[MOC] Mini wywrotka kołowa

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

[MOC] Mini wywrotka kołowa

#1 Post autor: Damjan97 »

Obrazek

Witam.
Dzisiaj przedstawiam moją mini wywrotkę kołową. Model jest BARDZO luźno wzorowany na TYM pojeździe więc proszę nie doszukiwać się dokładności co do jednego studa ;)

Obrazek



Wymiary:
-Długość: 34cm
-Szerokość: 16cm
-Wysokość: 24cm
-Waga: 1450g

Funkcje:
-Jazda przód/tył
-Skręt
-Obrót wanny
-Kiper wanny

Obrazek

Początkowo wywrotka miała mieć tylko funkcję kiprowania wanny, ale z moich "obliczeń" wynikło że funkcja obrotu wanny jest możliwa. Tak więc są dwie: obrót oraz kiper wanny.

Tak więc, za obrót wanny odpowiada duża obrotnica którą napędza silnik M który umiejscowiony jest z przodu pojazdu.

Obrazek

Funkcją kiprowania operuje mały siłownik który umieszczony centralnie w obrotnicy oraz napędzany jest silnikiem L. Niestety mały siłownik nie ma dużo mocy więc udźwig jest znikomy.
Ale i tak jestem zadowolony, że udało mi się zmieścić te dwie funkcje.

Obrazek

Skręt realizowany jest za pomocą dwóch małych siłowników śrubowych napędzanym jednym silnikiem M. Kąt skrętu nie jest za duży, ale wystarczy aby sprawnie skręcać.

Obrazek

Model posiada napęd na wszystkie koła który napędza silnik XL. Tempo poruszania się jest wystarczające. Dodatkową funkcją jest działająca kierownica. Wszystko zasila duży BB.

To na tyle z mojej strony. Czekam na Wasze komentarze.

ZDJĘCIA:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=574190

Ojek
Posty: 136
Rejestracja: 2015-10-20, 10:25
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Ojek »

Podoba mi się, fajny, kompaktowy zabawowy model:)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#3 Post autor: legosamigos »

Galeria jeszcze nie publiczna :/ Będzie może zdjęcie z podwozia? Uwielbiam te Twoje maleństwa. Fajnie, że w takim małym wozie dałeś tyle funkcji i jeszcze zmieściłeś dużego BB. Oczywiście dałem Ci like`a na YT. Czy na boczne burty nie byłby lepszy ten panel?
Ostatnio zmieniony 2018-04-25, 09:31 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

#4 Post autor: Damjan97 »

legosamigos pisze:Galeria jeszcze nie publiczna :/ Będzie może zdjęcie z podwozia? Uwielbiam te Twoje maleństwa. Fajnie, że w takim małym wozie dałeś tyle funkcji i jeszcze zmieściłeś dużego BB. Oczywiście dałem Ci like`a na YT. Czy na boczne burty nie byłby lepszy ten panel?
Dodałem zdjęcia podwozia do galerii na BS, trzeba poczekać aż będzie publiczna.
Co do paneli to myślałem nad nimi, ale ich kształt nie do końca pasuje do kształtu wanny

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#5 Post autor: eric trax »

Czekałem aż ktoś zbuduje to wozidełko :D

Jak zwykle model na bardzo wysokim poziomie. Podwozie zwarte i upakowane. Wygląd też niczego sobie. Nie wiem na ile to jest zgodne z Twoim systemem budowania ale powinieneś pomyśleć nad wstawkami z klocków systemowych. W takim stopniu jak w zestawach firmowych. Kilka klockó które oddają charakterystyczne elementy ale znacznie podnoszą poziom realizmu :)

Tutaj dla przykładu mogły by to być skosy skrzyni czy kolumna kierownicza.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#6 Post autor: legosamigos »

A może udałoby Ci się jeszcze wcisnąć do tego MOCa, np. na pneumatyce, podwozie kolejowe? ;) Co Ty na to?
Ostatnio zmieniony 2018-04-26, 11:18 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ