Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Ursus 912
Autor Wiadomość
eric trax 
VIP
LEGO Farmer :D

Wpisy: 998
Wysłany: 2017-12-04, 22:27   

legosamigos napisał/a:
Eric Trax jakoś zmieścił PF w swoim Ursusie, więc może i Tobie by się udało :) Nie wiem czy są tej samej wielkości, ale jakoś tam wcisnął, więc spróbuj i Ty. Niekoniecznie musi być w kolorze BLO

C360 to minimalna skala w jakiej może być zbudowany ciągnik zmotoryzowany PF tak by nie wpływało to znacząco na wygląd modelu. 912 jest jednak w mniejszej skali
- Amazone Pantera 4505 - 15%

M_longer 
VIP

Wpisy: 4790
Wysłany: 2017-12-04, 22:35   

eric trax napisał/a:
C360 to minimalna skala w jakiej może być zbudowany ciągnik zmotoryzowany PF tak by nie wpływało to znacząco na wygląd modelu. 912 jest jednak w mniejszej skali

Innymi słowy; tak, DA SIĘ. Ale elementy PF będą bardziej niż widoczne. Model od początku miał być czystym MT i taki pozostanie.

Postanowiłem zrobić do niego instrukcję i wrzucić go potem na MOChuba.
Więc jakoś w styczniu/lutym każdy zainteresowany będzie mógł podjąć próbę zmotoryzowania 912.

CamelXP 
VIP
Troll, nie dokarmiać

Wpisy: 244
Wysłany: 2017-12-04, 22:37   

M_longer napisał/a:
CamelXP napisał/a:
i cieszyć oko na półce nad kominkiem.

No masz, nie mam kominka :(

I nie mówcie, że nie macie kominka, bo w każdej chwili możecie mieć!
Sprawdzić czy nie ksiądz.
Ostatnio zmieniony przez CamelXP 2017-12-04, 22:38, w całości zmieniany 1 raz  

adamski 

Wpisy: 27
Wysłany: 2017-12-05, 12:04   

Mniej więcej rok temu podjąłem próbę budowy "dużego" Ursusa, czyli pochodnej wersji C385 (z grubsza - takiej jak właśnie w tym temacie). Model miał mieć przynajmniej 3 zmotoryzowane funkcje, czyli napęd, skręt kół i kompresor, a przy tym wszystkim elementy technicowe miały być możliwie jak najbardziej ukryte. Gdzieś tam jeszcze po głowie chodził mi niezależny wałek odbioru mocy napędzany osobnym silnikiem. Niestety, tak długo kombinowałem aż M_longer zaprezentował najpierw projekt wirtualny a potem szybko zbudował prototyp. No i mój zapał ostygł :P

Mój model miał mieć silnik XL (idealnie mieści się pod kabiną i na upartego model jeszcze będzie trzymał wymiary) i legowe serwo. I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie wymuszenie połączenia tych silników razem - rama będzie za szeroka przed samą kabiną, a sztywność mocno taka sobie. Oczywiście, można wstawić L, albo nawet M, ale i w tym przypadku będziemy musieli wybierać między wyglądem i odwzorowaniem oryginału a sztywnością konstrukcji. Jedynym plusem jest to, że silniki są szare, czyli takie jak kadłuby w większości Urususów.

Pozostaje kwestia trzeciej funkcji - kompresor (aby móc sterować TUZem, ewentualnie siłownikiem przyczepy - wywrotki) - da się to schować pod maską i zewnętrzne gabaryty będą się zgadzały, ale to znowu wymusza zastosowanie dodatkowych ram i wzmocnień które będą musiały znaleźć się w kabinie. Sterowanie zaworami tylko ręczne. Zamiast kompresora można też dać M-kę która będzie nam napędzała tylny podnośnik, ale to też wymusza ingerencję we wnętrze kabiny.

Ciągnik musiałby być w wersji z silnikiem 6 cylindrowym - czyli dłuższej, z oznaczeniem powyżej 1000 (np. 1222 bez przedniego napędu, 1224 albo 1614 z przednim napędem). Oczywiście, przedni napęd będzie tylko atrapą.

No i na dokładkę mamy do umieszczenia battery boxa + wieżę IR lub smartbricka :) U mnie bbox znalazłby się w kabinie. Może i da radę wcisnąć go pod maskę, ale wtedy skręt kół musiałby odbywać się za pomocą M-ki i o detalach silnika można zapomnieć (maska musi mieć 5 studów, bbox ma 4...), ale wtedy zapominamy o dodatkowych funkcjach.

Podsumowując - da się, ale będzie to raczej technicowa bryła z systemową maską i kabiną. Chociaż jak tak teraz patrzę na fotki moich prototypów... Może nawet by to uszło :D

Póki co, to czego nauczyłem się przy niezrealizowanym Ursusie wykorzystuję teraz przy czymś nieco większym, choć w jeszcze mniejszej skali. Efekty są dość obiecujące, choć tym razem problemem może nie być część technicowa, a systemowa by jakoś to wyglądało.
Ostatnio zmieniony przez adamski 2017-12-05, 13:04, w całości zmieniany 6 razy  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu