[MOC] Elitarni

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

[MOC] Elitarni

#1 Post autor: Falcrum »

Tak się prezentuje moja skromna interpretacja tematu planety wyglądającej jak kurort wypoczynkowy:
Obrazek
Jako że poziom partactwa i szeroko pojętej bylejakości wśród modelarzy Lego (a w szczególności tych większych makiet) nie jest niczym szczególnym, postanowiłem podejść do tematu po swojemu. Z największą możliwą dokładnością, upychając detale po wszystkich zakątkach, wykorzystując różnorodne elementy, łatając wszelkie dziury. Polubiłem budowę gwiezxdnowojennego arsenału - na zdjęciach E-11d x2 oraz A-280. Legowe karabiny są fajne, ale lepiej z nimi nie przesadzać.
ObrazekObrazek
W większości prac flora wygląda nieco inaczej, jednakże ja starałem wzorować się na oryginalnych kadrach i grafikach z Battlefronta. I tym oto sposobem palmy są bardzo mocno pochylone do ziemi i nie mają legowych krzaków w podstawie korony. Wierność > własna wizja
ObrazekObrazek
Mam nadzieję, że zdjęcia są chociaż trochę lepsze. Pożyczyłem telefon od dziadka :P
Ostatnio zmieniony 2018-03-19, 19:50 przez Falcrum, łącznie zmieniany 4 razy.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#2 Post autor: Stelario »

Wspaniałe zdjęcia, szczegóły kurortu, powalają drzewa.
Plażowicze nad wodą są rewelacyjni. Wypoczywałbym tam.
Ostatnio zmieniony 2018-03-18, 21:42 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Taausz »

Szkoda, że mała ta diorama.Chce więcej.

Zmęczony wędrówką rebeliant dotarł w końcu do wodopoju, w międzyczasie szturmowcy z gatunku elitarnego pilnują osobnika pokrewnego gatunku aby mógł spokojnie się napić.
Czytała Krystyna Czubówna.
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#4 Post autor: Falcrum »

Raczej nic dużego w najbliższym czasie nie będzie. Czołg z Łotra gotowy (po 50-ciu godzinach remontów i przeróbek - teraz się nie rozpada), na warsztacie AT-ST, i z tego będzie większa diorama z Jedhy. Ale póki co, to odległa przyszłość. Scarif zbudowałem w ramach odpoczynku od projektu.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#5 Post autor: Kocur »

Falcrum pisze: Wierność > własna wizja
No właśnie, w tym wypadku to bardzo istotna sprawa. Myślę że więcej będę mógł napisać jak kolory będą choć trochę przypominać LEGO z którego są zbudowane. Kształty ciekawe, kolorystyka zdjęć fatalna. Pokombinuj też z głębią ostrości bo nie wszystko co powinno jest ostre.
Falcrum pisze:Czołg z Łotra gotowy (po 50-ciu godzinach remontów i przeróbek - teraz się nie rozpada)

Z przyjemnością sprawdzę przy pierwszej nadarzającej się okazji ;)
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
Jaco3011
Posty: 240
Rejestracja: 2016-09-07, 17:03
Lokalizacja: Kielce / Kraków
brickshelf: ---
Kontakt:

 

#6 Post autor: Jaco3011 »

Nareszcie dobre zdjęcia.

Postarałeś się. Roślinność bujna, karabiny dokładnie odwzorowane, trupy w nieładzie, nawet woda doszlifowana. Mocna szesnastka.
Ostatnio zmieniony 2018-03-19, 20:12 przez Jaco3011, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kim jesteśmy? Z czego budujemy? Dokąd to wszystko zmierza?" ~własne
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a LEGO LEGO LEGO" ~własne

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1275
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: wallyjarek »

Bardzo fajna praca. Podoba mi się drzewo i zdjęcia. Naprawdę oddają klimat.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#8 Post autor: Falcrum »

Kurczę, Panowie, ja się tak starałem, pożyczyłem dobry aparat, pokombinowałem z oświetleniem i nawet byłem zadowolony z efektu. ,,W końcu pochwalą mnie za zdjęcia" - myślałem. A tutaj co komentarz, to kolejne niepochlebne opinie na ich temat. I znowu nikt nie mówi o pracy. Czysty monohydrat beztalentu. Jak wrócę, to zrobię nowe.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#9 Post autor: Stelario »

Falcrum pisze:Kurczę, Panowie, ja się tak starałem, pożyczyłem dobry aparat, pokombinowałem z oświetleniem i nawet byłem zadowolony z efektu. ,,W końcu pochwalą mnie za zdjęcia" - myślałem. A tutaj co komentarz, to kolejne niepochlebne opinie na ich temat. I znowu nikt nie mówi o pracy. Czysty monohydrat beztalentu. Jak wrócę, to zrobię nowe.
Ale te zdjęcia są ostre, tam, gdzie "nacelowałeś", problemem jest to ze pożyczyłeś aparat, którego nie umiesz używać. Ustawiłeś za niską przesłonę, bo było za ciemno. Przez to masz małą głębię ostrości. I masz ostry tylko fragment, a nie całość.
Zapal światło albo użyj statywu. Daj F8 I będzie prawie wszystko ostre.
Ostatnio zmieniony 2018-03-19, 14:52 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#10 Post autor: Kocur »

Masz świetne 'artystyczne' zdjęcia, tylko nie widać na nich klocków.
Zrób jak MW tutaj i do tych artystycznych nad którymi się tak starałeś, wrzuć też takie normalne, standardowe zdjęcia pokazujące co i jak jest tam zbudowane :)
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#11 Post autor: Falcrum »

Tak więc zastosowałem się do dobrych rad kolegów z Forum i przy pomocy pięciu różnych źródeł światła i zmienieniu ustawień aparatu zrobiłem nowe zdjęcia, na których (mam nadzieję) już coś widać. Tak więc osoby, które ,,zasłoniły" się kiepskimi zdjęciami proszę o komentarz dotyczący pracy. Naturalnie, jeśli zdjęcia na to pozwalają.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Luboniak
Posty: 42
Rejestracja: 2013-01-16, 11:41
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Luboniak »

Jak przeczytałem tytuł to pomyślałem sobie że to nowe wcielenie Bope będzie a tu stars... :P

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#13 Post autor: Kocur »

Nie no spoko, ale przecież napisałem żebyś tamte zostawił, bo są fajne, tylko brakowało tych drugich a Ty żeś teraz pierwsze bez sensu wywalił. Where is logic? :)

Teraz skoro już widać, to mogę śmiało powiedzieć że jest dobrze :)

Aż prosi się o dym unoszący się znad zwłok trafionych laserami przeciwników.

Co warto poprawić? Wrzuciłeś duże foty zamiast miniaturek i odnośników do flickr'a, co nie wiem jak u innych ale mi rozjechało temat na szerokości i pojawił się wyjątkowo nie wygodny pasek do przewijania by obejrzeć całość. Linka do galerii też nie ma, a fajnie by to było w dużej rozdzielczości obejrzeć.

EDIT: Zapomniałem dodać : palma jest fajna, poza tym plejtem na górze który mi jakoś zupełnie nie pasuje w tamtym miejscu, ale krzaki na poziomie gruntu są rewelacyjne - dokładnie pasujące do plaży.
Ostatnio zmieniony 2018-03-19, 21:25 przez Kocur, łącznie zmieniany 1 raz.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#14 Post autor: Ex3qtor »

Doceniam dłubaninę przy krzakach, bardzo fajnie wyszło, a zastosowanie flagi, o którym gdzieś wspominał Servator pomysłowe.
Jeśli mógłbym coś doradzić, to dorobienie jakiejś ramki, przynajmniej wokół "ziemi", bo teraz niefajnie wyglądają wszystkie szczegóły podstawy na wierzchu (różne kolory, bok tego włazu w gruncie).
No i karabiny też fajnie zbudowane, 4 klocki na krzyż, a satysfakcja, że coś własnego, a nie gotowego.
Ostatnio zmieniony 2018-03-20, 11:38 przez Ex3qtor, łącznie zmieniany 1 raz.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#15 Post autor: Falcrum »

Dym z Lego, czy pixeli? Bo z tym pierwszym miałbym kłopoty. A plate rzeczywiście wygląda nie najlepiej, ale jest potrzebny, bo przymocowane jest do niego pnącze.
Co do ramki - to dobry pomysł, pomyślę nad realizacją.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

ODPOWIEDZ