[MOC] Zagroda Wesołego Stolarza

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

[MOC] Zagroda Wesołego Stolarza

#1 Post autor: glaz_pimpur »

Obrazek

Zagroda Wesołego Stolarza powstała z nadmiaru czerwonych tilesów/tilów/tili 1x8, które dostały się nie tylko mi w którymś z wystawowych supportów. Najpierw powstały budynki, potem podłoże, a potem Johan z BHsem wyskoczyli z Laputą, więc dorobiłem spód.

Obrazek

Premiera pracy miała się odbyć w zeszły weekend na Pixel Heaven, razem z Żelka klasztorem i chyba pracami Liwnika i BHs'a. Niestety złamałem nogę i nie dotarłem. Potem miałem z tym jechać do Jordanowa, ale znowu tajfek pisze że impreza odwołana. Może kiedyś się uda połączyć z innymi wyspami.

Obrazek

Skałę można jednym ruchem oddzielić od podłoża i postawić do góry nogami - wychodzi z tego niezłe dno morskie:)
Obrazek

Edka: wersja chyba ostateczna:
Obrazek

linka go GALERII
Ostatnio zmieniony 2018-06-20, 09:59 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 4 razy.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Jedno co mi w tej pracy zdecydowanie nie pasuje do naszej makiety, to prąd (wyrażony poprzez klocek 9V).
My robimy STEAMPUNK, a tu poza tym dymkiem z komina, nie ma kłębuszka pary...
Ostatnio zmieniony 2018-06-12, 11:37 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#3 Post autor: Stelario »

SERVATOR pisze:Jedno co mi w tej pracy zdecydowanie nie pasuje do naszej makiety, to prąd (wyrażony poprzez klocek 9V).
My robimy STEAMPUNK, a tu poza tym dymkiem z komina, nie ma kłębuszka pary...
Ale wiesz że Tesla brał prąd z powietrza? Tak więc żeby mieć 9V nie potrzeba mieć pary, wiatru, słońca, martwych zwierząt i roślin ani jąder.

Po pierwsze to wiatrak ładuje baterie a nie baterie napędzają wiatrak, nawet jeśli byłoby inaczej żeby mieć 9V potrzebujemy 24 ziemniaki. Zakładamy że steampunk nie jest czasach średniowiecza tylko chwilkę później.
Ligi Galvani prowadził obserwacje produkcji prądu z tkanek zwierzęcych już w latach 80. XVIII wieku
Baterie są dostępne od 1800 tego roku tak więc wiatrak kręcił by się i bez wiatru.

A wiatrak w czasach steampunku to też żadna nowość.
Już 2000 lat p.n.e. temu w starożytnym Babilonie przy pomocy wiatraków pompowano wodę, nawadniając nią pola i osuszając mokradła, o wiele wcześniej wykorzystywano go w żegludze.
400 lat p.n.e. w Indiach powstał pierwszy zapis o zastosowaniu wiatraka do transportowania wody, natomiast 200 lat p.n.e. Chińczycy stosowali wiatraki w kształcie kołowrotów do nawadniania pól uprawnych.
;)
Ostatnio zmieniony 2018-06-12, 12:43 przez Stelario, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: SERVATOR »

Wywód może i słuszny ale kompletnie bez znaczenia dla meritum sprawy. ;)
Mówiliśmy o tym od początku. Na makiecie MA BYĆ PARA i tyle.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#5 Post autor: Stelario »

Widziałem już trzy modele z tej makiety i nie kojarzę żeby tam była jakaś para.

A steampunk to nie tylko para. Tylko styl budowli, ubioru itd. ;) Czyli zamiast elektroniki lub Emiratów Arabskich i tak zwanego dieselpunk mamy "proste" maszyny.
Ostatnio zmieniony 2018-06-12, 13:25 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#6 Post autor: glaz_pimpur »

SERVATOR pisze:Wywód może i słuszny ale kompletnie bez znaczenia dla meritum sprawy. ;)
Mówiliśmy o tym od początku. Na makiecie MA BYĆ PARA i tyle.
Silniki parowe na makiecie są 2, jeden nawet spory:) Natomiast to nie bateria zasila śmigło, tylko wiatrak generuje prąd do żarówki, która jest w domu. Dla przypomnienia żarówka została opatentowana w 1860 roku, a silnik Diesla ponad 30 lat później:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: SERVATOR »

Stelario pisze:Widziałem już trzy modele z tej makiety i nie kojarzę żeby tam była jakaś para.
No i bardzo niedobrze... Mam nadzieję, że przy prezentacji całości, to się jeszcze zmieni.
Zrobienia klimatu steampunku bez pary sobie nie wyobrażam.

Tak jak tu. Jest latająca wyspa. Są dość ciekawe i nieźle zbudowane zabudowania/urządzenia/maszyny. Ale klimatu steampunku moim zdaniem tu nie ma prawie wcale.
A moje wyobrażenie o steampunku w Lego dobrze oddają fotki na tej grupie: https://www.flickr.com/groups/legosteampunk/pool/
Polecam też tę książkę: https://nostarch.com/steampunk
Ostatnio zmieniony 2018-06-12, 14:18 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#8 Post autor: Stelario »

Widziałem tą książkę I moce mogły by być zdecydowanie lepsze

A co do pary której Ci brakuje. To jak ide do stolarza z XXI wieku to on potrzebuje zasilanie do światła, piły, pistoletu na gwoździe, malowania.
W 50 lat temu potrzebował by zapewne do piły i światła a 100 lat temu tylko do swiatła.
Wieć po co stolarzowi silniki jakie kolwiek? :) Telewizora ani radia na pare chyba nie ma.

BTW. Moim zdaniem najlepszy MOC Steampunkowy z klocków.
https://www.flickr.com/photos/7kyubi7/9 ... 07154@N03/
Steam Castle Falls

I nie ma pary. :D
Ostatnio zmieniony 2018-06-12, 16:40 przez Stelario, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9 Post autor: SERVATOR »

Stelario pisze:BTW. Moim zdaniem najlepszy MOC Steampunkowy z klocków.
https://www.flickr.com/photos/7kyubi7/9 ... 07154@N03/
Steam Castle Falls
I nie ma pary. :D
Przyjrzyj się dokładniej - zwłaszcza na dolną cześć. Tu para jest zrobiona na kilka sposobów (kopułki, lody, rycerskie „pióropusze”).

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#10 Post autor: Stelario »

Ja bardzo dobrze wiem jak wygląda dolna cześć bo jest w moich FAV od lat. :D
https://www.flickr.com/photos/74loulout ... 07154@N03/
4 pojazdy vs 3 domki z dymem z czego jeden z komina. :P
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#11 Post autor: Ex3qtor »

@glaz

Podoba mi się skała, kolejny fajny patent. A już to, ze jest "dwustronna" jest mega.
Podobają mi się również budynki - proste, a oddają ducha zagrody.

Natomiast co bym zmienił:
Przede wszystkim - obuduj jakoś ten pojemnik 9V. Jakiś baraczek, stodółka, cokolwiek, byleby to tak po oczach nie waliło, bo psuje masakrycznie odbiór pracy.

Po drugie - "zaśmieć" trochę podwórko - jakieś kawałki drewna, odcięte konary, skoro jest wielka piła, to coś po cięciu zostało. Jakieś dwie ławeczki pod tymi okienkami domku też nie zawadzą. Jakieś kamienie coś w tym stylu, nawet jakaś rabatka kwiatków.

Dobrze by było, gdybyś obudował jeszcze białymi klockami te przeźroczyste słupy, tak, żeby nie było widać tej płytki oktagonalnej, chmury będą przy okazji mniej płaskie.

I ostatnia uwaga, która wydaje mi się podstawowa w kontekście całego projektu - skoro już dajecie te wystające ze skał korzenie, to na górze - moim zdaniem - MUSI być albo jakieś drzewo, albo - i w tej pracy nawet bardziej by pasowały - pniaki po ściętym drzewie. Musi być, żeby to miało jakiś sens.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#12 Post autor: glaz_pimpur »

W końcu jakaś konstruktywna krytyka:)
Ex3qtor pisze: Natomiast co bym zmienił:
Przede wszystkim - obuduj jakoś ten pojemnik 9V. Jakiś baraczek, stodółka, cokolwiek, byleby to tak po oczach nie waliło, bo psuje masakrycznie odbiór pracy.
Pomyślę, może da się coś zrobić. Musiałbym jednak przenieś tego batboxa gdzie indziej, żeby w domu działało światło.
Ex3qtor pisze:Po drugie - "zaśmieć" trochę podwórko - jakieś kawałki drewna, odcięte konary, skoro jest wielka piła, to coś po cięciu zostało. Jakieś dwie ławeczki pod tymi okienkami domku też nie zawadzą. Jakieś kamienie coś w tym stylu, nawet jakaś rabatka kwiatków.
Tak, tu chyba masz rację. Wcześniej był ogromny stół, który stolarz zrobił dla poprzedniego klienta. Ale klient stół zabrał i zrobiło się pusto. Pomyślę nad jakimiś pieńkami i ławeczkami.
Ex3qtor pisze:Dobrze by było, gdybyś obudował jeszcze białymi klockami te przeźroczyste słupy, tak, żeby nie było widać tej płytki oktagonalnej, chmury będą przy okazji mniej płaskie.
Też masz rację. Moje białe się skończyły a tych z supportu, ze względu na złamaną nogę, nie dałem rady odebrać. Uzupełnię
Ex3qtor pisze:I ostatnia uwaga, która wydaje mi się podstawowa w kontekście całego projektu - skoro już dajecie te wystające ze skał korzenie, to na górze - moim zdaniem - MUSI być albo jakieś drzewo, albo - i w tej pracy nawet bardziej by pasowały - pniaki po ściętym drzewie. Musi być, żeby to miało jakiś sens.
Tutaj jednak się nie zgodzę. Drzewo na każdej latającej wyspie rozpiżyło by ją z góry na dół w parę sezonów. Moja teoria jest taka, że to co wystaje od dołu to są edemiczne gatunki rosnące w dół. Pobierają wilgoć z powietrza i mają delikatne korzenie, które pomagają spajać okruchy skały.
Ostatnio zmieniony 2018-06-13, 07:11 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 2 razy.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#13 Post autor: Ex3qtor »

W najgorszym razie możesz tego batboxa schować do domku :). Wtedy ten wiatrak może sobie stać jak stoi.

I ok, kupuję tłumaczenie co do roślinek. aczkolwiek tak jak mówiłem - pniak po ściętym drzewie akurat tutaj jest na miejscu bardziej niż gdziekolwiek indziej :).
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#14 Post autor: Stelario »

Ale z reguły latającej wyspie nie mają sensu czy z drzewem czy bez. Oglądając te wszystkie wyspy brakuje mi tam rzeki/wodospadu, który jest dosyć częstym zjawiskiem w takich miejscach.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#15 Post autor: glaz_pimpur »

Stelario pisze:Ale z reguły latającej wyspie nie mają sensu czy z drzewem czy bez. Oglądając te wszystkie wyspy brakuje mi tam rzeki/wodospadu, który jest dosyć częstym zjawiskiem w takich miejscach.
Tak, a woda płynie w obiegu zamkniętym;)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

ODPOWIEDZ