Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Muscle Car
Autor Wiadomość
Damjan97 
Nazwa użytkownika

Wpisy: 138
Wysłany: 2018-03-06, 20:09   [MOC] Muscle Car

Witam.
Najwyższa pora aby zaprezentować Wam mój pierwszy w tym roku MOC, muscle cara z regulowanym prześwitem.

Dane techniczne:
-Długość: 54cm
-Szerokość: 22cm
-Wysokość: 17cm
-Waga: 2950g

- 2 silniki XL do napędu
-Servo do skrętu kołami
-2 silniki M do podnoszenia/opuszczania przedniej osi (na zdjęciach wersja z jednym M)
-1 silnik L do podnoszenia/ opuszczania tylnej osi

Pomysł oraz pierwsze podejście do zbudowania muscle cara z regulowanym prześwitem a'la low rider powstał juz ponad rok temu, ale pierwsza próba zakończyła się niepowodzeniem.
Tak więc teraz prezentuję drugie podejście do tematu.

Zacznijmy od zawieszenia oraz jego regulacji.
W gruncie rzeczy działa ono jak w zestawie 8297 , czyli górne mocowanie amortyzatora porusza sie w górę/ dół ciągnąc za sobą wahacze co powoduje obniżenie się nadwozia. Zawieszenie z przodu oraz z tyłu jest niezależne. Z napęd mechanizmu przedniej osi odpowiadaja 2 silniki M z redukcją 1:66, mechanizm tylnej osi napędza silnik L z redukcją 1:40. Taki zestaw zapewnia sprawna pracę całego układu. Oczywiście zastosowanie przekładni ślimakowych powoduje znaczne luzy w zawieszeniu. Różnica pomiędzy opuszczonym nadwoziem a podniesionym jest dość zauważalna.

Model posiada otwierane drzwi, maske oraz tlna klapę pod która znjaduje się BatteryBox.

We wnętrzu znajdują się regulowane fotele oraz obracająca się wraz ze skrętem kolami kierownica.

Pod maska znajdziemy iście amerykański silnik, czyli V8 na gaźniku

Za napęd modelu odpowiadają dwa silniki XL z przełożeniem 1.19:1, dzięki czemu model porusza się sprawnie oraz silniki nie maja problemu z ruszeniem masy prawie 3kg.

Jeśli chodzi o wygląd to jest to mieszanka najpopularniejszym muscle carów takich jak Mustang, Camaro czy Challenger. Generalnie jestem z niego zadowolony choć nie do końca jestem dumny z załamań po obu stronach dachu oraz słupków C.

To by było na tyle od mnie, czekam na Wasze komentarze :)

PEŁNA GALERIA: https://www.flickr.com/ph...157688200493760

https://www.youtube.com/c...vvANVmoF7vH5eLw
Ostatnio zmieniony przez Damjan97 2018-03-06, 21:18, w całości zmieniany 1 raz  

Chrisstopheres 

Wpisy: 10
Wysłany: 2018-03-06, 20:27   

Słupki C to koszmar buildera, zawsze mogłyby wyglądać lepiej, niezależnie ile razy zostają przebudowane :D

Prezencja modelu bardzo na plus, choć jestem ciekaw, czy "nocny" charakter byłby jeszcze silniejszy, gdyby w ogóle usunąć ramki okien w kolorze Light Bluish Gray...

cichy1987 

Wpisy: 282
Wysłany: 2018-03-06, 21:14   

Świtna robota.:) Samochód genialny.:) Osobiście wole niskie zawieszenie.:) Więc regulowany prześwit to rewelacja.:)
Ostatnio zmieniony przez cichy1987 2018-03-06, 21:16, w całości zmieniany 1 raz  

Waler 
VIP

Wpisy: 714
Wysłany: 2018-03-06, 22:34   

Co bym poprawił wizualnie:
Dach za wysoko oraz przednia szyba za bardzo postawiona do pionu.
Sam mam amerykańskie auto i tam szyby to są wizjery, styl nad funkcjonalność, niewiele przez nie widać. Dodatkowo takie projekty dość często mają jeszcze obniżane dachy więc spróbowałbym coś zmienić.

Koła - za małe! Znów kłania się amerykański styl - 24" to minimum :). Dodatkowo przekręcenie tylnych kół o 180 stopni w stosunku do przednich sprawia wrażenie, że tylne wydają się mniejsze od przednich. Załóż tylne tak jak przednie powinno lepiej wyglądać.
W ogóle ja bym spróbował naciągnąć te opony które masz na felgi od Power Pullera:

Wyglądałoby bardziej "tuningowo" i optycznie jasne koła wydawały by się wieksze.

Można by pójść o krok dalej i dopasować większe felgi - od motocykli, np takie:

Nawet jeżeli byłyby trochę przesadzone to nie wyglądało by to źle na takim aucie.

Za to środek w czerwieni bardzo mi się podoba :)

legosamigos 
VIP

Wpisy: 2740
Wysłany: 2018-03-06, 23:14   

Oczywiście jak zwykle bardzo udany model, ale... Zauważyłem, ze kierownica kręci się w prawo a koła w lewo lub odwrotnie :)

OmenGda 
No risk no fun!

Wpisy: 783
Wysłany: 2018-03-07, 17:25   

Całkiem fajny. Jak jest na glebie to da się skręcać?

Damjan97 
Nazwa użytkownika

Wysłany: 2018-03-07, 20:38   

OmenGda napisał/a:
Całkiem fajny. Jak jest na glebie to da się skręcać?

Nie

OmenGda 
No risk no fun!

Wpisy: 783
Wysłany: 2018-03-07, 21:31   

I tak jest fajny. Ale skoro nie skręca na glebie, to zamiast amorków i ślimaków by można dać pneumatykę. Luzy znikają a i tak wysokość 0/1 jest.

Damjan97 
Nazwa użytkownika

Wysłany: 2018-03-09, 20:42   

Waler napisał/a:

Można by pójść o krok dalej i dopasować większe felgi - od motocykli, np takie:
Obrazek
Nawet jeżeli byłyby trochę przesadzone to nie wyglądało by to źle na takim aucie.

W życiu nie użyłbym takich brzydkich felg...

BoskiKacu 
Samochodziarz

Wpisy: 122
Wysłany: 2018-03-13, 10:30   

Super, dla mnie świetna robota. Co do kół... Mógłbyś pokusić się o wyższy profil opony na tylnej osi, coś jak w maszynach do Dragu :) Poza tym super, sam mam w planach auto na takich kołach, ale z innego kontynentu, także na pewno będę się sugerował pewnymi rozwiązaniami :) Najbardziej i tak podoba mi się silnik i czerwone wnętrze - tak często występowało w latach 70' w US&A
Dobra robota!

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu