 80 zł, już nie mówiąc o 100 zł moim zdaniem NIE.
No ale zapomnijmy na chwilę o cenie. ;)

Obrazek Obrazek

Oczywiście największym atutem figurki jest możliwość jej pozowania. Wszelkie kończyny poruszają się płynnie . Wyważenie postaci też jest niezłe, bo bez problemu w wielu pozycjach można ją stabilnie ustawić. To duży plus.
Jest jednak jeden dość duży minus. Lewy naramiennik przy podnoszeniu ręki do góry dość często odskakuje. Jest to dość irytujące.
Jeżeli chodzi o zabawę, to również płaszcz nie za bardzo zdaje egzamin. Mocno krępuje on ruchy postaci a dodatkowo niepotrzebnie głośno „klapie” gdy plastikowe elementy (trzy czarne tile) uderzają w tors postaci. Mój dzieciak zostawia je więc jako swoisty strój galowy. ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo dużą atrakcją zestawu jest broń a zwłaszcza blaster, która wystrzeliwuje czerwone strzałki. Przez to przez kilka dni miałem w domu strzelnicę.

Obrazek

Podsumowując… Nie byłem przekonany do tej serii. I chyba nadal nie jestem…
Ale skoro mam już w ręce taką figurkę, to nie pozostaje mi nic innego jak stworzyć z jej udziałem MOC, którego będzie ona pierwszoplanową postacią, tak jak to się udało zrobić w genialnej pracy JAREMIE.


Obrazek

Póki co mogę mieć jednak problem z jej „zabezpieczeniem”, bo dzieciak wyjątkowo długo (jak na jego zabawy klockami) się nią bawi. Ostatnio pojawiły się nawet klockowe stanowiska strzelnicze i okopy.
Na koniec jako formę mojego ostatecznego werdyktu powiem, że jak będę miał okazję kupić kolejne figurki w atrakcyjnej cenie, to zapewne poszerzę kolekcję. :)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Świetne zdjęcia i opis. :-)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Dziś ktoś wrzucił na Flickr taką fotkę. Dla mnie miodzio! Może i ja pójdę ze swoją figurką w tę stronę...

Obrazek
Death Trooper by nobu_tary, on Flickr

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#4 Post autor: gmkkk »

Czysty rasizm.
Czarny zabił białego.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: SERVATOR »

Nikt nikogo nie zabił. To jest pluszak. Coś jak miś u Jasia Fasoli. ;)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#6 Post autor: Kirysowaty »

SERVATOR pisze:Nikt nikogo nie zabił. To jest pluszak. Coś jak miś u Jasia Fasoli. ;)
Szturmuś, maskotka Jyn Erso. ;)

Obrazek
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#7 Post autor: legosamigos »

Nieźle wygimnastykowana jest ta figurka :D Dla mnie seria SW jest zupełnie obca, ale kupiłem sobie 2 figurki z tej serii, a mianowicie 75111 Dartha Vadera i 75114 Stormtroopera, gdyż mam zamiar zrobić MOCa, może 2, właśnie z tymi figurkami :) Myślałem też o recenzji, jednak chyba sobie odpuszczę
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#8 Post autor: Kirysowaty »

Nie wiem, jaka będzie idea tego MOC-a czy dwóch, ale szturmowcy Najwyższego Porządku pojawili się dopiero jakieś 30 lat po śmierci Vadera. Jeśli mają występować razem, to pasowałby tu bardziej szturmowiec z klasycznej trylogii.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#9 Post autor: legosamigos »

Kirysowaty pisze:Nie wiem, jaka będzie idea tego MOC-a czy dwóch, ale szturmowcy Najwyższego Porządku pojawili się dopiero jakieś 30 lat po śmierci Vadera. Jeśli mają występować razem, to pasowałby tu bardziej szturmowiec z klasycznej trylogii.
Nie wiesz nawet co mam zamiar zbudować, a już krytykujesz :) ale być może te 2 figurki wystąpią razem :) Myślałem o ćwiczącym szturmowcu, coś jak w tym MOCu, ale troszkę na innym, urządzeniu
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#10 Post autor: Kirysowaty »

Powiedziałem przecież, że nie wiem, jaka będzie idea tego MOC-a, dlatego daleki jestem od jakiejkolwiek krytyki. Ponieważ napisałeś, że SW jest Ci zupełnie obce, pozwoliłem sobie po prostu na mały wtręt "edukacyjny", żeby uprzedzić ewentualną krytykę ze strony jakichś starłorsowych ortodoksów.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

ODPOWIEDZ