Warsztat Kolejowy aka "Nastawnia Kolejowa" 10027 a

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Gemiini
Posty: 15
Rejestracja: 2017-07-17, 10:07
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Warsztat Kolejowy aka "Nastawnia Kolejowa" 10027 a

#1 Post autor: Gemiini »

Tak więc ostatnio gdy przeglądałem Historię Kolejek LEGO wpadł mi w oko bardzo ciekawy zestaw występujący w serii „Word City” w 2003r. o numerze 10027. Niestety ceny nowych kosmiczne, używane też nie lepiej. Udało mi się znaleźć jeden za 1800 zł. Dziękuję postoję nie stać mnie.
Jednak nie poddałem się tak szybko i postanowiłem samemu skompletować części do tego zestawu. Początkowo założyłem że będą to nowe klocki. Jednak okazało się że drzwi w czarnym kolorze występowały tylko w tym zestawie. I jeszcze żółty wózek też. Co za tym idzie nie szło kupić nowych. Cena używek też była ciekawa.
 W końcu jednak udało się skompletować wszystkie części, zdecydowana większość jest fabrycznie nowa. Niestety nie udało się odwzorować dokładnie kolorystyki jaka jest w oryginale. Okna i drzwi są 6 ki nie piątki tak więc lekko zmieniła się konstrukcja. Okna dachowe są niby te same, ale nie trzymają się dachu gdyż są lekko innej konstrukcji. Tak więc do konstrukcji dachu dodane są 2x2 i 2x4.
 Ogólnie zestaw moim zdaniem petarda. Ilość szczegółów poraża. Mam nadzieję że LEGO kiedyś wróci do Korzeni Pociągów i wypuści coś tak klimatycznego jak między innymi ten zestaw 

Z góry przepraszam za formę tekstu masłowo maślaną i oczywiście za jakość zdjęć 

Linka do zdjęć poniżej.
Miłej Lektury 

https://drive.google.com/open?id=1q-BJG ... yi3FpVhjna


:)
Ostatnio zmieniony 2017-12-29, 12:01 przez Gemiini, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
cichy1987
Posty: 298
Rejestracja: 2017-10-04, 09:38
Lokalizacja: Dębołęka, Sieradz
brickshelf: cichy1987
Kontakt:

 

#2 Post autor: cichy1987 »

Wyszło wporządku.:) A zdjęcia dobre są.:)
Ostatnio zmieniony 2017-12-18, 20:40 przez cichy1987, łącznie zmieniany 1 raz.
Lego nasze Lego

Awatar użytkownika
halerz
Posty: 176
Rejestracja: 2015-02-07, 16:03
Lokalizacja: Cieszyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: halerz »

To nie jest nastawnia tylko warsztaty kolejowe. W nastawni znajdują się urządzenia sterowania ruchem kolejowym.

Gemiini
Posty: 15
Rejestracja: 2017-07-17, 10:07
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Gemiini »

Masz rację ☺️

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#5 Post autor: meler »

Fajnie Ci nawet wyszło, zadbałeś również o odwzorowanie wnętrza. Czarne okna kolorystycznie lepiej pasują niż białe, ale są nieco za duże przez co wygląda to jak witryna sklepowa. Może lepiej byłoby pociągnąć te czerwone łuki do samego końca?

Sam kiedyś szukałem tego zestawu, ale ceny skutecznie mnie ostudziły. Osobiście zrezygnowałbym też z drogich elementów jak drzwi i spróbował zbudować coś z płytek i kafelków.

Najlepiej wyglądają takie dwa warsztaty koło siebie :)

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: wielkamucha »

Bardzo mi się podoba ten zestaw. Ściągnąłem sobie kiedyś instrukcję do niego ze strony TLG i co jakiś czas "aplikuję" ją sobie w formie "odstresowacza"... Tym, co najbardziej mnie urzekło, to te wszystkie maszyny - wiertarka stołowa, tokarka, imadło... Ten, kto je zaprojektował, miał genialny pomysł.

Fajnie to wygląda, widzę, że starałeś się zachować oryginalną kolorystykę. Nie myślałeś, aby coś zmienić, dopasować? Zwłaszcza, że dostępne okna/drzwi są już trochę inne niż w oryginale? Chodzi mi po głowie ta budowla, ale może właśnie w innych kolorach, z innymi detalami. No i jak kolega meler pisze
zrezygnowałbym też z drogich elementów jak drzwi i spróbował zbudować coś z płytek i kafelków
- musiałbym pomyśleć nad innymi wrotami, bo nie ma takich na 10-12 kropek. Z tym też jest związany jedyny chyba minus tego zestawu (poza ceną) - te dziury pod bramami. Razi to trochę, choć rozumiem, że nie ma nic większego i wyglądającego równie fajnie.

Gratuluję spełnionego marzenia!

bzzz-bzzz

Gemiini
Posty: 15
Rejestracja: 2017-07-17, 10:07
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Gemiini »

Szczegóły wnętrza naprawdę są porażające !!!! :) Chciałem żeby mimo różnic kolorów z oryginałem wyszło to jak najlepiej. Dlatego zdecydowałem się na Dark Stone Gray z czarnym i czerwonym. Co do drzwi to może uda mi się kiedyś zrobić coś większego :) Ogólnie myślałem żeby ją trochę powiększyć :) Jak coś ogarnę to napewno dam znać :)

ODPOWIEDZ