Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Wieża na Zachodnim Wybrzeżu
Autor Wiadomość
Toltomeja 
VIP

Wpisy: 466
Wysłany: 2017-11-12, 21:44   [MOC] Wieża na Zachodnim Wybrzeżu

Czyli wielki szary kloc.

Na początku zainspirowałem się kartą Fort z gry Cytadela. Potem, jak zwykle, wyobraźnia wzięła górę i pomysł fortu stopniowo przerodził się w wieżę sygnalizacyjną nad skalistym brzegiem morza.

Ta praca była zarazem testem silnej woli, żeby wiedzieć kiedy przestać ciągnąć wieżę w górę. Miała być monumentalna, ale znowu nie absurdalnie wysoka. Mam nadzieję, że ten test zaliczyłem pomyslnie.

Więcej: https://www.flickr.com/gp/toltomeja/40tSt8

Zarazem jest to moje pierwsze (i nie ostatnie!) zgłoszenie do CCC. Trochę przypadkiem, bo zacząłem to budować już w październiku nie mając na mysli konkursu. Ale skoro już publikuję to w listopadzie, zgłosić nie zaszkodzi. ;)

meler 

Wpisy: 206
Wysłany: 2017-11-12, 22:18   

Wg mnie jest idealna. Do tego piękna kolorystycznie. Zastanawiam się tylko czy miałaby szansę stanąć na skale gdzieś nad polskim brzegiem (o ile intencją była polska flaga) bo brzegi u nas raczej piaszczyste, ale nie znam każdego skrawka morza, więc zakładam, że jest ok ;) Powodzenia na konkursie.

Sajan 

Wpisy: 239

Wysłany: 2017-11-12, 22:19   

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to źle zbudowane okna. Jeśli wieża ma pełnić funkcje obronne to okna powinny się zwężać ku zewnątrz, ale nie odwrotnie. Teraz zbierają wszystko co będzie wystrzelone w stronę wieży, czyli narażają obrońców na obrażenia. Rozumie, że taka budowa wynika z chęci zbudowania ładnie wyglądających okien, ale w żadnym zamku by takich nie wykonali.
Cała praca trzyma niesamowicie wysoki poziom. Powodzenia w konkursie CCC.
Ostatnio zmieniony przez bacon 2017-11-13, 10:24, w całości zmieniany 1 raz  

cichy1987 

Wpisy: 43

Wysłany: 2017-11-12, 22:24   

Robi wrażenie

Johan 
VIP
Im So Meta, Even This Acronym

Wpisy: 615
Wysłany: 2017-11-13, 02:35   Re: Wieża na Zachodnim Wybrzeżu

Toltomeja napisał/a:
Na początku zainspirowałem się kartą Fort z gry Cytadela.

Widać inspirację - to było moje pierwsze skojarzenie po spojrzeniu na główne zdjęcie.

dmac 
Adminus Emeritus

Wpisy: 1742
Wysłany: 2017-11-13, 14:01   

Pod każdym względem bardzo ładnie, ale jedno pytanie mnie nurtuje: dlaczego ta budowla jest łaciata? Znaczy: jasnoszaro-ciemnoszara? No bo gdyby została wzniesiona z kamieni (piszę kamieni, bo na mur z cegły, mimo zastosowania cegiełkowanych bricków 1x2, to raczej nie wygląda) jasnoszarych i ciemnoszarych, to one powinny być wymieszane w przypadkowy sposób. Gdyby to miała być imitacja tynku, który odpada odsłaniając jasnoszare albo ciemnoszare wnętrze, to fragmenty otynkowane byłyby gładsze od nieotynkowanych, a nie są. Tak jak jest, wygląda to tak, jakby ktoś celowo zbudował wieżę w kamuflażu, układając tu i ówdzie ciemnoszare plamy z wielu kamieni, jakby odtwarzał wzorek z munduru do walki w mieście ;) . Dlaczego, zapytuję!

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 1487
Wysłany: 2017-11-13, 19:24   

Bo jakby ją zbudował z jednego koloru to byłby dopiero sześcian do kwadratu. :-)

Toltomeja 
VIP

Wpisy: 466
Wysłany: 2017-11-18, 18:46   

dmac napisał/a:
dlaczego ta budowla jest łaciata?
Nie zastanawiałem się nad tym głębiej, po prostu tak wyszło. Chyba chciałem uniknąć wielkiej szarej powierzchni upstrzonej drobnymi kolorystycznymi wstawkami.

cichy1987 

Wpisy: 43

Wysłany: Wczoraj 22:42   

Toltomeja napisał/a:
dmac napisał/a:
dlaczego ta budowla jest łaciata?
Nie zastanawiałem się nad tym głębiej, po prostu tak wyszło. Chyba chciałem uniknąć wielkiej szarej powierzchni upstrzonej drobnymi kolorystycznymi wstawkami.

I dobrze wyszło :) Mi się to podoba, bo nie jest monotonna :) ale o gustach się nie dyskutuje :) jeden lubi to a drugi co innego :) i ładnie zarasta zielonym już od dołu :)
Ostatnio zmieniony przez cichy1987 Wczoraj 22:44, w całości zmieniany 1 raz  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu