Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Mini Telehandler
Autor Wiadomość
Bricksley 

Wpisy: 43
Wysłany: 2018-04-12, 21:33   [MOC] Mini Telehandler

Hejka :)

Hmm..., dawno nic nie pokazywałem to trzeba nieco nadrobić ;) Choć sam modelik został ukończony jakoś w październiku zeszłego roku ;) Generalnie nie ma co się zbyt rozpisywać, MOC w założeniu miał być prostą relaksacyjną konstrukcją budowaną między innymi modelami, jednocześnie miał mieć premierę przed 42061 oraz być małym ukłonem dla 8283, który zawsze mi się podobał ale nigdy go nie miałem. Budowa jak widać po premierze dość się przeciągnęła, ale wg mnie wyszło to tylko dobrze modelowi, dzięki temu np. zyskał podpory ;)

Przechodząc do funkcji to mamy tutaj sterowanie 2 osiami (przeciwlegle) HoG, regulację położenia wideł na mechanizmie ślimakowym oraz podpory wraz z całym wysięgnikiem sterowane pneumatycznie. MOC dość mały, ale myślę w stopniu zadowalającym udało mi się umieścić w nim parę detali odnośnie wyglądu ;)

Zapraszam do oglądnięcia filmiku jak i galerii :)

Flickr https://www.flickr.com/ph...157664162973728

Jarema1980 

Wpisy: 160
Wysłany: 2018-04-13, 11:22   

Lubie takie zastosowanie pneumatyki. Przykład z pudełkiem cudowny.

BoskiKacu 
Samochodziarz

Wpisy: 122
Wysłany: 2018-04-13, 15:07   

Super. Bardzo estetyczny model, fajne połączenie kolorów :) Ilość funkcji w tej skali myślę zadowalający, super, że podpory są pneumatyczne i działają równolegle :)

Żbik 
Administrator
Radość tworzenia :)

Wpisy: 2429
Wysłany: 2018-04-14, 13:46   

Gdzieś mi już chyba mignął ten MOCyk? Świata nim na kolana nie rzucisz ale jest to zgrabna i zwarta konstrukcja. Szkoda tylko, że ta łapa na filmie musi wszystko w nim robić :D

ps. Witamy z powrotem w Macierzy! :)

ABC prezentacji MOCy | Zamienniki wężyków pneumatycznych | Sklepik z gadżetami klubowymi

dmac 
Adminus Emeritus

Wpisy: 1880
Wysłany: 2018-04-14, 14:55   

Zbudowałeś niezły zestaw z kategorii do 60 dolarów ;) . (No, tak naprawdę, to w takim zestawie podpory byłyby na ślimakach, nie na pneumatyce). Czy ja bym taki kupił? Pewnie nie, ale nie dlatego, że mi się nie podoba Twoja zgrabna i sprawna budowla, tylko dlatego, że z zasady nie kupuję zestawów z tej kategorii.
Wbrew pozorom, powyższy wstęp do czegoś zmierza ;) . Otóż jeśli to miał być projekt zestawu, to spisałeś się na piątkę. Jeśli zaś miał to być MOC, to wiem, że potrafisz lepiej :) .

P.S. Nadal czekam, aż ktoś w takim podnośniku zrobi NAPRAWDĘ samopoziomujące się widły, choć może w tej skali to się nigdy nie uda.

legosamigos 
VIP

Wpisy: 2807
Wysłany: 2018-04-14, 15:07   

Patrzę i własnym oczom nie wierzę, a tu Bricksley z powrotem na forum :) Widziałem już wcześniej Twój MOCyk, zaraz po prezentacji na EB. Fajnie, że upchałeś tyle funkcji w tak niewielkim modelu. Teraz będziesz mógł wziąć udział w konkursie "Pierwsza krew" jako "nowy" uczestnik ;) :D

Bricksley 

Wpisy: 43
Wysłany: 2018-04-15, 19:36   

Żbik napisał/a:
Gdzieś mi już chyba mignął ten MOCyk?

A no tak, premiera była 31 grudnia zeszłego roku ;)

Żbik napisał/a:
Szkoda tylko, że ta łapa na filmie musi wszystko w nim robić :D

Jak uda mi się zmotywować i siąść do budowy kiedyś już zaczętego telehandlera to będzie i wersja na PFach.

Żbik napisał/a:
ps. Witamy z powrotem w Macierzy! :)

:)

dmac napisał/a:
tóż jeśli to miał być projekt zestawu, to spisałeś się na piątkę. Jeśli zaś miał to być MOC, to wiem, że potrafisz lepiej :) .

Hehe, bo takie założenie "zestawu" było od początku ;) Nie wiem, czy tutaj Cię nie zawiodę ale odniosłem wrażenie że ciężko byłoby coś więcej osiągnąć, może zbyt mały skill jeszcze :P Niemniej dzięki za miłe słowa i postaram się je udowodnić przy następnych MOCach :)

dmac napisał/a:
P.S. Nadal czekam, aż ktoś w takim podnośniku zrobi NAPRAWDĘ samopoziomujące się widły, choć może w tej skali to się nigdy nie uda.

W przypadku mechanicznego sterowania (siłowniki mechaniczne) jest to wykonalne (oczywiście z jakąś tam dokładnością), a przy zastosowaniu Mindstorms to już w ogóle, tyle że tutaj kwestia stanie się ilość dostępnego miejsca.

legosamigos napisał/a:
Teraz będziesz mógł wziąć udział w konkursie "Pierwsza krew" jako "nowy" uczestnik ;) :D

No nie bardzo :P Jestem tym samym Bricksleyem co dawny, choć w pełni jeszcze tego nie widać :P

Miło że się podoba :)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu