[MOC] Kenworth T600

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#16 Post autor: Jellyeater »

2) W tej skali mogłeś zrobić coś lepszego, niż schodkowana maska. Najnowsze badania polskich naukowców (he, he, to ja ;) ) dowodzą, że DA SIĘ. Widzę tu pole to sporej poprawy efektu wizualnego.
Nie wiem jak to poprawić, ale też uważam, że maska zabija cały efekt. :-(
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#17 Post autor: MarcinMK »

Jest piękny, wielki i super się prezentuje. Czad MOC!
Gdybym w 20% potrafił tak budować to może bym coś tam skrytykował, do czegoś się przyczepił...a tak, pozostaje mi podziwiać i wsadzić ryjek w kubeł.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#18 Post autor: eric trax »

Może chronologicznie według wrażeń :D

Świetny jest ten efekt motion capture w filmie. Sam czekam z prezentacją na swój camera dolly (póki co utknął na cle) :D

Maska, maską mi osobiście wygląd aż tak nie przeszkadza. zwłaszcza że rozszerza się w dwóch płaszczyznach co jest jednak sporym problemem. Mi udało się to już raz obejść w JD ale tam maska była zamocowana pod skosem. W kolejnym modelu już nie było tak kolorowo. Niestety nie każdemu takie rozwiązania będą odpowiadać. Już bardziej nie mogę przeżyć tych dziur w sleeperze, tak jak pisałem na FB. Osobiście wstawiłbym tam dymione slopy skoro dach sypialki jest z nich zrobiony. Chromowane dodatki są super, szanuje w opór naklejki na przednich dishach :D Fajnie, że w końcu ktoś pokusił się o wyposażenie kabiny, to bardzo ciekawe szczegóły. Najbardziej podoba mi się jednak naczepa, sprawia wrażenie bardzo realnej, choć z podporami poszedłeś na łatwiznę.

Mina zrzedła mi kiedy model zaczął jeździć. Jeden silnik to faktycznie mało. Jako osoba, które stawia w swoich modelach na wygląd i mierzy raczej w większy kaliber jestem to w stanie zrozumieć. Sam przeklinałem nad autosanem, kiedy trzeba było na gotowym modelu przeprowadzić operację dołożenia drugiego XLa. Budowałem autobus 3 lata, więc dokładnie rozumiem Twoje stanowisko w tej sprawie. Każdemu kto nie potrafi się postawić w tej sytuacji polecam poświęcić na budowanie taki okres czasu, a potem wprowadzać zmiany, które niosą za sobą rozebranie 80% modelu i złożenie go od nowa :D

Ze swoich obserwacji wiem, że po przekroczeniu pewnej skali i dużym modelu giną dodatki i smaczki, które nie ma co się oszukiwać robią model pod względem wizualnym. Tak jest tutaj zanim dokładnie przyjrzymy się ciężarówce. Na szczęście po chwili widać coraz to kolejne i bardzo pozytywne wrażenie zostaje utrzymane :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#19 Post autor: Sariel »

Dzięki, tylko primo w napędzie są dwa silniki, nie jeden, a secundo do robienia szyb ze slopów mam podobny stosunek jak Żbik do naklejek :) Wolę ziejący otwór niż wielki kawał tłuczonego szkła, a taki efekt byłby nieunikniony.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#20 Post autor: Cevillus »

Piękny model ciężarówki. Robi ogromne wrażenie. Moje gorące gratulacje :)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#21 Post autor: eric trax »

Sariel pisze:Dzięki, tylko primo w napędzie są dwa silniki, nie jeden
Faktycznie mój błąd. Sumowanie kolejnych było by faktycznie problemem. Jednak jestem przekonany, że usuwając skrzynię biegów uzyskałbyś lepszy efekt niż dodawaniem silników.
Sariel pisze:secundo do robienia szyb ze slopów mam podobny stosunek jak Żbik do naklejek :) Wolę ziejący otwór niż wielki kawał tłuczonego szkła, a taki efekt byłby nieunikniony.
Ogólnie się zgadzam, jednak przy dymionych transach ten efekt nie bije tak po oczach, ja bym zaryzykował :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#22 Post autor: legosamigos »

Przeglądając Twoje comiesięczne raporty z budowy różnych MOCów, to faktycznie wydawało mi się, że jakoś długo budujesz ten model, ale nie wiedziałem, że minęło aż trzy lata :) choć dmaca chyba nikt nie przeskoczy :D Cieszę się, ze zdecydowałeś się dołożyć jakąś naczepę. Model faktycznie imponuje rozmiarami i detalami, jak np. mikrofala (do środka mikrofali wrzuciłbym indyka :D) ale żeby nie było tak słodko, rzeczywiście jest sporo niekoszerności. Można by porównać do cytatu z klasyka o zawartości cukru w cukrze, czyli ile jest właściwego Lego w Twoim modelu? No i niestety razi napęd, o czym już przedmówcy wspomnieli, choć domyślam się, że duży wpływ miała waga całego zestawu. Ten wściekły chomik na masce bardziej skojarzył mi się z crazy frogiem :D
Ostatnio zmieniony 2018-03-31, 16:58 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#23 Post autor: Żbik »

Sarielu, model ogólnie w porządku. Wirtualny skręt już tu pokazywałeś - fajny pomysł, tylko ciężko byłoby go do napędu wykorzystać, czy zawieszenie dołożyć. Ten schodkowany nos mi się nie podoba. Ja bym próbował skosami to zrobić, choć wtedy jest problem z łączeniem ścianek pionowych z poziomymi.
Sariel pisze:do robienia szyb ze slopów mam podobny stosunek jak Żbik do naklejek :) Wolę ziejący otwór niż wielki kawał tłuczonego szkła, a taki efekt byłby nieunikniony.
Można by też paneli trans-black użyć.

Hmm, co do napędu, to chyba tracisz sporo mocy w skrzyni biegów, skoro tak słabo to jeździ na 2 XLach. Moja Scania na jednym XLu bez problemu ciągnęła 9 kg.

Szkoda, że aż tylu niekoszernych elementów użyłeś. Dlaczego nie ma chromów na felgach w naczepie?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#24 Post autor: Sariel »

Żbik pisze:Moja Scania na jednym XLu bez problemu ciągnęła 9 kg.
Dlaczego nie ma chromów na felgach w naczepie?
Owszem, bez skrzyni łatwiej ciągnąć 9 kg. I można sobie darować problem techniczny jakim jest zbudowanie skrzyni która się nie rozpruje przy prawie 11 kg obciążenia :)
Na fele w naczepie nie starczyło budżetu, szczególnie że mało je widać.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#25 Post autor: Biedrus »

Model świetny, jak prawie zawsze.
Chiałbym kiedyś zobaczyć na żywo twoje Moc-e i się nimi pobawić:)
Wybierasz się w niedalekiej przyszłości na jakąś Lugpolową wystawę?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#26 Post autor: Sariel »

Z kamerą może. Z modelami na 200% nie, bo do tego czasu jedne będą rozebrane a drugie w trakcie, a zamykanie swoich klocków w gablocie na miesiące nigdy mnie nie kręciło.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#27 Post autor: Żbik »

Sariel pisze:Z kamerą może. Z modelami na 200% nie, bo do tego czasu jedne będą rozebrane a drugie w trakcie, a zamykanie swoich klocków w gablocie na miesiące nigdy mnie nie kręciło.
Tyle, że od 2014 roku nie było wystawy dłuższej niż weekendowa...

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#28 Post autor: Biedrus »

Jestem krótkim stażem, ale na żadnej wystawie od kiedy jestem członkiem gablot nie było. A nasze wystawy są 2-3-dniowe, więc o żadnych miesiącach nie ma mowy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#29 Post autor: Sariel »

Możliwe, nie jestem na bieżąco, ja tylko filmuję :) Brak gablot to tylko kolejny argument żeby nie wystawiać.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#30 Post autor: Jellyeater »

Możliwe, nie jestem na bieżąco, ja tylko filmuję :) Brak gablot to tylko kolejny argument żeby nie wystawiać.
Jak się przez 3 lata nie zakurzył, to dwa dni mu nie zaszkodzą. :o) Zresztą przy 3 latach budowania to nawet argument miesiąca przetrzymania klocków jest wątły... Jest sporo radości z pokazania ludziom swojego dzieła. Ale to trzeba poczuć.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ