6515 Stunt Copter

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

6515 Stunt Copter

#1 Post autor: Iwona »

Obrazek
6515 Stunt Copter
Seria: Town
Rok premiery: 1994
Liczba klocków: 30
Liczba figurek: 1
Spis części: BrickLink, BrickSet
Opakowanie: kartonik
Cena: Bricklink ~ 5PLN bez kosztów przesyłki

Opakowanie i instrukcja
Opakowaniem dla zestawu jest niewielkich rozmiarów kartonik (9,5 x 7,2 x 4,6 cm). Kolorystyka utrzymana jest w typowym dla tego okresu niebieskim kolorze. Na tylnej ściance zaprezentowano modele alternatywne.
Obrazek
Obrazek
Instrukcja to zadrukowana dwustronnie kartka, która w 11 krokach prowadzi nas przez budowę.
Obrazek
Obrazek

Zawartość kartonika:
Obrazek

Klocki
Według bricklinka jest ich 30. Najbardziej unikalnym elementem jest:
Obrazek Red Plate, Modified 2 x 2 with Wheel Holder, występuje w 15 setach.

Minifigi
W zestawie znajduje się jeden minifig. Pan pilot złożony jest z bardzo popularnych części, bluza wystąpiła w 29 setach, spodnie w 197, buźka w 528, kask w 112.
Obrazek
Obrazek

Model główny
Zestaw jest banalny w budowie, bardziej skomplikowane modele (bez instrukcji) układaliśmy na konkursach przy okazji głównej wystawy.
Obrazek
Obrazek
Podsumowanie
Zestaw bawialny, sympatyczny i do bólu prosty. Co ciekawe (i widoczne na zdjęciu), biały brick 1x2 i szary plate 2x2 wyglądają jakby dwie wojny przeżyli a tak naprawdę przeleżeli kilka lat w woreczku foliowym razem z pozostałymi klockami. Secik ten wykopałam na strychu u znajomych i z premedytacją nie podmieniłam elementów na nowe – chciałam Wam to pokazać i zapytać czy spotkaliście się z czymś takim? Chodzi mi o informację, czy w zapakowanych zestawach (ale nie MISBach) znaleźliście takie niespodzianki? Pozostałe elementy były /są w dobrym stanie.

Za
  • no w sumie jest całkiem bawialny


Przeciw
  • za prosty, ale czego wymagać od zestawu liczącego 30 elementów?

Awatar użytkownika
cichy1987
Posty: 298
Rejestracja: 2017-10-04, 09:38
Lokalizacja: Dębołęka, Sieradz
brickshelf: cichy1987
Kontakt:

 

#2 Post autor: cichy1987 »

Pamiętam ten zestawik:) choć nie mam go u siebie:/ wydaje mi się, że tym klockom musiało się przytrafić coś za nim trafiły do woreczka na kilka lat, bo tak to raczej wszystkie by pożółkły lub coś innego.

Choć ten szary wygląda jakby był jeszcze z innego starszego zestawu i bardzo często używany:) mam troche takich klocków z dzieciństwa:)
Ostatnio zmieniony 2017-12-01, 09:53 przez cichy1987, łącznie zmieniany 1 raz.
Lego nasze Lego

Michbudz
Posty: 17
Rejestracja: 2015-02-07, 16:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Michbudz »

cichy1987 pisze:
Choć ten szary wygląda jakby był jeszcze z innego starszego zestawu i bardzo często używany:) mam troche takich klocków z dzieciństwa:)
Wydaje mi się, że masz rację, mam sporo klocków z lat '80 i one są dokłądnie takiego koloru jak z recenzowanego zestawu.
Bricków 2x1 z takim pęknięciem mam multum, ale żeby tak dziwnie się odbarwiły, to nie zauważyłem. Jeśli już, to idą równo w żółty.
Ostatnio zmieniony 2017-12-01, 22:35 przez Michbudz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cichy1987
Posty: 298
Rejestracja: 2017-10-04, 09:38
Lokalizacja: Dębołęka, Sieradz
brickshelf: cichy1987
Kontakt:

 

#4 Post autor: cichy1987 »

Michbudz pisze:
cichy1987 pisze:
Choć ten szary wygląda jakby był jeszcze z innego starszego zestawu i bardzo często używany:) mam troche takich klocków z dzieciństwa:)
Wydaje mi się, że masz rację, mam sporo klocków z lat '80 i one są dokłądnie takiego koloru jak z recenzowanego zestawu.
Bricków 2x1 z takim pęknięciem mam multum, ale żeby tak dziwnie się odbarwiły, to nie zauważyłem. Jeśli już, to idą równo w żółty.
No właśnie. Przed schowaniem do woreczka może zostały wyprane z czymś zielonym:) chociaż nie.. bo naklejki są całe. Niemam pojęcia co to. A jedyne klocki jakie zawsze mi pękają to kolorowe transparentne kafelki 1x1:) i starego typu szare zatyczki z technica:)
Ostatnio zmieniony 2017-12-01, 23:29 przez cichy1987, łącznie zmieniany 1 raz.
Lego nasze Lego

ODPOWIEDZ