[MOC] Chevrolet Caprice N.Y.C. TAXI

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#16 Post autor: dirtzone »

SERVATOR pisze:Czekam na film. Mam nadzieję, że kręcony w N.Y.? ;)
Prawie.. ale za to mamy w centrum Łodzi osiedle mieszkaniowe "manhattan" ;D
Obrazek
Atros pisze:Lubię takie amerykańskie kanciaki. Mimo, że kanciak zbudować z Lego nie jest tak prosto żeby wyszedł proporcjonalnie ładnie, Tobie się udało, skalowanie i blueprint się spisało. Podoba mi się.

Zdjęcia mogłeś robić na innym kolorze niż żółty - karoseria zlewa się z tłem.
Przy wyborze modelu myślałem właśnie, że będzie łatwo bo, "kanciak" ale okazuje się, że taki prosty kanciak ma tak nie wiele szczególnych elementów, że nie wiadamo za co się złapać przy budowie :P
Na żółtym tle wydaje mi się mniej dziurawy ;P
Iasafaer pisze:M_longer napisał/a:
Iasafaer napisał/a:
Ja zaryzykuję stwierdzenie, że w systemie nigdy nie byłby tak pięknym modelem.

Nie miałby tylu dziur.


To mu nadaje charakteru. Uważam, że naprawdę robi robotę.
System nie oddałby tak świetnie nieco spartańskiego charakteru tego Chevroleta.
Ale co kto lubi.
Zacznijmy od tego, że systemu budować, to trzeba umić.
Mateusz92 pisze:Bardzo mi się podoba. Tak bardzo, że mam kolejny model na liście, który chciałbym zbudować.
To dawaj, bo temat chyba jednego z najpopularniejszego samochodu w usa jest tak pominięty w lego, że nie znalazłem go ani jednej sztuki w internetach ;]
legosamigos pisze:Po prezentacji filmu, zauważyłem, że oprócz przednich słupków w drzwiach, brakuje jeszcze klamek :D
Przednie słupki w drzwiach mocno zaburzały mi proporcje, ale przy zamkniętych nie rzuca się to tak w oczy.
Co do klamek, to w przednich drzwiach jest tam, jak by trochę taka dziura imitująca klamkę ;P
Ostatnio zmieniony 2017-12-04, 19:48 przez dirtzone, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1429
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#17 Post autor: Mestari »

No i to się nazywa prezentacja :)
Jest piękny!

Awatar użytkownika
cichy1987
Posty: 298
Rejestracja: 2017-10-04, 09:38
Lokalizacja: Dębołęka, Sieradz
brickshelf: cichy1987
Kontakt:

 

#18 Post autor: cichy1987 »

Mestari pisze:No i to się nazywa prezentacja :)
Jest piękny!
Popieram:)
Lego nasze Lego

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

#19 Post autor: SAMOLOT »

Zachwycałem się nim już w Jordanowie, naprawdę udany model. Wiesz też jakie miałem uwagi ... myślę że wart jest zamówienia tych paru klocków :).
Doskonała prezentacja, zwłaszcza dłonie ;)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#20 Post autor: legosamigos »

Może zbuduj teraz w barwach Police Department i z PF ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#21 Post autor: Durzy »

dirtzone, nie spodziewałem się, że malujesz paznokcie... A poza tym świetnie, że wreszcie ktoś użył żółtych klocków technic do zbudowania czegoś ciekawego, a nie ciągle te nudne i prawie jednakowe maszyny budowlane. Do tego tak ładnie użył! Co następne, Bluesmobile?
Damjan97 pisze:Teraz tylko czekam aż ktoś się przyczepi że to zwykła technicowa konstrukcja bez żadnych dodatkowych funkcji i że w sumie to powinien być zrobiony w Model Team :)
Nie, bo ten Technic jest inny. Ma zupełnie inne funkcje niż standardowe, bo standardowe jeżdżą, a ten nie :D

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#22 Post autor: JK »

Piękny model! Mnie osobiście bardzo się podoba, gdy coś jest zrobione w "pure Technic", a jednak urzeka samym już wyglądem.

Gratuluję świetnej pracy!

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#23 Post autor: Kocur »

JK pisze:Mnie osobiście bardzo się podoba, gdy coś jest zrobione w "pure Technic", a jednak urzeka samym już wyglądem.
A mi wprost przeciwnie, jakby zamiast technic na karoserię użyć normalnych systemowych klocków to wyszedł by świetny Model Team, a tak to tylko kolejny dziurawy pure technic, więc od razu ujemne punkty wykończeniówki bo można lepiej.

Bebechy super, zupełnie się na tym nie znam i może dlatego rozwiązania techniczne robią na mnie zwykle duże wrażenie, bo sam raczej w życiu bym czegoś takiego nie stworzył ;)
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
cichy1987
Posty: 298
Rejestracja: 2017-10-04, 09:38
Lokalizacja: Dębołęka, Sieradz
brickshelf: cichy1987
Kontakt:

 

#24 Post autor: cichy1987 »

Kocur pisze: jakby zamiast technic na karoserię użyć normalnych systemowych klocków to wyszedł by świetny Model Team
To prawda też lubię karoserię z systemu, ale ten model wygląda świetnie nawet teraz jako:
Kocur pisze:dziurawy pure technic
Przynajmniej ja tak uważam. :)
Ostatnio zmieniony 2017-12-10, 12:24 przez cichy1987, łącznie zmieniany 3 razy.
Lego nasze Lego

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#25 Post autor: eric trax »

dirtzone pisze:Zacznijmy od tego, że systemu budować, to trzeba umić.
Co Ty za głupoty gadasz. Grill i kogut są zrobione z systemu więc widać umisz :> Po za tym to najlepszy dowód na to, że trzeba się tymi technikami wspomagać bo z klocków technic nie uzyskałbyś takiego efektu jeśli chodzi o elementy charakterystyczne.

Całość bardzo mi się podoba. Widać, że zachowane są proporcje co do tego nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Jednak po obejrzeniu filmu wręcz się oburzyłem. Jakim cudem to nie jest zdalnie sterowane? Trzeba było wepchnąć PFy do bagażnika. Czekałem 3:38 żeby zobaczyć jak to jeździ i się zawiodłem. Sam film też trochę przydługi. Wyciąłbym 0:30 do 0:50 materiału.

Dodatkowo kwestia tego co za tylną osią. Cały tył wygląda jakby spadł tam fortepian. Dlaczego? Ano boczne panele nie wiem czemu są zamontowane pod skosem. To sprawia wrażenie jakby całość opadała lub wręcz wisiała. Trzeba było odwrócić skos przy panelu. Nie dać go na dole tylko przy klapie.

Na szczęście przedni grill jest fenomenalny o odwraca uwagę od tych mankamentów. Moje gratulacje :)
Ostatnio zmieniony 2017-12-11, 08:00 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#26 Post autor: Durzy »

Kocur pisze: A mi wprost przeciwnie,
A ja lubię oba style, po co się ograniczać?
Kocur pisze:...jakby zamiast technic na karoserię użyć normalnych systemowych klocków to wyszedł by świetny Model Team, a tak to tylko kolejny dziurawy pure technic, więc od razu ujemne punkty wykończeniówki bo można lepiej.
Równie dobrze można napisać, że wyszedł piękny pure technic - jakich mało, a jakby użyć klocków systemowych to byłby kolejny Model Team - jakich wiele.

Model w swojej kategorii jest bardzo ładny, więc ocenianie go przez pryzmat innej kategorii, bo się akurat nie lubi tej w której powstał... nie jest zbyt sprytne.
Ostatnio zmieniony 2017-12-11, 08:01 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cichy1987
Posty: 298
Rejestracja: 2017-10-04, 09:38
Lokalizacja: Dębołęka, Sieradz
brickshelf: cichy1987
Kontakt:

 

#27 Post autor: cichy1987 »

Durzy pisze:Równie dobrze można napisać, że wyszedł piękny pure technic - jakich mało, a jak by użyć klocków systemowych to byłby kolejny Model Team - jakich wiele.
I tu się bardzo zgadzam.:) Oba systemy budowania są fantastyczne jeśli umie się z nich coś eleganckiego zbudować. :) A tu mamy elegancki pure technic co widać na powyższych zdjęciach. :)
Lego nasze Lego

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#28 Post autor: dirtzone »

SAMOLOT pisze:Zachwycałem się nim już w Jordanowie, naprawdę udany model. Wiesz też jakie miałem uwagi ... myślę że wart jest zamówienia tych paru klocków :).
Jeżeli będę brać go jeszcze na jakąś wystawę, to pewnie coś pokombinuje ;P
legosamigos pisze:Może zbuduj teraz w barwach Police Department i z PF ;)
Marzy mi się Ford Crown Victoria 1999 Police Interceptor
Obrazek
Durzy pisze:dirtzone, nie spodziewałem się, że malujesz paznokcie...
Jeszcze wiele o mnie nie wiesz :D
eric trax pisze:Jednak po obejrzeniu filmu wręcz się oburzyłem. Jakim cudem to nie jest zdalnie sterowane? Trzeba było wepchnąć PFy do bagażnika. Czekałem 3:38 żeby zobaczyć jak to jeździ i się zawiodłem. Sam film też trochę przydługi. Wyciąłbym 0:30 do 0:50 materiału.
Osobiście uważam, że PFy w zwykłych osobowych pojazdach lego nie mają większego sensu, bo i tak będzie ledwo to jeździć. Co innego ciężarówki czy maszyny budowlane, gdzie można pobawić się manewrowaniem, kopaniem, podnoszeniem itp. :P
eric trax pisze:Dodatkowo kwestia tego co za tylną osią. Cały tył wygląda jakby spadł tam fortepian. Dlaczego? Ano boczne panele nie wiem czemu są zamontowane pod skosem. To sprawia wrażenie jak by całość opadała lub wręcz wisiała.
Kiedy linia boczna drzwi oraz bagażnika była prosta, wydawało się jak by bagażnik "sterczał" a w oryginale właśnie lekko opada. Chyba :D
Obrazek
cichy1987 pisze:Durzy napisał/a:
Równie dobrze można napisać, że wyszedł piękny pure technic - jakich mało, a jak by użyć klocków systemowych to byłby kolejny Model Team - jakich wiele.


I tu się bardzo zgadzam.:) Oba systemy budowania są fantastyczne jeśli umie się z nich coś eleganckiego zbudować. :) A tu mamy elegancki pure technic co widać na powyższych zdjęciach. :)
Temat technic vs modelteam przewija się już troche na forum, co osoba to inny punkt widzenia. Dla mnie bardziej estetyczne jest napewno wykończenie systemem, ale z technica łatwiej mi się buduje i nie wiem jak wszystkie elementy zrobić w MT. Na przykład takie słupki dachu? Sarielowy Audi R8 na pierwszy rzut oka wygląda perfekcyjnie, ale czym dłużej mu się przyglądam, tym wydaje mi się brzydszy. Dla przykładu czyjeś inne Audi R8 w czystym Technicu, które wygląda nieporównywalnie lepiej mimo swojej dziurowatości. Więc chyba nie w każdym przypadku MT wygrywa wyglądem.

Obrazek
Obrazek

Ogólnie dziękuję wszystkim za miłe słowa oraz konstruktywną krytykę ;)
Ostatnio zmieniony 2017-12-11, 11:09 przez dirtzone, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#29 Post autor: Iasafaer »

dirtzone pisze:Temat technic vs modelteam przewija się już troche na forum, co osoba to inny punkt widzenia. Dla mnie bardziej estetyczne jest napewno wykończenie systemem, ale z technica łatwiej mi się buduje i nie wiem jak wszystkie elementy zrobić w MT. Na przykład takie słupki dachu? Sarielowy Audi R8 na pierwszy rzut oka wygląda perfekcyjnie, ale czym dłużej mu się przyglądam, tym wydaje mi się brzydszy. Dla przykładu czyjeś inne Audi R8 w czystym Technicu, które wygląda nieporównywalnie lepiej mimo swojej dziurowatości. Więc chyba nie w każdym przypadku MT wygrywa wyglądem.
Ja nie ciągnąć już dalej tematu powiem tak jak kolega wyżej, oba style są dobre, ale nie każdy model wygląda dobrze wykończony w systemie. Dobrze, że dirtzone przytoczył Sarielowego R8, bo całkowicie o nim zapomniałem. Z całym szacunkiem dla umiejętności Sariela, bo robi fenomenalne zabawki, Audi R8 to bodaj najbrzydszy Model Team jaki oglądałem na tym forum.
Naprawdę nie wszystko wygląda cycuś glancuś zrobione w systemie.
Czasem budowanie z systemu na siłę sprawia, że model wygląda niepotrzebnie klocowato, a niektóre elementy czy wykonane w technicu, czy w systemie i tak muszą być uproszczone.
I wracając do Audi R8 Sariela... nie musiał rzeźbić w systemie, ale tak zdecydował i wyszło jak widać. Gdy go pierwszy raz zobaczyłem wiedziałem już, że było to zrobione na siłę.
Człowiek z takimi umiejętnościami budowania powinien wiedzieć kiedy odpuścić widząc, że efekt naprawdę jest daleki od pierwowzoru. Gdyby mnie ktoś zapytał jak wygląda fanatyczna i bezrefleksyjna wiara, że system jest najlepszy przytoczyłbym właśnie ten model.

Ode mnie tyle.
Ostatnio zmieniony 2017-12-11, 04:30 przez Iasafaer, łącznie zmieniany 2 razy.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#30 Post autor: Tranzystor »

To, że jakiś model Sariela jest brzydki nie znaczy, że całe MT jest do dudy.

ODPOWIEDZ