[MOC] Jednorzędowy kombajn do zbioru ziemniaków

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
alchemist
Posty: 33
Rejestracja: 2016-12-29, 16:33
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: alchemist »

Bardzo fajny model! Gratuluję!
Również spory i nawet sprawia, że w rzeczywistości ogromny Xerion wygląda jak zwykła 60-tka :) Nie dziwię się, że zmieniłeś silnik w traktorze, bo masz wiele mechanizmów. Ciekawy moduł nagarniania ziemniaków. Ale przychylę się do głosu kolegów, że gdyby mniejsze klocki były zbierane, lepiej by to wyglądało. Jaki jest problem z nimi,np. round bricki 1x1? Zupełnie ich szczotki nie zbierają czy zbytnio się "przyklejają"? Sam mam pomysł na zbudowanie kopaczki do ziemniaków, przy czym opartej na innych mechanizmach i w mniejszej skali, więc Twój przykład jest dla mnie bardzo inspirujący.
Na koniec chciałbym się zapytać o skalę - czy jest tożsama z Xerionem (bo w sumie nie wiem jaka jest skala Xeriona)? Bo chodzi mi o "jednorzędowy" w tytule, czy kombajn nie jest trochę za szeroki na jeden rząd?

Jeszcze raz gratuluję świetnego modelu!

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2462
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#17 Post autor: eric trax »

Waler pisze:Szczotki mają za zadanie nagarnąć round bricka. W obecnym stanie wchodzą w grę tylko regularne kształty. Gdyby obniżyć szczotki może dałoby radę nagarniać mniejsze klocki.
Moja mała rada. Szczotki trzeba wysunąć do przodu o jakieś dwa study, przyśpieszyć je. Do nagarniania zamiast od razu taśmy to przed nią dorób lemiesz z tile 2x4 i dwóch małych paneli 1x4 tak żeby tworzyły korytko w którym pracują szczotki. Sam lemiesz powinien opuszczać się aż na podłogę. Wtedy nagarnianie groszków może nie pojedynczych ale no złączonych 2szt powinno wypalić.
Ostatnio zmieniony 2018-04-17, 07:44 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#18 Post autor: Waler »

alchemist pisze:Jaki jest problem z nimi,np. round bricki 1x1? Zupełnie ich szczotki nie zbierają czy zbytnio się "przyklejają"?
Problem w tym, jak je nagarnąć na taśmociąg. Zrobiłem to tak, że przed taśmociągiem są tile 1x4. Mają one pewną wysokość, i mimo ich ustawienia pod kątem do podłoża nadal jest spory próg, który klocki muszą pokonać. Między innymi dlatego na filmie widać jak bricki się przewracają przy nagarnianiu na płytki. Groszki +/- są tak samo wysokie jak tile więc ciężko byłoby je nagarnąć. Trzeba użyć wtedy skosów czy tym podobnych.
eric trax, przeczytaj to co wyżej + spójrz dobrze na to zdjęcie:
Obrazek
Jest właśnie tak jak piszesz. Jedynie trzeba byłoby szczotki obniżyć.
Ostatnio zmieniony 2018-04-18, 21:05 przez Waler, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#19 Post autor: legosamigos »

Tu co prawda nielegowe elementy są, ale zobacz jak zbierane są różne klocki z podłogi :)

Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#20 Post autor: Waler »

Oglądałem właśnie to dziś rano. Szczotki tak bardzo koszerne ;) Poza tym w tej konstrukcji napęd pasa transmisyjnego jest niemal bezpośrednio z silnika, u mnie przechodzi przez szereg wałków i kół zębatych gdzie tracona jest moc.

ODPOWIEDZ