[MOC] Laputa-Familok

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

[MOC] Laputa-Familok

#1 Post autor: Biedrus »

Witam. Przedstawiam swój mały skromny kawałek makiety. Pracę budowałem wspólnie razem z żoną(kass80).


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


No i najważniejsze zdjęcie. Córeczka bardzo mi pomogła w budowaniu :)
Obrazek


Dziękuje za uwagę i zapraszam do komentowania.


GALERIA.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: Mestari »

To ostatnie zdjęcie jest genialne :)
Zadroszczę takiego studia...
Całość wygląda naprawdę masywnie. Fajny "greebling" na budynku :)

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#3 Post autor: Stelario »

Biorąc do siebie wszystkie uwagi dotyczące komentarzy.
Góra od spodu całkiem ładna i koniec.
Jesteś pewien że praca nie była budowana przez tą osobę z ostatniego zdjęcia?

Mamy parę, której zawsze domaga się servator szkoda tylko że ulatnia się z trawy. Widzę że jest też trochę lecącej do dołu z rur?
Drzewo napędzane wiatrem z jednym liściem co bricka też wypas.
Smaczku dodaje prostokątny budynek z czerwonych Bricków z płaskim dachem, na którym jest ognisko i balon.
bardzo interesuje mnie o co chodzi z tym balonem czy dzięki temu wyspa lata, czy dach fruwa.

Widzę że chociaż dałeś dużo Golda szkoda tylko że mało Brązowego.
Dla mnie zdecydowany minus za brak limonkowego.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Ile to ma wysokości? Bo patrząc po dziecku, to dużo jakoś, powyżej metra na pewno. Johan się nie ucieszy. Chciał by latarnia była najwyższa. :-P
Ostatnio zmieniony 2018-06-23, 18:28 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#5 Post autor: Biedrus »

Stelario pisze:Jesteś pewien że praca nie była budowana przez tą osobę z ostatniego zdjęcia?
Już nie jestem. Muszę się się spytać kurdupla czy nie maczał w tym palców :P


Sprawy techniczne dotyczące pary, drzewa itp. to sobie odpuść. Sam nie wiem jak te maszyny działają :)
Jellyeater pisze:Ile to ma wysokości? Bo patrząc po dziecku, to dużo jakoś, powyżej metra na pewno. Johan się nie ucieszy. Chciał by latarnia była najwyższa. :-P
Około 80 bricków wysokości. Teraz Johan już wie ile musi mieć jego latarnia :P
Ostatnio zmieniony 2018-06-23, 19:08 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#6 Post autor: glaz_pimpur »

Rozumiem, że te balony mają stabilizować wyspę, żeby się nie obracała?
Śmigło wiatraka bardzo fajne. Brakuje miejsca na wylądowanie czy przycumowanie jakiejkolwiek jednostki. Jeśli to familok to chyba z tyłu powinna być jakaś część gospodarcza?
Budując taki budynek warto wiedzieć do czego dany mechanizm ma służyć. Nawet jeśli z punktu widzenia logiki będzie to miało niewiele sensu.
I jeszcze pytanie do wszystkich budujących: dlaczego Wasze wyspy mają kształt odwróconych stożków?
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Jaco3011
Posty: 240
Rejestracja: 2016-09-07, 17:03
Lokalizacja: Kielce / Kraków
brickshelf: ---
Kontakt:

 

#7 Post autor: Jaco3011 »

Rury znikąd donikąd, ale o to chodzi. Drzewo rzeczywiście mogło by być lepsze. Dziwi mnie brak drzwi, chyba że się wychodzi przez dach.
"Kim jesteśmy? Z czego budujemy? Dokąd to wszystko zmierza?" ~własne
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a LEGO LEGO LEGO" ~własne

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Taausz »

Jaco3011 pisze:Dziwi mnie brak drzwi, chyba że się wychodzi przez dach.
Drzwi są: 5 i 6 foto. Na początku też ich nie zauważyłem.
Familiok całekiem całkiem :) szkoda, że mało miejsca w około ale sam rozumiem ten problem.
Buduję najczęściej oczami...

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#9 Post autor: Tranzystor »

Przyczepienie losowych, technicowych klocków na fasadzie to nie steampunk.
Te koła zębate na ścianach są całkowicie z czapy. Koła stożkowe połączone w ten sposób (równolegle) to też masakra.

Wszystko musi mieć jakąś logikę.

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#10 Post autor: Ex3qtor »

Przydałby się jakiś pomost faktycznie w okolicach drzwi wejściowych.
I też nie rozumiem tego wiatraka na pniu.
Zębatki podejrzewam miały bardziej służyć jako ozdobnik niż coś konkretnego, rury moim zdaniem są w porzadku.
Ten balon to po prostu chyba wylądował na dachu i to też jest spoko pomysł, jednak płomień jest faktycznie za duży.
glaz_pimpur pisze: I jeszcze pytanie do wszystkich budujących: dlaczego Wasze wyspy mają kształt odwróconych stożków?
Nie chciałbym sobie przypisywać zbyt dużo, ale jak na zeszłoroczny Falkon przywiozłem swoją scenkę, to była zbudowana na takim "soplu" i może Biedrus i inni się zasugerowali.
Inna sprawa, że ta moja pierwsza skała była w sumie niewiele mniejsza niż to i mi wydawało się to za mało na podstawę pod budynek.

Ale to akurat plus dla Ciebie, że zaproponowałeś trochę inny wariant.

Poza tym taki kształt się trochę sam nasuwa, podobnie latające skały wyglądały czy w Avatarze, czy ta Góra Cavora z Chimy. Chociaż przyznaję - skała pod saloonem, który robię, jest bardziej "kwadratowa".
Ostatnio zmieniony 2018-06-24, 06:51 przez Ex3qtor, łącznie zmieniany 1 raz.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#11 Post autor: Johan »

Biedrus pisze:[Około 80 bricków wysokości. Teraz Johan już wie ile musi mieć jego latarnia :P
Już się zorientowałem że wyższej niż 80 bricków nie postawię, bo stabilność ;) Ale wystarczy mi żeby była wyższa od bezpośrednich sąsiadów, też będzie dobrze.
glaz_pimpur pisze:I jeszcze pytanie do wszystkich budujących: dlaczego Wasze wyspy mają kształt odwróconych stożków?
Dobre pytanie, zawsze ten kształt wydawał mi się oczywisty, a nie wiem dlaczego. Myślę że trochę mnie inspirował Zmokberg.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#12 Post autor: Falcrum »

Nigdy bym nie wpadł na pomysł wiatraka rosnącego na drzewie, ale ludzie są chyba bardziej kreatywni ode mnie ;)
Świetne te rury, dużo dodają pracy klimatu. No i sam budynek w kolorze rewolucji przemysłowej także niczego sobie.
Stelario pisze:Widzę że chociaż dałeś dużo Golda szkoda tylko że mało Brązowego.
Dla mnie zdecydowany minus za brak limonkowego.
Brązowy rzeczywiście by się przydał, natomiast limonkowy... ma zbyt neonowy odcień. Wygląda jak z bajki.
Jak jesteśmy przy kolorach, to obowiązkowo zmień te niebieskie axle na tanowe odpowiedniki. Jak nie masz, to mogę Ci nawet przynieść na wystawę, nie potrafię na to patrzeć spokojnie.
Czy wszystkie prace muszą być takie strzeliste? Nie sądzę, by każdy zbudował taką ,,maczugę Herkulesa" (w tym ja :P) i obawiam się, że takie wysokie na dziecko skały mogą zasłaniać inne wyspy.
I mógłbyś wytłumaczyć sens umieszczenia wiatraka i balona na wyspie, szczerze, jestem ciekaw.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#13 Post autor: Biedrus »

Tranzystor pisze:Przyczepienie losowych, technicowych klocków na fasadzie to nie steampunk.
Te koła zębate na ścianach są całkowicie z czapy. Koła stożkowe połączone w ten sposób (równolegle) to też masakra.

Wszystko musi mieć jakąś logikę.
Pierdoły wypisujesz. Steampunk ma nie wiele wspólnego z logiką. Czytając tego typu nierzetelne komentarze naprawdę się odechciewa publikować prac na forum.
glaz_pimpur pisze:Rozumiem, że te balony mają stabilizować wyspę, żeby się nie obracała?
Ex3qtor pisze:Ten balon to po prostu chyba wylądował na dachu i to też jest spoko pomysł, jednak płomień jest faktycznie za duży.
Falcrum pisze:I mógłbyś wytłumaczyć sens umieszczenia wiatraka i balona na wyspie, szczerze, jestem ciekaw.
Wytłumaczę wam to na wystawie, jest to dość zawiłe i skomplikowane ;)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#14 Post autor: Jellyeater »

Odwrotny stożek wydaje się być intuicyjny. Ciężko by skała rozszerzała się ku dołowi. :-)
Czytając tego typu nierzetelne komentarze naprawdę się odechciewa publikować prac na forum.
Mógł nic nie napisać. I miałbyś pracę bez komentarza. Mam kilka takich. I teraz wiem dlaczego. :-)
Ostatnio zmieniony 2018-06-24, 18:48 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#15 Post autor: Tranzystor »

Biedrus pisze:Pierdoły wypisujesz. Steampunk ma nie wiele wspólnego z logiką. Czytając tego typu nierzetelne komentarze naprawdę się odechciewa publikować prac na forum.
Mam nadzieję, że dostrzegasz różnice miedzy brakiem logiki jak poniżej, a kołami zębatymi i kardanem przyczepionymi do ściany.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2018-06-25, 01:28 przez Tranzystor, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ