[MOC] Akumulatorowy wózek transportowy Stal 258

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

[MOC] Akumulatorowy wózek transportowy Stal 258

#1 Post autor: DawKub1922 »

Po małej przerwie świąteczno-noworocznej, dziś chciałbym przedstawić swój pierwszy w tym roku MOC. Niestety znów nie jest to ani lokomotywa, ani wagon, natomiast kolejny pojazd również związany z koleją... Mianowicie postanowiłem zbudować (chyba już ostatni) akumulatorowy wózek transportowy. Tym razem przedstawiam Stal 258. Czy mi się udało, pozostawiam do oceny jak również nieodłącznej konstruktywnej krytyki... Ogólnie jestem zadowolony z efektu finalnego, mimo że przednie reflektory wyglądają nieco jak "żabie oczka". Jak widać "kabina" ma szerokość 4 kropek, natomiast "paka" jest chyba nawet ciut szersza niż u poprzednika, niestety. Model nie ma "skrętnych" kół (co nadrobię w przyszłości, bo zabrakło mi kilku elementów) natomiast ma zaczep (wg mnie najgorzej wykonany element w modelu) i przyczepkę na bagaże. Zbudowałem dwie wersje dyszla/zaczepu w przyczepce (dłuższą i krótszą), a że nie mogłem się zdecydować która lepsza, to pokazuję obie. Jak widać zaś, wykorzystałem krzesełka jako błotniki oraz kanapę. Niestety figurka/ki nie wejdą do kabiny, zaś taki kompromis, coś za coś... To chyba na tyle, zapraszam do galerii:

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


POZdrawiam
Ostatnio zmieniony 2021-05-01, 09:31 przez DawKub1922, łącznie zmieniany 1 raz.
#NSNP

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wielkamucha »

Najszybsze pojazdy na polskich stacjach... :D

Ten mi się bardziej podoba, jakoś tak... zgrabniejszy. No i przyczepka na bagaże.

Się podoba.

bzzz-bzzz

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Zwariowany »

Nawet nie znając nazwy wiem co to za cudo, wyszło bardzo fajnie i mega podobnie. Mi chyba dłuższy dyszel bardziej przypada do gustu. Zmienił bym tylo oparcia foteli na płytkę z zaczepem 2x1
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#4 Post autor: DawKub1922 »

Dzięki :-)
wielkamucha pisze:[...] Ten mi się bardziej podoba, jakoś tak... zgrabniejszy. No i przyczepka na bagaże [...]
Też mam wrażenie, że wygląda lepiej... Mimo, że pewnie można by jeszcze co nieco poprawić i/lub zrobić lepiej.

Zwariowany pisze:Nawet nie znając nazwy wiem co to za cudo, wyszło bardzo fajnie i mega podobnie. Mi chyba dłuższy dyszel bardziej przypada do gustu. Zmienił bym tylo oparcia foteli na płytkę z zaczepem 2x1
"Oparcie" foteli i zaczep/hak to są elementy, które jeszcze będę chciał poprawić...

POZdrawiam
#NSNP

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#5 Post autor: meler »

Mniejsza skala, więc i trudniej o odwzorowanie, ale wyszło b. fajnie. Może zdjęcie przezroczystych groszków wystarczyłoby aby światła przypominały te ze zdjęcia?

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#6 Post autor: DawKub1922 »

Dzięki Michał :-)
meler pisze:Mniejsza skala, więc i trudniej o odwzorowanie, ale wyszło b. fajnie. Może zdjęcie przezroczystych groszków wystarczyłoby aby światła przypominały te ze zdjęcia?
O tym nie pomyślałem, sprawdzę :-)
#NSNP

Awatar użytkownika
cichy1987
Posty: 298
Rejestracja: 2017-10-04, 09:38
Lokalizacja: Dębołęka, Sieradz
brickshelf: cichy1987
Kontakt:

 

#7 Post autor: cichy1987 »

Świetny.:) Elegancki wózek.:) Fajnie Ci to wyszło i oba dyszle wyglądają dobrze więc ciężko wybrać.:)
Lego nasze Lego

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#8 Post autor: DawKub1922 »

Szkoda, że od razu tego tak nie zrobiłem. Ale ja już tak mam, że najlepsze pomysły przychodzą po publikacji... Różnicę widać chyba "gołym okiem". Jeszcze raz dzięki za wszystkie wcześniejsze rady i komentarze. A zatem, biorąc pod uwagę owe wszystkie dane mi rady, coś tam "pomajsterkowałem" i oto efekt :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

POZdrawiam
#NSNP

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#9 Post autor: meler »

Teraz bomba, zarówno światła jak i siedzenia.

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#10 Post autor: DawKub1922 »

meler pisze:Teraz bomba, zarówno światła jak i siedzenia.
Czasem lepsze pomysły, dostaje się właśnie od Kogoś patrzącego z innej perspektywy :-) Grunt to, że może/i chce się, je wykorzystać...

POZdrawiam
#NSNP

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Zwariowany »

Tak zdecydowanie lepiej aż sobie zbuduje kiedy ukończe parowozownie, bedzie fajnym dodatkiem .
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#12 Post autor: DawKub1922 »

Zwariowany pisze:Tak zdecydowanie lepiej aż sobie zbuduje kiedy ukończe parowozownie, bedzie fajnym dodatkiem .
Miło słyszeć, że jest lepiej :-) Jeśli będzie trzeba coś podpowiedzieć w kwestii co i jak, to chętnie podpowiem...

POZdrawiam
#NSNP

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Zwariowany »

Pewnie będzie i skorzystam, dzięki.
Ostatnio zmieniony 2018-01-10, 08:40 przez Zwariowany, łącznie zmieniany 1 raz.
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

ODPOWIEDZ