[MOC] DFC Mk 3

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Lomeltor
Posty: 264
Rejestracja: 2015-03-01, 21:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] DFC Mk 3

#1 Post autor: Lomeltor »

Tegoroczna wersja bolidu pod zawody DFC 2017/2018

Obrazek

Z godnie z tym co zostało przyjęte przed spotkaniami, model ma się opierać na podwoziu zaprojektowanym przez Madoca1977, w modelu Type R: https://www.youtube.com/watch?v=NvHmCMvDl68

Dopuszczalne były modyfikacje - wzmocnienie bądź odchudzenie - przy zachowaniu rozstawu kół sposobu skrętu oraz przeniesienia napędu. Te trzy rzeczy musiały pozostać niezmienione.
Całkowicie dowolne jest natomiast nadwozie, choć także można było skorzystać z oryginalnego. Ja chcąc się wyróżnić, postanowiłem zbudować własne i oto efekt.

Specyfikacja:
- skręt: serwo + dodatni caster
- napęd: sinik L + dyferencjał
- sztywne zawieszenie
- zasilanie bateria Li-Po
- waga ~575g

W pierwszej wersji zderzak był bardziej pancerny zbudowany z panelu 11x3x2, jednak jego zaokrąglenie powodowało podbijanie go na bandach, dodatkowo dyferencjał uniemożliwiał zjechanie z bandy gdy model na niej już zawisł. Na pierwszych zawodach musiałem dołożyć jakiegokolwiek lifta, tylko po to aby model nie był tak skoczny. Po drobnej przebudowie i użyciu płaskiego panelu 11x3 efekt znikł a model zyskał moim zdaniem jeszcze bardziej sportowy charakter.
Celowo są też użyte opony dwóch różnych wersji ale tego samego rozmiaru. Tylne, o płaskim profilu, aby model jak najlepiej się rozpędzał oraz przednie, o ściętych krawędziach, aby przy pełnym skręcie i dodatnim casterze miał lepszą trakcję.

Pełna galeria: klik

A żeby nie było tak gołosłownie filmik z naszego pierwszego spotkania zmontowany przez Zozoleon - dzięki!



Na filmiku co prawda jeszcze w pierwszej wersji ze starym zderzakiem, ale duch ten sam ;)
Ostatnio zmieniony 2017-11-15, 22:19 przez Lomeltor, łącznie zmieniany 1 raz.
STT | Typowy technicowiec

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 873
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

#2 Post autor: Blaha »

Fajnie, że prezentujesz :)
Fajna konstrukcja, wygląda bardzo sportowo. Wydaje mi się, że jest najmniej nerwowa podczas mocnego skręcania z naszych DFCówek.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Powtórzę za Blahą "fajnie, że prezentujesz".
Całkiem fajna zabudowa. Na pierwszy rzut oka wyróżnia się z pozostałych bo ma chyba najmniej paneli.
Sam też takiego planuję zrobić choć pewnie na SBricku. Za ciężki jestem na takie ganianie jak widać na Waszych filmach. ;)
Gdyby tylko jeszcze ten akumulator nie był taki drogi...

marcin1982m6
Posty: 53
Rejestracja: 2016-04-14, 19:36
Lokalizacja: Poznań

#4 Post autor: marcin1982m6 »

Bardzo ładnie śmiga :-) może pokuszę się o budowę, od wczoraj jestem posiadaczem sbrick-a więc jako model testowy byłby dobry

Awatar użytkownika
Lomeltor
Posty: 264
Rejestracja: 2015-03-01, 21:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Lomeltor »

Cieszę się, że się podoba, ale jak dacie do środka Sbricka to koniecznie obsługa poprzez pada. Model jest dość za nerwowy jak na obsługę ekranem dotykowym.
STT | Typowy technicowiec

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#6 Post autor: bacon »

Blaha pisze:Fajnie, że prezentujesz :)
Szkoda, że reszta nie prezentuje :P

Fura na wypasie, podobają mi się te wasze tegoroczne ścigałki.

Awatar użytkownika
Lomeltor
Posty: 264
Rejestracja: 2015-03-01, 21:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Lomeltor »

No cóż, każdy przed prezentacją chce dopieścić model na 100%, dajmy im jeszcze czas ;) Dopiero drugie zawody za nami a dwóch zawodników startowało pierwszy raz.
STT | Typowy technicowiec

Shus
Posty: 12
Rejestracja: 2017-10-04, 09:33
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: Nie posiadam

 

#8 Post autor: Shus »

Czy możecie mniej więcej powiedzięć na jakiej zasadzie konstruujecie te autka? Nie chodzi mi podwozie:). Jestem laikiem w kwesti technisców a szukać informacji to niczym igła w stogu siana.
Jest może jakiś zestaw startowy z technicsów który by dobrze służył jako dawca?Np ta rajdówka na gąsięnicach z power functions?

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9 Post autor: SERVATOR »

Instrukcja do oryginalnego pojazdu Madocca1977 jest TU.

Obrazek

Shus
Posty: 12
Rejestracja: 2017-10-04, 09:33
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: Nie posiadam

 

#10 Post autor: Shus »

SERVATOR pisze:Instrukcja do oryginalnego pojazdu Madocca1977 jest TU.

Obrazek
Instrukcje widziałem :) w przyklejonym waszym temacie. Myslalem o przybliżeniu sprawy dla bardo początkującego :) Gdzie technisca to pamieta z motoru z 97 roku :D

Awatar użytkownika
Lomeltor
Posty: 264
Rejestracja: 2015-03-01, 21:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Lomeltor »

Shus pisze:Czy możecie mniej więcej powiedzięć na jakiej zasadzie konstruujecie te autka? Nie chodzi mi podwozie:). Jestem laikiem w kwesti technisców a szukać informacji to niczym igła w stogu siana.
Jest może jakiś zestaw startowy z technicsów który by dobrze służył jako dawca?Np ta rajdówka na gąsięnicach z power functions?
"Rajdówka na gąsienicach" nie jest za dobrym przykładem, bo ciężko co kolwiek z tego zrobić.
Jeśli masz dość duży budżet to najlepiej na części wychodzi chyba Volvo - cała plejada silników, elementów też tam trochę jest, więc z jednego modelu dasz radę sklecić coś innego. Fajny też był Crawler, ale teraz już gorzej osiągalny. Z tańszych alternatyw poszukałbym pickup'a 42029 i dokupił silniki.
STT | Typowy technicowiec

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: MarcinMK »

W dwóch postach napisałeś: technisców i technisca... nawet gdyby było poprawnie napisane i odmienione technics to zwróć uwagę, że lego to technic a nie technics.

Awatar użytkownika
Lomeltor
Posty: 264
Rejestracja: 2015-03-01, 21:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Lomeltor »

Oj tam, przecież kolega napisał, że jest laikiem ;)
STT | Typowy technicowiec

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: MarcinMK »

Tym bardziej kolega powinien zapamiętać różnicę ☺

Shus
Posty: 12
Rejestracja: 2017-10-04, 09:33
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: Nie posiadam

 

#15 Post autor: Shus »

MarcinMK pisze:Tym bardziej kolega powinien zapamiętać różnicę ☺
O boże :D przepraszam najmocniej :D za takie fopa powinienem zostać poddany torturą w postaci deptania klocków bosymi stopami :D.

Dzięki wszystkim za informację

ODPOWIEDZ