Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Akumulatorowy wózek transportowy Stal 258
Autor Wiadomość
DawKub1922 

Wpisy: 81
Wysłany: 2018-01-03, 21:21   [MOC] Akumulatorowy wózek transportowy Stal 258

Po małej przerwie świąteczno-noworocznej, dziś chciałbym przedstawić swój pierwszy w tym roku MOC. Niestety znów nie jest to ani lokomotywa, ani wagon, natomiast kolejny pojazd również związany z koleją... Mianowicie postanowiłem zbudować (chyba już ostatni) akumulatorowy wózek transportowy. Tym razem przedstawiam Stal 258. Czy mi się udało, pozostawiam do oceny jak również nieodłącznej konstruktywnej krytyki... Ogólnie jestem zadowolony z efektu finalnego, mimo że przednie reflektory wyglądają nieco jak "żabie oczka". Jak widać "kabina" ma szerokość 4 kropek, natomiast "paka" jest chyba nawet ciut szersza niż u poprzednika, niestety. Model nie ma "skrętnych" kół (co nadrobię w przyszłości, bo zabrakło mi kilku elementów) natomiast ma zaczep (wg mnie najgorzej wykonany element w modelu) i przyczepkę na bagaże. Zbudowałem dwie wersje dyszla/zaczepu w przyczepce (dłuższą i krótszą), a że nie mogłem się zdecydować która lepsza, to pokazuję obie. Jak widać zaś, wykorzystałem krzesełka jako błotniki oraz kanapę. Niestety figurka/ki nie wejdą do kabiny, zaś taki kompromis, coś za coś... To chyba na tyle, zapraszam do galerii:

I naturalnie foto oryginału (znalezione w internetach):

POZdrawiam

wielkamucha 

Wpisy: 114
Wysłany: 2018-01-04, 00:18   

Najszybsze pojazdy na polskich stacjach... :D

Ten mi się bardziej podoba, jakoś tak... zgrabniejszy. No i przyczepka na bagaże.

Się podoba.

bzzz-bzzz

Zwariowany 

Wpisy: 178
Wysłany: 2018-01-04, 03:30   

Nawet nie znając nazwy wiem co to za cudo, wyszło bardzo fajnie i mega podobnie. Mi chyba dłuższy dyszel bardziej przypada do gustu. Zmienił bym tylo oparcia foteli na płytkę z zaczepem 2x1

DawKub1922 

Wysłany: 2018-01-04, 15:32   

Dzięki :-)
wielkamucha napisał/a:
[...] Ten mi się bardziej podoba, jakoś tak... zgrabniejszy. No i przyczepka na bagaże [...]

Też mam wrażenie, że wygląda lepiej... Mimo, że pewnie można by jeszcze co nieco poprawić i/lub zrobić lepiej.

Zwariowany napisał/a:
Nawet nie znając nazwy wiem co to za cudo, wyszło bardzo fajnie i mega podobnie. Mi chyba dłuższy dyszel bardziej przypada do gustu. Zmienił bym tylo oparcia foteli na płytkę z zaczepem 2x1

"Oparcie" foteli i zaczep/hak to są elementy, które jeszcze będę chciał poprawić...

POZdrawiam

meler 

Wpisy: 315
Wysłany: 2018-01-04, 17:05   

Mniejsza skala, więc i trudniej o odwzorowanie, ale wyszło b. fajnie. Może zdjęcie przezroczystych groszków wystarczyłoby aby światła przypominały te ze zdjęcia?

DawKub1922 

Wysłany: 2018-01-04, 17:27   

Dzięki Michał :-)
meler napisał/a:
Mniejsza skala, więc i trudniej o odwzorowanie, ale wyszło b. fajnie. Może zdjęcie przezroczystych groszków wystarczyłoby aby światła przypominały te ze zdjęcia?

O tym nie pomyślałem, sprawdzę :-)

cichy1987 

Wpisy: 285
Wysłany: 2018-01-04, 18:04   

Świetny.:) Elegancki wózek.:) Fajnie Ci to wyszło i oba dyszle wyglądają dobrze więc ciężko wybrać.:)

DawKub1922 

Wysłany: 2018-01-04, 19:02   

Szkoda, że od razu tego tak nie zrobiłem. Ale ja już tak mam, że najlepsze pomysły przychodzą po publikacji... Różnicę widać chyba "gołym okiem". Jeszcze raz dzięki za wszystkie wcześniejsze rady i komentarze. A zatem, biorąc pod uwagę owe wszystkie dane mi rady, coś tam "pomajsterkowałem" i oto efekt :

POZdrawiam

meler 

Wpisy: 315
Wysłany: 2018-01-04, 19:59   

Teraz bomba, zarówno światła jak i siedzenia.

DawKub1922 

Wysłany: 2018-01-04, 21:11   

meler napisał/a:
Teraz bomba, zarówno światła jak i siedzenia.

Czasem lepsze pomysły, dostaje się właśnie od Kogoś patrzącego z innej perspektywy :-) Grunt to, że może/i chce się, je wykorzystać...

POZdrawiam

Zwariowany 

Wysłany: 2018-01-05, 05:05   

Tak zdecydowanie lepiej aż sobie zbuduje kiedy ukończe parowozownie, bedzie fajnym dodatkiem .

DawKub1922 

Wysłany: 2018-01-05, 05:43   

Zwariowany napisał/a:
Tak zdecydowanie lepiej aż sobie zbuduje kiedy ukończe parowozownie, bedzie fajnym dodatkiem .

Miło słyszeć, że jest lepiej :-) Jeśli będzie trzeba coś podpowiedzieć w kwestii co i jak, to chętnie podpowiem...

POZdrawiam

Zwariowany 

Wysłany: 2018-01-10, 06:38   

Pewnie będzie i skorzystam, dzięki.
Ostatnio zmieniony przez SERVATOR 2018-01-10, 08:40, w całości zmieniany 1 raz  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu