Dyferencjał Torsen

Składnica wiedzy

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Frax

#31 Post autor: Frax »

No dobra, ok, masz w dużej mierze rację :). Problem w tym, że:
Umożliwia to sprawne przekazywanie napędu nawet w sytuacjach, w których jedno z kół traci całkowicie kontakt z jezdnią
I wtedy rzeczywiście opór jest minimalny, ale nadal jest, a ty podałeś jako przykład "bardzo śliski lód", który w cytowanym artykule jest podany jako przykład poprawnego działania TorSena :D i tak małego oporu nie daje. Zresztą i tak moment na kole z przyczepnością jest - w przeciwieństwie do normalnego dyferencjału. Właściwie żaden z pokazanych przez V1 modeli TorSena nie używa ślimacznic w takiej formie jak ten Scanera, którego działanie opiera się nie tyle o opory (tarcie) jako takie a o brak możliwości napędzania ślimacznicy (w prawdziwym TorSenie chyba ślimacznic jako takich nie ma).

guziq

#32 Post autor: guziq »

Ja miałem sytuacje w której auto całkowiecie staneło na oblodzonej drodze pod góre. Przednia os zasuwala jak glupia. tył stał. Wtedy jedyne wyjscie to ratowac sie hamulcem - delikatnie go wciskac zeby ma przednie kola zaczal dzialac jakis moment - wtedy jego wielokrotnosc pojdzie na tył i wyjedziemy.

Krzysztof

#33 Post autor: Krzysztof »

Panowie a może być taki Patent :-)
ja stosuje klasyczny dryf + dodatkowa satelita + kabel sieciowy jak koło wisi auto jedzie jak skręca koła obracają się swobodnie :-) Jeśli ktoś sobie tego życzy dam zdjęcia :-)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#34 Post autor: Kubrick »

Wyskakuj ze zdjec! I to juz!! ;) Dodatkowa satelitka niedawno sie pojawila, ale ten kabel mnie zaintrygowal...
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Krzysztof

#35 Post autor: Krzysztof »

ups... przez pośpiech nie włączyłem powiadamiania na mail :-)

za godzinkę będę zdjęcia uwaga nie będę teraz całego mostu rozbierał wiec będzie to zabudowane :-)

[img]http://krzysztof_kris.republika.pl/00453005_00000021.jpg[/img]
[img]http://krzysztof_kris.republika.pl/lugpol2.jpg[/img]

Opis krótki odcinek koszulki z kabla sieciowego około 0,5 cm nasuwamy na dwie osie w środku powoduje to wzajemnie tarcie takich osi od strony mechanizmu różnicowego (czyli jeśli koło jest w powietrzu to nie mieli ale bez problemu się obraca jeśli siła pochodzi z koła czyli np.: na zakręcie. Mniej więcej takie jest założenie Trostena czyli "ślimaka" daje się kręcić od strony koła ale od strony napędu już nie ;-)
Ostatnio zmieniony 2008-01-28, 19:48 przez Krzysztof, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
pixel
Posty: 285
Rejestracja: 2006-06-05, 13:43
Lokalizacja: wawa
brickshelf: pixel

 

#36 Post autor: pixel »

ale to chyba nie jest dobry pomysl zeby dokladac tu jakies przerobki
nie wiem jak pozostali ale ja jestem purysta i nie akceptuje zadnych koszulek kabli ani ich nasuwania
zatem prosze o... usuniecie posta powyzej

Krzysztof

#37 Post autor: Krzysztof »

dobrze jeśli uważasz, że nałożenie na osie kawałka koszuli to jakaś zmiana klocków można zrobić to samo tylko, że więcej miejsca zajmie a mianowicie należy użyć kół pasowych oraz gumek połączonym na jednej osi.

Mogę to w Paincie namalować jak by ktoś miał kłopoty z wyobraźnią.

Awatar użytkownika
Hasky128
Posty: 122
Rejestracja: 2006-12-20, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Hasky128

 

#38 Post autor: Hasky128 »

Jakby się ktoś chciał uprzeć to zawsze może próbować z wężykiem od pneumatyki, ale to dla hardcore'owców :D
...

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#39 Post autor: m4rc1n »

przeglądając bs znalazłem znacznie mocniejsza wersje dyfra pokazanego w pierwszym poście. polega on na użyciu obrotnic nowego typu. wymiary na niemałe, znacznie większy niż to co było pokazane, lecz sposób w jaki ten dyfer jest zbudowany, powoduje, że dyfer nie potrzebuje żadnej obejmy, nie rozjeżdża się.

link:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=4218586


edit: przepraszam za odkopanie tematu :)
mam nadzieję, że wniosłem jakieś info :)
Ostatnio zmieniony 2009-12-14, 15:48 przez m4rc1n, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cwbatman
Posty: 34
Rejestracja: 2018-05-29, 19:49
Lokalizacja: Warszawa

#40 Post autor: cwbatman »

Pomóżcie mi proszę odkryć, jak w dyfrze spod linku powyżej są ośki zamocowane od wewnętrznej strony? Bo przecież muszą jakoś być. Jesli nie są, to podczas pracy koło z20 nie przylega dokładnie do z12. Niestety ze zdjęć nie mogę się tego dopatrzeć.
Wymyśliłem coś takiego, ale wtedy nie mieści się koło z24 w środku, które ma być między ślimakami: link

PS. Przepraszam, za odgrzanie kotleta.
Ostatnio zmieniony 2018-08-01, 22:53 przez cwbatman, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#41 Post autor: M_longer »

Obrazek

Awatar użytkownika
cwbatman
Posty: 34
Rejestracja: 2018-05-29, 19:49
Lokalizacja: Warszawa

#42 Post autor: cwbatman »

M_longer pisze:Obrazek
Pomyliłem się początkowo w zacytowanym linku. Chodzi mi o dyfer w wersji 2 tego autora, ten tutaj:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=417200
Ale dzięki, wrzucone zdjęcie mnie naprowadziło. Aż mi teraz głupio ;)
Ostatnio zmieniony 2018-08-01, 23:19 przez cwbatman, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ