[MOC] GRINDER: robot do grania w Battlefronta 2

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

[MOC] GRINDER: robot do grania w Battlefronta 2

#1 Post autor: Sariel »

Obrazek

Dane techniczne:
Wymiary: dł. 26s / szer. 18s. / wys. 13s (plus kostka EV3)
Waga: 879g (z kontrolerem)
Silniki: 4 x Ev3 Medium

Prosty MOCyk z cyklu "kreatywne lenistwo". Jest taka nowa gra, Star Wars Battlefront 2, która budzi dużo kontrowersji bo developer zbudował ją na zasadzie "żeby odblokować najfajniejsze postacie ze świata SW zbieraj doświadczenie tygodniami, albo nam zapłać". Co byłoby OK w darmowej grze, ale ta jest normalnie płatna. Zauważyłem, że przy graniu w multiplayerze dostaje się trochę kredytów za każdy mecz nawet jeśli nie zrobiło się nic - generalnie wystarczy nie zostać wykopanym z meczu za nieaktywność. Co oczywiście wymaga wykonywania pewnych akcji, typu chodzenie, strzelanie etc. No i stąd już krótka droga do prostej konstrukcji z EV3, która za pomocą czterech silników targa gałkami na padzie do Xboxa oraz miętosi dwa przyciski: od strzelania i od skoku (bo ten akurat dubluje się jako przycisk potwierdzający wybór postaci przy respawnie). Wszystko obsługiwane prostym programem który losowo dobiera typ, kolejność i długość trwania akcji, oczywiście w ramach pewych widełek. Bocik chodzi więc, skacze i strzela na oślep, czyli w sumie jak prawdziwy Stormtrooper i jak 2/3 prawdziwych graczy w multi ;) Czy to oszukiwanie i czy to moralnie złe? Oczywiście że tak, ale zabawnie jest patrzeć jak prosta maszyna gra za Ciebie. W sumie wyszło urządzenie które zamienia energię elektryczną na doświadczenie w grze ;)

Galeria: https://bricksafe.com/pages/sariel/grinder-bot

Kilka fotek:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I całość w akcji:
Ostatnio zmieniony 2017-11-27, 11:51 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Toś mnie przekonał do wyboru prezentu na święta dla dzieciaka. Jęczy o tego B2, więc teraz po prostu nie mogę mu go nie kupić. ;)
Rewelacyjny pomysł.

marcin1982m6
Posty: 53
Rejestracja: 2016-04-14, 19:36
Lokalizacja: Poznań

#3 Post autor: marcin1982m6 »

z cyklu Polak Potrafi... obejść wszystko. Kiedyś żeby coś odblokować w grze trzeba było wpisać kody, teraz trzeba mieć pomocnika :-)
Ostatnio zmieniony 2017-11-27, 18:46 przez marcin1982m6, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 801
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#4 Post autor: Atros »

Sariel nie przestajesz mnie zadziwiać pomysłowością i poczuciem humoru :D

O tej grze jest teraz właśnie głośno z powodu opłat wiec Sariel wstrzelił się idealnie z Grinderem!

maras
Posty: 70
Rejestracja: 2013-12-20, 09:53
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: maras »

Pomysłowe! Da się przy tym spać? :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#6 Post autor: Sariel »

maras pisze:Pomysłowe! Da się przy tym spać? :)
Xbox stoi przy ścianie, więc jak wyniosę pada do drugiego pokoju i zamknę drzwi to jeszcze łapie zasięg ;)

enigma
Posty: 25
Rejestracja: 2016-06-27, 14:06
Lokalizacja: Świdnica

#7 Post autor: enigma »

Liczyłeś ile meczy dziennie jest w stanie rozegrać i ile XP na dobę zrobi?
Ps. fajne i pomysłowe:)
<?>

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#8 Post autor: Sariel »

Nie wiem jaki jest limit czasowy tych meczy, szczerze mówiąc, ale raczej nie przekraczają one 15 minut bo po tym czasie któraś strona zwykle wygrywa. Więc 145 kredytów na mecz przy meczu trwającym powiedzmy 20 minut z ekranami ładowania, wyborem postaci i planszą z wynikami daje 10440 kredytów na dobę. Najtańszy loot crate kosztuje 4000.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#9 Post autor: Falcrum »

Milo, ze szkalowanie EA przesiaklo nawet do LP.
Pomysl bardzo dobry, niestety nie Twoj ;)
Wykonanie jednak zadowala. Ale 4 tysie za skrzynke... madrze postapiles budujac tego bota.
A swoja droga- sfragowales juz kogos w ten sposob?
Ostatnio zmieniony 2018-04-14, 12:28 przez Falcrum, łącznie zmieniany 2 razy.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Iasafaer »

Chłopie gdzie Ty byłeś, jak ja przegrywałem swoją młodość w Tibii...
Kurde, ale miałbym szacun na serwie jakbym powiedział, że grają za mnie klocki LEGO...

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#11 Post autor: Biedrus »

Sariel pisze:Prosty MOCyk z cyklu "kreatywne lenistwo".
Chyba ci się nudzi. Jak dla mnie to zmarnowałeś czas przy budowie tego ustrojstwa. Bardzo wątpliwe aby ktoś chciał to wypróbować, skoro są znacznie lepsze metody czitowania.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#12 Post autor: Jellyeater »

Zbudował dla siebie. :-)

Problemem jest to, że nie do końca wiem po co kupować grę, o której z góry wiadomo, że Twórcy lecą sobie w kulki. :-) "Chamstwu w życiu, należy się przeciwstawiać siłom, i godnościom osobistom". Nie kupować. :-)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#13 Post autor: Innos »

Jellyeater pisze:Problemem jest to, że nie do końca wiem po co kupować grę, o której z góry wiadomo, że Twórcy lecą sobie w kulki. :-) "Chamstwu w życiu, należy się przeciwstawiać siłom, i godnościom osobistom". Nie kupować. :-)
Z tego samego powodu, dla którego narzekanie na LEGO nie przeszkadza w kupowaniu nawet hurtowych ilości tych klocków.:P I z tego powodu, że ogólnie, co innego ludzie mówią a co innego robią. Niedawno były robione badania społeczne, w których wyszło, że życie jedno, polityka drugie. Nauczycielka z gimnazjum pytana o swoje życie stwierdziła, że ma z uczniami bardzo dobry kontakt, że jej szkoła daje dobre środowisko do nauki i rozwoju. Ale potem spytana o politykę uznała, że kochana władza słusznie reformuje szkolnictwo bo gimnazja to wylęgarnia zła i patologii.

Tu tak samo, gra jest be i w ogóle, twórcy nas dymają, ale koniec końców wiele osób ma wartość z grania nawet w takiej sytuacji i mimo, że mogłoby być lepiej. A taki fizyczny bot Sariela w prosty sposób potrafi obejść te "niewielkie" niedogodności. :)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

ODPOWIEDZ