Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[REGULAMIN]
Autor Wiadomość
Johan 
VIP
Im So Meta, Even This Acronym


Wiek: 28
Dołączył: 28 Maj 2013
Wpisy: 793
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2016-09-14, 12:15   [REGULAMIN]

Kilkuetapowy Konkurs Klockowej Kreatywności Konstruktorów (KKKKK)

Wstęp

KKKKK to zabawa dla fanów LEGO, w której mają okazję zmierzyć się w kilku(nastu) zadaniach testujących różne umiejętności i techniki budowania. Udział jest otwarty dla każdego, nie jest wymagane posiadanie konta na forum LUGPolu, zapraszam wszystkich konstruktorów.


Zadania

1. Konkurs składa się z siedmiu etapów, każdy etap z dwóch zadań. Kolejny nowy etap będzie się rozpoczynał co dwa tygodnie, zaczynając od 17 września. Dodatkowo 15 września pojawi się zadanie rozgrzewkowe.

2. W każdym zadaniu pojawią się ograniczenia i nakazy dotyczące formy oraz treści pracy. Niedostosowanie się do litery tych zasad będzie skutkowało niedopuszczeniem pracy do udziału w danym zadaniu. Nie jest wymagane dostosowanie się do ducha zasad (czytaj: jeśli zasady pozwalają na dwie różne interpretacje, obie są dopuszcalne).

3. Każdy uczestnik może, ale nie musi wziąć udziału w każdym zadaniu. Za uczestnika konkursu uznajemy każdego kto zgłosił choć jedną pracę w choć jednym zadaniu i została ona dopuszczona.

4. Każdy uczestnik może zgłosić dowolnie wiele prac do każdego zadania, ale otrzyma tylko punkty za najlepiej ocenioną pracę w ramach danego zadania.

5. Jeśli w kolejnych etapach będzie pojawiać się niewiele zgłoszonych prac możliwe jest wydłużenie następnych etapów, a tym samym całego konkursu.


Prace

1. Praca zgłoszona do zadania musi być nowym MOCem, to znaczy nie mogła być opublikowana przed ogłoszeniem zasad danego zadania. Niedozwolone jest kopiowanie cudzych MOCy.

2. Osoby posiadające konto na forum zgłaszają pracę poprzez umieszczenie jednego jej zdjęcia oraz ewentualnie linku do pełnej galerii w odpowiednim wątku. Osoby spoza forum przesyłają jedno zdjęcie swojej pracy na adres e-mail: jasiek[at]interia[dot]eu wraz z ewentualnym linkiem do pełnej galerii.

3. Praca musi być wykonana z oryginalnych produktów LEGO. Dopuszczalne jest używanie sznurków oraz gumek podobnych do produkowanych przez LEGO. Dopuszczalne jest używanie naklejek, kalkomanii oraz malowanie klocków. Dopuszczalne jest cięcie flexów oraz przewodów pneumatycznych.

4. To, że pewne rozwiązania są dopuszczalne, nie oznacza że ich użycie nie wpłynie negatywnie na ocenę pracy.

5. Prace mogą być wykonane w dowolnej skali przy użyciu dowolnych technik. (Zapraszam do udziału technicowców.)

6. Zdjęcie prezentujące pracę powinno zostać zrobione na jednolitym tle przy odpowiednim oświetleniu, tak aby wszystkie istotne szczegóły były widoczne. Efekty cyfrowe należy ograniczyć do minimum.


Ocenianie

1. Każda praca, która została dopuszczona do konkursu otrzymuje pewną liczbę punktów.

2. W każdym zadaniu przysługuje pewna liczba punktów za samo dopuszczenie pracy.

3. W niektórych zadaniach praca może być nagrodzona dodatkowymi punktami za spełnienie dodatkowych warunków.

4. W każdym zadaniu każdy juror wskazuje jego zdaniem najlepszą pracę oraz dowolnie wiele prac wyróżnionych. Liczba punktów dla wskazanych prac jest ustalona dla danego zadania. Ocena jury to suma punktów przyznanych przez jurorów danej pracy.

5. W skład stały jury wchodzą: Ciamek, gmkkk, Karwik, M_longer oraz moja skromna osoba. Jurorzy nie mogą brać udziału w konkursie.

6. W poszczególnych zadaniach skład jury może powiększyć się o gościnnych jurorów. Nie mogą oni brać udziału w zadaniu, które oceniają.

7. Punktacja uczestnika to suma punktacji najwyżej punktowanych jego prac ze wszystkich zadań. Ranking uczestników jest tworzony uszeregowanie według ich punktacji (malejąco).

8. Zwycięzcą konkursu, a tym samym Kadencyjnym Królem Konstruktorów zostaje uczestnik zajmujący pierwsze miejsce w rankingu po zakończeniu ostatniego zadania. W przypadku remisu zostanie przeprowadzona runda dogrywkowa, w której wziąć udział będą mogli wyłącznie remisujący uczestnicy. W przypadku dalszego remisu decyzja zostanie podjęta poprzez głosowanie jury.


Nagrody

1. Nagrody zostały ufundowane przeze mnie. Są to następujące pozycje:
-31048 Lakeside Lodge
-31043 Chopper Transporter
-40110 Coin Bank
-42031 Cherry Picker

Mogą pojawić się nowe pozycje na liście nagród. Pozycje mogą ulec zamianie na inne zestawy o podobnej wartości.

2. Zwycięzca w pierwszej kolejności wybiera dwie pozycje spośród nagród. Następnie, zgodnie z kolejnością w rankingu, każdy uczestnik wybiera jedną pozycję aż do końca nagród lub uczestników.

3. Nagrody zostaną rozesłane pocztą na terenie Polski. Wysyłka zagraniczna jest możliwa na koszt nagrodzonego. Możliwy jest odbiór osobisty w Warszawie.


Inne

1. Konkurs jest moją prywatną inicjatywą i ja rozstrzygam kwestie sporne oraz nieujęte regulaminem.

2. Zastrzegam sobie możliwość niedopuszczenia do udziału prac obraźliwych, kontrowersyjnych, obrazoburczych oraz możliwość wycofania pracy wcześniej dopuszczonej.

3. Zastrzegam sobie możliwość wprowadzania zmian w regulaminie, w szczególności w celu doprecyzowania kwestii wcześniej w nim nieujętych.

4. Zakładam, że uczestnicy konkursu biorą w nim udział przede wszystkim dla dobrej zabawy i sprawdzenia się w uczciwej konkurencji. Dlatego też oczekuję, że będziecie sami się pilnowali, przestrzegali zasad konkursu i grali fair. Osoby nagminnie nieprzestrzegające zasad mogą liczyć się z karnymi punktami a nawet dyskwalifikacją.

5. W przypadku konfliktu zasad ogólnych i zasad danego zadania priorytet mają zasady zadania.

6. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam do zadawania pytań tutaj, na PW lub wysyłanie ich na adres jasiek[at]interia[dot]eu


Jan "Johan" WoźnicaKażdy z jurorów kieruje się swoimi własnymi preferencjami przy przyznawaniu punktów:

Ciamek napisał/a:
Jestem systemowcem, tak więc liczy się głównie wygląd pracy, jej estetyka czy dobór kolorów.
Niestety dla technicowców nie będę potrafił docenić wyrafinowanych mechanizmów w postaci przekładni planetarnej w dyferencjale sekwencyjnej obrotnicy McPhersona.
Pamiętajmy jednak, że liczy się wnętrze - dobry, świeży pomysł, jakaś 'historia' jaką MOC prezentuje, a zwłaszcza poczucie humoru mogą zdecydowanie zaważyć w ocenie.
Pamiętać też trzeba, że to konkurs i są reguły, których trzeba jak najlepiej przestrzegać - naciąganie nie będzie mile widziane.
W parze z regułami idzie też koszerność - jako liberalny konserwatysta uznaję tylko niewielkie dodatki i to jako dekoracje a nie kluczowe elementy MOCa.
Mimo, że jestem atechniczy to pewne dodatkowe, proste funkcjonalnie 'ficzery' mogą być dodatkowym atutem pracy.
To wszystko jednak będzie mniej warte jeśli pracy nie będzie towarzyszyć wystarczająco odpowiednia prezentacja - wyraźne zdjęcia na jednolitym tle.

To tyle z grubsza : o)


gmkkk napisał/a:
Oceniając pracę zwracam uwagę na:
- innowacyjność modelu - jak kosiarka z fabrycznego modelu samochodu wyścigowego, transformers z kanapy a nie kolejny oklepany dziurawy samochód technic,
- spójność modelu - elementy do siebie pasujące a nie każdy od czapy,
- wykorzystanie elementów - na pewno lepiej ocenię model wykonany w pełni z lego, gdzie twórca nakombinuje się jak pewne elementy niedodtępne fabrycznie zrobić z innych (ale bez fanatyzmu) od tego, w którym zastosowano zamienniki i polepszacze bo prościej i lepszy efekt,
- customowe naklejki, chromy z umiarem tak, bez fanatyzmu,
- funkcje modelu = ilość, płynność działania,
- wielkośc modelu nie ma znaczenia, często mały model ma toś czego nie ma ogromny model brick na bricku,
- dynamiczność scenki tam gdzie taki efekt można zrobić,
- kolorystykę modelu, wiadomo, model może mieć wiele barw ale albo one współgrają lub nie,
- na plus zawsze zaawansowane techniki budowania
na plus zawsze scenki z tzw jajem, poprawiające człowiekowi humor,
różnorodność wykorzystanych elementów.
To tak z grubsza...


Karwik napisał/a:
Konstrukcja przede wszystkim musi być rozpoznawalna oraz posiadać znamiona prawdopodobieństwa.
Lubię widzieć na pierwszy rzut oka, że mam do czynienia z łodzią podwodną, a nie międzyplanetarnym frachtowcem.
I choć w świecie wyobraźni magia potrafi być niewyobrażalnie silna, to machina do łapania meteorów powinna jednak mieć jakiś widoczny napęd.

Lubię, kiedy praca wygląda spójnie. Kiedy wszystkie jej elementy są zbudowane na podobnym poziomie.
Piękny, szczegółowy ciągnik siodłowy nie powinien holować byle jakiej, w pośpiechu składanej naczepy.
A wykafelkowany na gładko statek kosmiczny niedobrze wygląda na lądowisku z samych kropek.

Lubię, kiedy kolory w miarę możliwości są dopasowane do materiału, jaki klocki mają imitować.
Np. szary cement, brązowe drewno, niebieska woda. Poza doborem samego koloru, bardzo ważne jest, aby kolor ten był w pracy zarezerwowany dla danego materiału.
Pod drewniany, brązowy domek wśród drzew z brązowymi pniami nie powinien podjeżdżać brązowy samochodzik, bo sprawia to wrażenie, że on także jest z drewna.

Uwielbiam detale. Juz skala ludzików daje ogromne pole do popisu w tym zakresie.
Ale też rozumiem, kiedy warto z pewnych zrezygnować, aby uniknąć bałaganu.

I choć sam staram się unikać widocznych kropek jak ognia, to bardzo podoba mi się wiele prac budowanych wg starej, "kropkowej" szkoły. Nie ma reguły - po wykafelkowaniu można czasem uzyskać nudny kloc, a budowla z widocznymi kropkami może mieć ciekawy kształt znakomicie oddający pierwowzór.
Ostatnio zmieniony przez Johan 2016-09-17, 19:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
CamelXP 
VIP
Troll, nie dokarmiać


Wiek: 40
Dołączył: 05 Lis 2011
Wpisy: 321
Skąd: Lubin / Norymberga
Wysłany: 2016-09-14, 17:08   

Tylko modele fizyczne, czy wirtualne też?
_________________
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!
 
 
 
Johan 
VIP
Im So Meta, Even This Acronym


Wiek: 28
Dołączył: 28 Maj 2013
Wpisy: 793
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-09-14, 18:06   

Ogólna zasada: tylko modele fizyczne. Wirtualne mogą być dopuszczone w niektórych zadaniach.
 
 
 
Ciamek 
VIP
Ciamosław Ciamek


Wiek: 39
Dołączył: 24 Cze 2004
Wpisy: 2581
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-09-15, 22:27   

Dziękuję za zaproszenie do szacownego grona jurorów : o)

Johan prosił żebym napisał czym się będę kierował przy ocenie MOCy.

Jestem systemowcem, tak więc liczy się głównie wygląd pracy, jej estetyka czy dobór kolorów.
Niestety dla technicowców nie będę potrafił docenić wyrafinowanych mechanizmów w postaci przekładni planetarnej w dyferencjale sekwencyjnej obrotnicy McPhersona.
Pamiętajmy jednak, że liczy się wnętrze - dobry, świeży pomysł, jakaś 'historia' jaką MOC prezentuje, a zwłaszcza poczucie humoru mogą zdecydowanie zaważyć w ocenie.
Pamiętać też trzeba, że to konkurs i są reguły, których trzeba jak najlepiej przestrzegać - naciąganie nie będzie mile widziane.
W parze z regułami idzie też koszerność - jako liberalny konserwatysta uznaję tylko niewielkie dodatki i to jako dekoracje a nie kluczowe elementy MOCa.
Mimo, że jestem atechniczy to pewne dodatkowe, proste funkcjonalnie 'ficzery' mogą być dodatkowym atutem pracy.
To wszystko jednak będzie mniej warte jeśli pracy nie będzie towarzyszyć wystarczająco odpowiednia prezentacja - wyraźne zdjęcia na jednolitym tle.

To tyle z grubsza : o)
_________________
Zdrufko, Ciamek
 
 
 
bacon 
Adminus Emeritus
Master of Disaster


Wiek: 43
Dołączył: 26 Lip 2012
Wpisy: 1510
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2016-09-23, 11:30   

A może oprócz decydującego wskazania jury dodatkowo dać ankietę aby publiczność też brała udział w zabawie? Wygrany miałby +1p od publiczności.
 
 
 
Johan 
VIP
Im So Meta, Even This Acronym


Wiek: 28
Dołączył: 28 Maj 2013
Wpisy: 793
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-09-26, 08:00   

bacon napisał/a:
A może oprócz decydującego wskazania jury dodatkowo dać ankietę aby publiczność też brała udział w zabawie? Wygrany miałby +1p od publiczności.


W do tej pory ogłoszonych zadaniach nei wprowadzę takiej opcji, bo byłoby to zmienianie zasad w trakcie gry. Natomiast spróbuję coś wykombinować z dodatkową Nagrodą Publiczności.
 
 
 
Afick 

Wiek: 36
Dołączył: 30 Sty 2017
Wpisy: 117
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2017-12-25, 13:54   

Będzie kolejna edycja ? :)
 
 
 
Johan 
VIP
Im So Meta, Even This Acronym


Wiek: 28
Dołączył: 28 Maj 2013
Wpisy: 793
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-26, 00:16   

Nie miałem w tym roku czasu poprowadzić tak długiego konkursu, ale kilka pomysłów na zadania mam. Jak są chętni to mogę co jakiś czas publikować pojedyncze zadanie i prowadzić ranking, ale tym razem bez nagród i bez ustalonego horyzontu czasowego. A jak ktoś inny chce poprowadzić konkurs to mogę przekazać pałeczkę i sam chętnie wezmę udział :)
 
 
 
wallyjarek 


Wiek: 38
Dołączył: 24 Paź 2013
Wpisy: 1190
Skąd: Poznań / Limerick - Irlandia
Wysłany: 2017-12-26, 10:55   

Nie muszą być nagrody, ważne zadanie i pomysł. Jakoś termin na budowę powinien być (2 tygoodnie?).
_________________
Wallyjarek Facebook
 
 
 
Afick 

Wiek: 36
Dołączył: 30 Sty 2017
Wpisy: 117
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2017-12-29, 00:28   

wallyjarek napisał/a:
Nie muszą być nagrody, ważne zadanie i pomysł. Jakoś termin na budowę powinien być (2 tygoodnie?).


Nagrody muszą być :) choćby saszetka z CMF :) ale musi :)
 
 
 
Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wpisów
Nie możesz usuwać swoich wpisów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,045 sekundy. Zapytań do SQL: 11