[MOC] Tatra T-813 8x8 Kolos

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#16 Post autor: M_longer »

cwbatman pisze:Ja pierdziu, żeby się dostać do tego elitarnego forum, musiałem napisać elaborat o sobie, żeby udowodnić, że umiem składać zdania po polsku, itp. Myślałem, że obowiązuje jakiś poziom, a widzę, że trafiłem na gimbaze.
Tak to powinno wyglądać:
To jest efekt tego, że kiedyś rejestracja była otwarta i był przez to bajzel. Dosyć mocny.

Awatar użytkownika
cwbatman
Posty: 34
Rejestracja: 2018-05-29, 19:49
Lokalizacja: Warszawa

#17 Post autor: cwbatman »

M_longer pisze:
cwbatman pisze:Ja pierdziu, żeby się dostać do tego elitarnego forum, musiałem napisać elaborat o sobie, żeby udowodnić, że umiem składać zdania po polsku, itp. Myślałem, że obowiązuje jakiś poziom, a widzę, że trafiłem na gimbaze.
Tak to powinno wyglądać:
To jest efekt tego, że kiedyś rejestracja była otwarta i był przez to bajzel. Dosyć mocny.
Nie róbmy już większego off-topu. Proces rejestracji, jest jaki jest. Nie mam o to pretensji, bo i mieć nie mogę - Wasze forum, wasze zasady. Ale jestem zażenowany poziomem dyskusji w tym wątku.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#18 Post autor: M_longer »

cwbatman pisze:Ale jestem zażenowany poziomem dyskusji w tym wątku.
To jest walka o dominację, o to kto jest miszczem Technica itd. Wiesz, Dejw (czyli Tranzystor) zrobił jeden wielki model ostatnio i mu się atencja nie zgadza, bo Sariel robi więcej.
Ostatnio zmieniony 2018-07-01, 11:29 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#19 Post autor: SERVATOR »

Ja uwielbiam patrzeć na takie konstrukcje, zwłacza gdy ładnie wyglądają i fajnie radzą sobie w terenie. Oczywiście są ładniejsze ale słabo jeżdżące i sprawniejsze w terenie ale dużo brzydsze.
To co robi Paweł, to dla mnie kompromis jakiego oczekuję. Świetny model i zagłosuję na niego (i tylko niego, żeby moje głosy się nie „rozmyły”) w MOCu miesiąca.
A filmy Sariela zawsze oglądam z przyjemnością. :)
BTW gdzie nakrecałeś te pierwsze kadry ze „strumykiem”? U siebie na osiedlu?
Ostatnio zmieniony 2018-07-01, 11:42 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#20 Post autor: Sariel »

SERVATOR pisze:BTW gdzie nakrecałeś te pierwsze kadry ze „strumykiem”? U siebie na osiedlu?
Tak, pod czujnym okiem pana ochroniarza ;)

Ja mam w pompce bycie "miszczem Technica", po prostu lubię budować, a jak zbuduję to tu wrzucam. Model nie jest idealny, stanowi jakiś kompromis, a nuż zainspiruje kogoś żeby zrobić to lepiej. Natomiast czytanie podejrzeń że zerżnąłem czyjegoś MOCa jest, pardon, irytujące w sytuacji kiedy ktoś wyciąga zdjęcie gdzie zgadzają się dwa klocki i nazywa to "praktycznie identycznym". Przepraszam za moją reakcję ale ciężko i przykro się czyta takie bzdury. Idźmy dalej w tym kierunku, to przy każdym MOCu trzeba będzie udowadniać że wszelkie podobieństwa do wszystkich innych MOCy z ostatnich 10 lat są przypadkowe. To są klocki, ilość kombinacji do pewnych zastosowań jest naprawdę niewielka i oczywiście że na proste rozwiązania można wpaść niezależnie od siebie. Sam widziałem w oficjalnych zestawach rozwiązania jakie miałem wcześniej u siebie, ale rozumiem skąd się to wzięło i nie robię afery.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#21 Post autor: Jellyeater »

To tak. Wygląda świetnie, co już wiesz. Jeździ świetnie, co też już wiesz. :-)

Ale bardzo podoba mi się schemat tego układu napędowego. I kapitalny pomysł z pokazaniem jej przez szybę od spodu. Aż chce się zacząć budować z Technicsa. ;-)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#22 Post autor: Stelario »

To ja mam pytanie do Sariela i mistrza klocków czy ta Tatra w oryginale też ma osie pod kątem bo w obu waszych mocach lewa strona się nie pokrywa z prawą? A nie mogę znaleźć zdjęcia oryginalnego podwozia.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
cwbatman
Posty: 34
Rejestracja: 2018-05-29, 19:49
Lokalizacja: Warszawa

#23 Post autor: cwbatman »

Stelario pisze:To ja mam pytanie do Sariela i mistrza klocków czy ta Tatra w oryginale też ma osie pod kątem bo w obu waszych mocach lewa strona się nie pokrywa z prawą? A nie mogę znaleźć zdjęcia oryginalnego podwozia.
Zdjęcie znajdziesz w filmiku Sariela, 1:00 - 1:10.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#24 Post autor: Sariel »

Tak Stelario, tym się właśnie różnią Tatry od innych ciężarówek że mają osie pod kątem i przesunięte koła lewa/prawa. Żeby to sprawdzić, nie trzeba być mistrzem Technica, wystarczy być przeciętnym użytkownikiem Googla albo chociaż obejrzeć pierwszą minutę filmu :) Proszę:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2018-07-02, 11:56 przez Sariel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#25 Post autor: Stelario »

Dziękuję za odpowiedź.
A filmiku jeszcze nie oglądałem bo myślałem że ma znowu pół godziny, zaraz sobie puszczę.

Update:
Fajna praca zawieszenia, buda też mi się podoba.
Ostatnio zmieniony 2018-07-02, 12:17 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#26 Post autor: BONBINI »

Już nigdy nie użyję obejmy 3x3... Same problemy później ;-)
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

cody1976
Posty: 225
Rejestracja: 2013-08-20, 18:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#27 Post autor: cody1976 »

Pracowałem kiedyś przy sprzedaży maszyn budowlanych i mieliśmy w ofercie żurawie zakabinowe Hiab, zajmował się tym kolega i czasami klient zamawiał ciężarówkę od razu z żurawiem i zabudową ramy. Nie wiem jak teraz ale wtedy jakieś 18-20 lat temu podwozie Tatry było ponoć najlepszy i zarazem najdroższym podwoziem ciężarowym na rynku. Biło na łeb wszystkie Mercedesy, Volvo, Scanie itp.

cody1976

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 542
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#28 Post autor: Mlody »

Dajcie sobie już spokój. Sariel - zagotowałeś się strasznie nie wiadomo o co, a na pewno nie współmiernie. Wystarczyło napisać "nie" - koniec tematu. Robicie shitstorm na 2 strony. Reszta też musi wrzucić swoje. Z panem longerem na czele.

To jest dopiero żenada, żebym nie musiał wam tedego wklejać.
Ostatnio zmieniony 2018-07-03, 09:28 przez Mlody, łącznie zmieniany 1 raz.
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#29 Post autor: Sariel »

Cholera, wychodzi że patent z obejmami zerżnąłem już w grudniu ;)

Obrazek

Chrisstopheres
Posty: 29
Rejestracja: 2017-12-20, 00:03
Lokalizacja: okolice Pszczyny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#30 Post autor: Chrisstopheres »

Już widzę te tytuły: "Sariel korzysta z ogólnodostępnego klocka! [ZOBACZ JAK]"

ODPOWIEDZ