[MOC] Monster Bug (z BuWizzem)

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

[MOC] Monster Bug (z BuWizzem)

#1 Post autor: Sariel »

Obrazek

Dane techniczne:
Wymiary: dł. 36s / szer. 31s / wys. 26s
Waga: 1.611 kg
Napęd: 4x4, 2 x PF XL z redukcją 7.2:1
Zawieszenie: osie pływające
Silniki: 2 x PF XL, 1 x PF Servo

Prosty MOC o dość pokrętnej genezie. Otóż czas jakiś natrafiłem w internetach na poniższą fotkę i to była miłość od pierwszego wejrzenia. Musiałem to zbudować.

Obrazek

Zacząłem od zbudowania tylnej osi, po czym napadł mnie pomysł na innego MOCa do którego ta właśnie oś nadawała się idealnie, i tak oto jedyna część projektu została skanibalizowana a na zrobienie kopii brakowało mi części. Ponieważ ten inny MOC budował się i budował i nie zanosiło się na szybkie uwolnienie osi, w końcu zdecydowałem się rozwiązać problem przez zmianę koncepcji: zamiast bawić się w pocięte buggy, jak na zdjęciu źródłowym, odkurzyłem opony z Power Pullera i zmotałem monster trucka.

MOC jest naprawdę prosty, z napędem z dwóch PF XLi trafiającym na wszystkie koła bez żadnej skrzyni, bo zależało mi na prostym układzie napędowym. Redukcja jest duża, bo te opony pożrą każdą ilość momentu. Skręt zapewnia wbudowany w przednią oś silnik PF Servo, a zawieszenie to proste osie pływające, zestrojone na bardzo sztywno dla stabilności. W zasadzie jedyną ciekawostką jest tu zastosowanie BuWizza jako jednocześnie źródła zasilania i systemu zdalnego sterowania. Model z racji swojej prostoty sprawdził się jako "łoże testowe", i widać po nim że BuWizz sprawdza się pod dużym obciążeniem, jak również na lekkim mrozie. Nie udało mi się go również wyczerpać, mimo używania go prawie cały czas w trybie Fast (napięcie podniesione do ok. 10V). Test uważam więc za pomyślny, chociaż do sterowania musiałem używać tabletu bo z moim telefonem (LG X Mach) BuWizz współpracować zdecydowanie nie chciał.

I to w sumie tyle. Model jest sprawny, bo jest lekki jak na swój rozmiar, i prosty jak konstrukcja cepa. Fajnie mieli przeszkody, a największą frajdę miałem z jeżdżenia nim po świeżym śniegu bo ładnie skrzypiało jak ten śnieg kompresował oponami.

Galeria

Kilka fotek:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I film, oczywiście z chomikiem:


Awatar użytkownika
cichy1987
Posty: 298
Rejestracja: 2017-10-04, 09:38
Lokalizacja: Dębołęka, Sieradz
brickshelf: cichy1987
Kontakt:

 

#2 Post autor: cichy1987 »

Ale maszyna. :) Żadna przeszkoda mu nie straszna. :) Wzniesienia, budynki, śnieg. :) I holowanie chomika. :)
Lego nasze Lego

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#3 Post autor: martinb »

Power Puller! Yeah, baby!

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: Mestari »

Czysta frajda :)

krzysiek788
Posty: 22
Rejestracja: 2015-11-24, 16:19
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: krzysiek788

 

#5 Post autor: krzysiek788 »

Czyli można powiedzieć że Buwizz biję n głowę Sbricka. Model super, taki fajny gotowiec do zabawy dla dziecka.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#6 Post autor: Sariel »

Nie wiem skąd taki wniosek. BuWizz jest ciągle w powijakach, apka jest zdecydowanie mniej elastyczna od SBrickowej (nie ma np. możliwości tworzenia własnych profili do sterowania), i na chwilę obecną nie da sie sterować więcej niż 1 BuWizzem naraz, a to mocno ogranicza możliwości.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#7 Post autor: eric trax »

Strasznie mi się podoba ten model. Karoseria idealnie siadła na podwoziu monster trucka. Naklejki również dodają sporo uroku no i fajnie jeździ.

Cieszy również że mój patent z Kraza zatacza coraz szersze kręgi i dzięki rolkom przy oponach jest coraz mniej rozjechanych aut :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#8 Post autor: Sariel »

Szczerze to nic nie wiem o Krazie, pionowe rolki widuję w trialówkach od lat :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#9 Post autor: eric trax »

Sariel pisze:Szczerze to nic nie wiem o Krazie, pionowe rolki widuję w trialówkach od lat :)
Właśnie trialowego kraza na PP się tam wzięły :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

ODPOWIEDZ