[MOC] Stacja kolejowa z nastawnią i przejazdem

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: Mateusz92 »

Ładny i schludny. Trochę szkoda, że zalinkowany dworzec nie jest dokładnie tym który zbudowałeś (wydaję mi się ciekawszy). Warto zaznaczyć: naklejki na dworcu jak i nastawni są zrobione zgodnie z obowiązującymi przepisami na PKP (czcionka, wzór, sam tekst). Otwierane szlabany to też duży plus. Byłoby lepiej jakby się same zamykały, a dzieci włączały pociąg.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#17 Post autor: Mestari »

Jest dokładnie tym, który zbudowałem. Po prostu w Chojnicach nie był skończony dach...

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: Mateusz92 »

Chodziło mi, że nie jest bliższy oryginałowi (dach wydaję mi się ciekawszy):

Obrazek

Ale i tak mi się podoba :)

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#19 Post autor: Mestari »

Mateusz92 pisze:Chodziło mi, że nie jest bliższy oryginałowi (dach wydaję mi się ciekawszy):

Obrazek

Ale i tak mi się podoba :)
Aaaa, to racja :) Też bym chciał... ale to innym razem.

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#20 Post autor: DawKub1922 »

Może już nieco po czasie, ale dodam również swoje przysłowiowe 2 grosze...

Stacja, czyli: budynek dworca, nastawnia, peron i oczywiście ruchome szlabany prezentują się i działają wprost wyśmienicie. Ta "atrakcja", sterowanie szlabanami była strzałem w dziesiątkę. Bywały momenty, że dzieciaki czekały w kolejce aby wreszcie samemu móc je "zamknąć i otworzyć". Myślę, że stwierdzenie:
Mestari pisze: To już dwa lata ;) [...] więc jak zostanie trzeci rok z rzędu to umrzemy z nudów...
raczej nikomu nie grozi =) Zwłaszcza, że z roku na rok dochodzi coś nowego...

POZdrawiam
#NSNP

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#21 Post autor: dmac »

Bardzo schludna praca i super, że dzieciaki mają się czym pobawić.

Muszę jednak przyznać, że bardziej mi się podoba ciemnozielona budka, niż główny budynek dworca. A dlaczego? Otóż wielkość okien (a może raczej białej obróbki wokół okien) sprawiła, że sięgają prawie do ziemi (albo do podłogi, w przypadku okien na piętrze). Tym samym rozjechały się proporcje, rzecz dość ważna w architekturze i dworzec trochę na tym stracił. Wiem, to tylko miasteczko z klocków, ale... dzielę się konstruktywną, mam nadzieję, krytyką :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22 Post autor: Mestari »

Dziękuję :)

Co do tych okien, to dowodzi to tylko tego, że mi się estetyka nie do końca udała, bo to było specjalnie tak nisko ;)
Natomiast na swoją obronę dodam, że sporo stacji kolejowych tak ma. Duże, wysokie w stosunku do człowieka okna na parterze i do tego zaczynające się dość nisko. Czasem (ale nie zawsze) jest to połączone i "wyjaśnione" tym, że podłoga w stacji znajduje się niżej od peronu i jest na wysokości wejścia do budynku od strony miasta (w moim tak akurat nie było...).
W ogóle stacje to ciekawe budynki do budowania :) Dlatego jednak rozbieram i będzie nowa :P Ale zapory też będą, bo trzeba czymś dzieciaki (i "pomagających" ojców) zająć, żeby klocków do ręki nie brały :D
Ostatnio zmieniony 2018-07-08, 20:25 przez Mestari, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ