[MOC] Akumulatorowy wózek transportowy WNA 1320

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

[MOC] Akumulatorowy wózek transportowy WNA 1320

#1 Post autor: DawKub1922 »

Dziś chciałbym przedstawić swój kolejny MOC, już chyba ostatni w tym roku. Niestety nie jest to ani lokomotywa, ani wagon, natomiast pojazd również związany z koleją... Mianowicie postanowiłem zbudować akumulatorowy wózek transportowy. Czy mi się udało, pozostawiam do opinii i oceny jak również nieodłącznej konstruktywnej krytyki... Ogólnie jestem zadowolony z efektu finalnego, zwłaszcza, że pojazd jest "mały". Jednej charakterystycznej rzeczy niestety nie udało mi się "oddać", mianowicie imitacji widocznych silników między kołami (patrząc naturalnie od tyłu). Oczywiście pojazd jest nieco duży względem figurek LEGO, a figurki muszą jechać w pozycji stojącej, no cóż zaś taki kompromis, coś za coś. Jednak mimo to postanowiłem odwzorować siedzenia bo uznałem, że prezentując sam wózek, będzie on wyglądał dużo lepiej "z" niż bez foteli. Pakę specjalnie zrobiłem raz gładką, raz studem do góry i w dół, aby była troszkę zmęczona eksploatacją, bo nie chciałem takiej nówki sztuki prosto z fabryki.

To chyba tyle, zapraszam do galerii:

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

A tak wygląda oryginał (foto z internetu):

Obrazek

POZdrawiam
Ostatnio zmieniony 2017-12-22, 18:21 przez DawKub1922, łącznie zmieniany 2 razy.
#NSNP

Awatar użytkownika
cichy1987
Posty: 298
Rejestracja: 2017-10-04, 09:38
Lokalizacja: Dębołęka, Sieradz
brickshelf: cichy1987
Kontakt:

 

#2 Post autor: cichy1987 »

A mnie sie podoba.:) Dobrze wyszło.:) Ludziki są poprostu krótkonożne.:)
Lego nasze Lego

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#3 Post autor: eric trax »

Piękny jest choć wyaje się troche niskopodwoziowy :) Ja wiem że nie były to wózki w najlepszej kondycji ale chyba za bardzo "zniszczony" jednak zbudowałeś. Poza tym super patent na siedzenia i przednie błotniki. Maska też niczego sobie. Pytanie gdzie wózki bagażowe? :)


Zawsze chciałem się takim przejechać :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#4 Post autor: DawKub1922 »

Dzięki =)

Mała jest ta pierdołka i w efekcie miałem wszędzie ciasno (a doświadczenie cały czas zdobywam, dopiero) jednak jak napisałem jestem zadowolony bo wyszło tak jak chciałem. A pomysł na budowę wózka wziął się stąd, że wiedziałem jak i z czego chcę zrobić błotniki, musiałem tylko coś z oryginału dopasować =) i padło na taki wózek...

POZdrawiam
#NSNP

Awatar użytkownika
Diabolique
Posty: 52
Rejestracja: 2016-10-03, 11:05
Lokalizacja: Dęblin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Diabolique »

Fajne. Nawet nie wiem kiedy znikneły z peronów :( Widywało się panów w tych sprzętach :)

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#6 Post autor: meler »

Super wózek :-) Pamiętam jak te pojazdy gnały po peronach. Dzięki za przypomnienie. Gdyby jeszcze zamienić czarny bracket na żółty, co o tym sądzisz?

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: wielkamucha »

eric trax pisze:wiem że nie były to wózki w najlepszej kondycji ale chyba za bardzo "zniszczony" jednak zbudowałeś. Poza tym super patent na siedzenia i przednie błotniki. Maska też niczego sobie. Pytanie gdzie wózki bagażowe? :)
Jak sobie przypominam moje bytności na peronach, to te wózki prawie zawsze wyglądały, jakby dopiero co uciekły z prasy do złomowania... XD

Bardzo fajnie wygląda. Jako "tradycjonalista", "zatrzymałem się" na podstawowych technikach i tego "odwracania" nie używam, ale przyznam, że bardzo ciekawe efekty wam wychodzą... Tak tylko sobie myślę - może dla zachowania skali (w końcu ten wózek ma szerokość prawie taką, jak cały pociąg) zrobić go w szerokości 4 studów?

bzzz-bzzz

Awatar użytkownika
cichy1987
Posty: 298
Rejestracja: 2017-10-04, 09:38
Lokalizacja: Dębołęka, Sieradz
brickshelf: cichy1987
Kontakt:

 

#8 Post autor: cichy1987 »

wielkamucha pisze:zrobić go w szerokości 4 studów?
Wtedy już niebędzie taki ładny.:) Lego zrobiło za wąskie pociągi.:/
Lego nasze Lego

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#9 Post autor: DawKub1922 »

Jeszcze raz dzięki :-)

Diabolique - Też ich pamiętam, jak jeździli…

meler - Tak jak radzisz Michał, jak będę go miał w tym kolorze to podmienię. I wtedy będzie chyba jeszcze lepszy efekt, bo więcej tego “żółtego” z przodu będzie.

wielkamucha - Owszem model jest duży do figurek (mimo, że ma tylko 5s.szerokości), zaś moje pociągi są na 8s. szerokości i mam wrażenie, że nie jest tak źle. Na 4s. spróbuję zbudować drugi wózek (Stal 258) bo mam pomysł na wózek/przyczepę na bagaże i zobaczymy jak to wyjdzie.

POZdrawiam
#NSNP

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#10 Post autor: legosamigos »

Podoba mi się, ze przy tej skali minifiga, zrobiłeś też skrętne koła, no i ciekawe wykorzystanie odwróconych żółtych siedzeń jako nadkole. Widziałem parę razy taki wózek na peronach z przyczepką i chyba z bagażami lub z workami Poczty Polskiej
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Reglin
VIP
Posty: 195
Rejestracja: 2016-12-07, 11:02
Lokalizacja: Gdańsk

#11 Post autor: Reglin »

Zapraszam na tereny stoczniowe w Gdańsku, takie wózki w różnych konfiguracjach ciągle w użyciu :-)

Awatar użytkownika
cichy1987
Posty: 298
Rejestracja: 2017-10-04, 09:38
Lokalizacja: Dębołęka, Sieradz
brickshelf: cichy1987
Kontakt:

 

#12 Post autor: cichy1987 »

Reglin pisze:Zapraszam na tereny stoczniowe w Gdańsku, takie wózki w różnych konfiguracjach ciągle w użyciu :-)
I to się chwali.:) Niech jeżdżą w stoczni jak najdłużej.:)
Lego nasze Lego

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#13 Post autor: DawKub1922 »

Wózki dziś można jeszcze zobaczyć, zarówno na:
Reglin pisze: [...] tereny stoczniowe [...]
oraz np. huty,
cichy1987 pisze: I to się chwali.:) [...]
Bo (moim zdaniem) na peronach to już chyba ich nie zobaczymy :(
#NSNP

Awatar użytkownika
cichy1987
Posty: 298
Rejestracja: 2017-10-04, 09:38
Lokalizacja: Dębołęka, Sieradz
brickshelf: cichy1987
Kontakt:

 

#14 Post autor: cichy1987 »

Raczej chyba nie:(
Lego nasze Lego

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: Iasafaer »

legosamigos pisze:Podoba mi się, ze przy tej skali minifiga, zrobiłeś też skrętne koła, no i ciekawe wykorzystanie odwróconych żółtych siedzeń jako nadkole. Widziałem parę razy taki wózek na peronach z przyczepką i chyba z bagażami lub z workami Poczty Polskiej
Po magazynach WER Poczty Polskiej jeszcze czasem takie pomykają, jeśli mnie pamięć nie myli :)
W każdym razie takie, albo ich "ewolucja".

ODPOWIEDZ