[MOC] Steam Lumberjack Mech aka Dwarven Clockwork Miner

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

[MOC] Steam Lumberjack Mech aka Dwarven Clockwork Miner

#1 Post autor: glaz_pimpur »

Pół roku temu albo jeszcze dawniej Jaskier zbudował Krasnoludzkiego Mechanicznego Górnika na podstawie jednostki z Rise of Legends:
Obrazek
Gry nie znam ale tak mi się mech spodobał, że zbudowałem swoja wersję:
Obrazek

Stał tak sobie na półce i się kurzył, gdy pojawił się projekt Laputa i trzeba było czymś wypełnić swoją wyspę. No to go przerobiłem. Dodałem z tyłu piec, wymieniłem głowę, nogi oraz prawą rękę. Odjąłem trochę z korpusu. I wyszło coś takiego:

Obrazek

Moc jest w pełni pozowalny, obraca się korpus, nogi i ręce. Tylko w przypadku tych ostatni trzeba się troche namęczyć z linkami.

Obrazek
Obrazek

Która wersja jest lepsza? Wg mnie nadal pierwsza.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#2 Post autor: nisiia »

Chociaż mechy to nie moja bajka, to jednak ta pierwsza wersja bardziej mi się podoba. Czytelniejsza jest, mniej się dzieje i przez to jest jakaś dla mnie przyjemniejsza. :)
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#3 Post autor: Falcrum »

Na twoim miejscu zredukowałbym ilość klocków w kolorze białym, który w końcu nie jest dominującą barwą w naszym projekcie - przypomnę, że rzecz dzieje się w alternatywnym XIX wieku, kiedy głównymi surowcami do konstrukcji maszyn było drewno i stal - białe płyty (przynajmniej mi) kojarzą się z SF - może dodałbyś coś bardziej wpasowującego się w zamieszczone prace kolegów z Forum - Reddish Brown, Pearl Gold?
Mech bardzo przyzwoity, te linki to zdecydowanie dobry pomysł, poszedłbym jednak w większy przepych i spróbował umieścić na tych kranikach więcej sznurków - powstałby wtedy odrobinę bogatszy bloczek.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#4 Post autor: Stelario »

co ślepemu po telefonie z retiną.
Ostatnio zmieniony 2018-06-22, 17:26 przez Stelario, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#5 Post autor: glaz_pimpur »

Falcrum: Zobaczę, może dałbym radę zbudować drugiego w kolorach dkred-dkgrey-gold. Ale nie proś o więcej linek. Już z tą ilością można się nieźle nachrzanić. Co nie znaczy, że w XIX w nie znali ludzie białej farby.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: SERVATOR »

Na Twojej wyspie mech w kolorze dkred będzie się trochę zlewał z domem. IMO ten biały na wyspie wygląda dobrze, bo się odcina od reszty i będzie na niej przykuwał uwagę.
A swoją drogą bliźniaczego możesz zrobić. Ale ja bym wybrał reddish brown.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#7 Post autor: Falcrum »

Stelario, czy Ty naprawdę nie potrafisz napisać wypowiedzi, w której nie będziesz próbował wyśmiać swojego rozmówcy? Ponadto dziękuję za uświadomienie, że Pałac Belwederski zalicza się do kategorii maszyn.
Na drugi raz polecam czytanie ze zrozumieniem.
Ostatnio zmieniony 2018-06-20, 15:35 przez Falcrum, łącznie zmieniany 2 razy.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#8 Post autor: Stelario »

co ślepemu po telefonie z retiną.
Ostatnio zmieniony 2018-06-22, 17:26 przez Stelario, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#9 Post autor: eric trax »

nisiia pisze:Chociaż mechy to nie moja bajka, to jednak ta pierwsza wersja bardziej mi się podoba. Czytelniejsza jest, mniej się dzieje i przez to jest jakaś dla mnie przyjemniejsza. :)
Przyjrzałem się na spokojnie i też jestem tego zdania. Choć prostszy to bardziej wierny oryginałowi.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#10 Post autor: glaz_pimpur »

eric trax pisze:
nisiia pisze:Chociaż mechy to nie moja bajka, to jednak ta pierwsza wersja bardziej mi się podoba. Czytelniejsza jest, mniej się dzieje i przez to jest jakaś dla mnie przyjemniejsza. :)
Przyjrzałem się na spokojnie i też jestem tego zdania. Choć prostszy to bardziej wierny oryginałowi.
No to cieszę się, że wszyscy się zgadzamy:)
Powstaje też trzecia wersja w kolorach dkred-gold-black-grey.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#11 Post autor: Jellyeater »

Twoja miałaby większe szanse działać. W oryginale talia jest za cienka. Nogi też masz jakby lepsze. Te cięgna. Wolę Twoją wersję.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#12 Post autor: glaz_pimpur »

Jellyeater pisze:Twoja miałaby większe szanse działać. W oryginale talia jest za cienka. Nogi też masz jakby lepsze. Te cięgna. Wolę Twoją wersję.
Moją pierwszą czy moją drugą?;)
Talia z dziurą pośrodku to było coś co mnie urzekło w oryginale.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#13 Post autor: Jellyeater »

Druga. Talia z dziurą jest może i ładna, ale takie maszyny powinny być praktyczne.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Jetboy

#14 Post autor: Jetboy »

Jellyeater pisze:Druga. Talia z dziurą jest może i ładna, ale takie maszyny powinny być praktyczne.
To nie maszyny. To budowle z klocków. One nie są praktyczne z definicji. One mają fajnie wyglądać.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#15 Post autor: Stelario »

Jellyeater pisze:Druga. Talia z dziurą jest może i ładna, ale takie maszyny powinny być praktyczne.
Ale patrząc na rysunek to ta dziura jest praktyczna bo to jest jakiś rodzaj zawiasu pozwalający na ruch tułowia względem nóg. W ten sposób tułów nie jest bezpośrednio połączony z nogami i nie musi być aż tak szeroki, bo mamy dodatkową część która je łączy. Pod względem skomplikowania konstrukcji moim zdaniem ten jest zdecydowanie prostszy. Stworzenie obrotnicy w warunkach domowych do najłatwiejszych chyba nie należy.
Na jakiej zasadzie nogi I tors się poruszają to już inna bajka.
Ostatnio zmieniony 2018-06-21, 08:37 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

ODPOWIEDZ