Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] X-wing, czyli Incom T-65
Autor Wiadomość
dmac 
Adminus Emeritus

Wpisy: 1779

Wysłany: 2018-01-07, 19:24   

Jellyeater napisał/a:
Idąc tą drogą to można by cały model skleić... Byłby tańszy i dużo ładniejszy. :-)

Gdyby ktoś chciał sobie ułatwić życie, to tak. (Oczywiście: skleić jakiś model Bandai czy Revella, a nie klocki LEGO, bo to akurat niewiele zmienia ;) .) Ale ja przyjąłem (dawno temu) założenie, że nie będę modyfikował klocków w taki sposób, który rozwiąże mi problemy konstrukcyjne.
I ta modyfikacja spełnia ten wymóg - jest czysto estetyczna i wydaje mi się, że ma sens.

mw 
VIP

Wpisy: 351
Wysłany: 2018-01-09, 13:36   

co do modyfikacji malowania to jestem za, bardzo fajnie to wyszło a do tego klocek można umyć i w łatwy sposób przywrócić mu jego pierwotny wygląd. Niestety ale wiercenie, cięcie, czy zaklejanie czegokolwiek w klockach to sprawa nie odwracalna, nie jestem za takim podejściem a i mocno się dziwie że ty dmac, dopuściłeś się tej zbrodni :) na niewinnym klocku ;)

SERVATOR 
VIP

Wpisy: 2875

Wysłany: 2018-01-09, 13:45   

No to jeszcze powinieneś ściąć studa droidowi za kokpitem... ;)

dmac 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2018-01-09, 13:48   

mw napisał/a:
mocno się dziwie

Hehe, sam się dziwię :) .
Ale jak pisałem, ta "zbrodnia" niczego mi nie ułatwia (przeciwnie, wymagała sporo pracy), a zdecydowanie poprawia estetykę klocka, który wcale nie jest taki niewinny ;) . Rzekłbym nawet, że wadliwy, do czego LEGO w pewien sposób nawet samo się przyznaje: ten dach z nieszczęsnymi studami jest w X-wingowej szybce niepomalowany (bo trudno study malować), chociaż powinien. Więc po kiego grzyba te study, pytam? LEGO produkuje mnóstwo szybek bez żadnego studa, więc skąd tutaj ten idiotyzm?

Ale z trzeciej strony - nikogo nie namawiam i nie przekonuję, że modyfikowanie klocków, nawet z pobudek estetycznych, jest super. Test wykonałem, z powodzeniem nawet, i tyle. Chyba, że będą chętni, to zacznę masową produkcję :D .

Edit: A wiesz, Servator, że o tym nie pomyślałem? Aż do dziś byłem na etapie: "cholerka, po co ten głupi stud na kopułce droida?" Od dziś jestem na etapie planowania kolejnej zbrodni. :) (Gdyby coś, będziesz oskarżony o podżeganie ;) ).
Ostatnio zmieniony przez dmac 2018-01-09, 13:50, w całości zmieniany 1 raz  

Żbik 
Administrator
Radość tworzenia :)

Wpisy: 2247
Wysłany: 2018-01-09, 15:26   

dmac napisał/a:
Pytanie brzmi: co Wy na to?
No ja już rozpalam pod kotłem... ;)

Dmac, przecież cały urok tkwi w tym, że poruszamy się w zadanej konwencji i skończonym zbiorze elementów.

ABC prezentacji MOCy | LCBP program | Zamienniki wężyków pneumatycznych

dmac 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2018-01-09, 15:54   

Żbik napisał/a:
urok tkwi w tym, że poruszamy się w zadanej konwencji i skończonym zbiorze elementów

To prawda, na tym właśnie - w moim mniemaniu - polega cała sztuka budowania z LEGO. Tylko nie mogę zrozumieć, dlaczego obok tysięcy pięknych elementów, są też takie, które bez żadnego powodu zostały zwyczajnie spaprane. Ja się za to nie obrażam na LEGO, ale tym razem postanowiłem pokazać (sobie i Wam), że można było zrobić coś znacznie lepiej, nie wychodząc "poza system" i praktycznie bez dodatkowych kosztów.

Żbik 
Administrator
Radość tworzenia :)

Wpisy: 2247
Wysłany: 2018-01-09, 15:58   

dmac napisał/a:
Żbik napisał/a:
urok tkwi w tym, że poruszamy się w zadanej konwencji i skończonym zbiorze elementów

To prawda, na tym właśnie - w moim mniemaniu - polega cała sztuka budowania z LEGO. Tylko nie mogę zrozumieć, dlaczego obok tysięcy pięknych elementów, są też takie, które bez żadnego powodu zostały zwyczajnie spaprane. Ja się za to nie obrażam na LEGO, ale tym razem postanowiłem pokazać (sobie i Wam), że można było zrobić coś znacznie lepiej, nie wychodząc "poza system" i praktycznie bez dodatkowych kosztów.
No tak, powoli niczym lodołamacz ale idzie to naprzód... Trzeba naciskać naszego człowieka w środku, żeby wymyślał lepsze elementy ;)

ABC prezentacji MOCy | LCBP program | Zamienniki wężyków pneumatycznych

Mlody 
VIP

Wpisy: 264
Wysłany: 2018-01-10, 08:51   

Nie chcę wkładać kija w mrowisko ale gdyby to zrobił ktoś inny niż dmac to zostałby zjedzony przez 80% ludzi, żeby nie powiedzieć shejtowany.

Wg mnie piłowanie klocków kompletnie nie łapie się do stwierdzenia : "nie wychodząc "poza system". W mojej opinii szybka wygląda jak z kartonu i nie pasuje do LEGOwego modelu, wygląda po prostu brzydko.

Pozdrawiam mistrzu :)

Kocur 
VIP

Wpisy: 831
Wysłany: 2018-01-12, 13:58   

Mlody napisał/a:
Nie chcę wkładać kija w mrowisko ale gdyby to zrobił ktoś inny niż dmac to zostałby zjedzony przez 80% ludzi, żeby nie powiedzieć shejtowany.

Na tym polega potęga autorytetu ;)
Reszta albo tak nie robi albo się nie przyznaje.

Dmac, ta poprawiona szybka tak serio nie pasuje tutaj zupełnie. Pomijam kwestię przycinania, ale żeby pasowała tak jak napisałeś musiała by się zwężać ku dołowi na froncie. Po prostu LEGO nie zrobiło jeszcze szyby do X-winga i niestety na razie musimy z tym żyć. Poprzednia wersja mi się bardziej podobała, bo w tej choć sprawia wrażenie "bardziej dopieszczonej" wyraźniej brakuje prawidłowych elementów - czyli szyby takiej jak była w źródłach. Gdy zostawiłeś większy margines umowności było to łatwiej pomijalne.
The world is by far much bigger!
- Samael

Kalais 
(Bricks' Treasure)

Wpisy: 438
Wysłany: 2018-01-14, 09:32   

Każdy robi co chce ze swoimi klockami, najważniejsze żeby mieć fun. Jak Cię cieszy cięcie i malowanie klocków to śmiało ;)

Dla mnie, w moich prywatnych zasadach budowy (chyba wszyscy jakieś tam mamy? :) ) to już o krok za daleko. Bo równie dobrze można uciąć study z wedge plate (też tylko wizualny efekt i nie zmieni nic w konstrukcji, a "wedge tile" to fajna sprawa, której często brakuje w LEGO) czy po prostu ciąć tile na trójkąty do wykończeniówki wizualnej...

Więc ode mnie jest zdecydowany głos na nie. Ale Twoje klocki, Twoje zasady, niczego Ci bronić nie będę :P Sam ciąć klocków na pewno nie będę.

Ciamek 
VIP
Ciamosław Ciamek

Wpisy: 2257
Wysłany: 2018-01-14, 10:14   

Kalais napisał/a:
Jak Cię cieszy cięcie i malowanie klocków

Za to powinni wsadzać za kratki!

cichy1987 

Wpisy: 197
Wysłany: 2018-01-14, 17:07   

Ciamek napisał/a: