[MOC] The Travis Club - MODULAR

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
--pg--
VIP
Posty: 221
Rejestracja: 2015-07-13, 19:30
Lokalizacja: Kraków

[MOC] The Travis Club - MODULAR

#1 Post autor: --pg-- »

Odwiedziłeś już pub lub klub w gmachu The Travis Club? Najlepsza dyskoteka miasteczka Klocki-Zdrój zaprasza!
Obrazek
Obrazek Obrazek
Łatwo ją rozpoznasz – jej logo, czerwony travis, wznosi się wysoko nad miastem.
Obrazek
Przeszklone drzwi prowadzą z korytarza do klubu, w którym masywne sofy zapewniają komfort i kameralny nastrój.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Na parterze znajduje się również toaleta do dyspozycji gości.
Obrazek
Aby trafić do sali tanecznej, należy wspiąć się po drewnianych schodach ozdobionych czerwonym dywanem. Tuż przed wejściem na parkiet można poprawić makijaż i fryzurę przed ogromnym lustrem.
Obrazek
Dwóch didżejów serwuje muzykę, przy której wszyscy bawią się wyśmienicie.
Obrazek
Obrazek
Jedna para poznaje się bliżej na balkonie budynku.
Obrazek
Na strychu pracuje mechanizm obsługi świateł dyskoteki.
Informacje techniczne:
* budynek jest zbudowany w stylu serii Modular Buildings, składa się formalnie z trzech modułów:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
* na budynek wpadłem po powrocie z Wolsztyna (weekend majowy 2018), po prostu zapragnąłem mieć własny budynek w makiecie miasta, potem dość szybko poukładałem sobie wszystkie szczegóły;
* jest to mój pierwszy modular;
* gorące podziękowania kieruję w stronę judama, który ofiarnie mnie obsłużył, walnie przyczyniając do powstania MOC-a w takim tempie;
* w całej konstrukcji występuje 21 ludzików;
* jeden rząd świateł zapala się 5/3 razy szybciej niż drugi (przełożenie 20/12), dzięki czemu można odnieść wrażenie, że kolejność oświetlania jest losowa;
* mechanizm zapalania świateł, tańca ludzików i obracających się płyt na konsoli didżejów jest poruszany jednym silnikiem położonym na strychu, cały mechanizm składa się z czterdziestu kół zębatych.
Ostatnio zmieniony 2018-07-15, 18:57 przez --pg--, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#2 Post autor: Stelario »

Kafle na dachu to się w innej kolejności kładzie.
Te zielone dekoracje mogły by być lepsze.
Ale biba w środku jest mega. Popracuj nad wyglądem z zewnątrz bo w środku się lepiej nie dało. ;)
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Jest to baaaardzo daleko od mojej estetyki. Ale kręciło się to świetnie. I zaskoczyłeś konstruktorów LEGO, bo oni nie spodziewali się, że ktoś tyle razy naciśnie ten przycisk w light bricku. :-)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
--pg--
VIP
Posty: 221
Rejestracja: 2015-07-13, 19:30
Lokalizacja: Kraków

#4 Post autor: --pg-- »

Zapomniałem o jeszcze jednym! Po zbudowaniu sprawdziłem, że Travis Club to marka cygar, których opakowanie oraz budynek narysowany na nim są w podobnej kolorystyce:
Obrazek
Obrazek
O tym fakcie nie miałem pojęcia podczas budowania.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: Mestari »

Jeden z najbardziej popularnych modeli na makiecie :)
To był świetny pomysł, choć jak u Żelka - nie moja estetyka.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#6 Post autor: Biedrus »

Świetnie rewelacyjnie zrobiona ta dyskoteka w środku.
Zewnętrzna bryła i kolorystyka nie przypadły mi do gustu, ale ogólnie za całkokształt duże brawa :)

Awatar użytkownika
--pg--
VIP
Posty: 221
Rejestracja: 2015-07-13, 19:30
Lokalizacja: Kraków

#7 Post autor: --pg-- »

Dziękuję za opinie. Pozwoliłem sobie na krzykliwą kolorystykę i poruszanie się na granicy kiczu w zewnętrznej dekoracji budynku, bo uznałem, że można to zrobić w przypadku dyskoteki. Akceptuję zgodne opinie Stelario, Jellyeatera, Mestariego, Biedrusa o dobranych kolorach i kształtach.
Jellyeater pisze:I zaskoczyłeś konstruktorów LEGO, bo oni nie spodziewali się, że ktoś tyle razy naciśnie ten przycisk w light bricku. :-)
Jedno ze światełek popsuło się w trakcie wystawy, jedna z blaszek stanowiąca obwód wewnątrz klocka została złamana.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: Mestari »

--pg-- pisze:Dziękuję za opinie. Pozwoliłem sobie na krzykliwą kolorystykę i poruszanie się na granicy kiczu w zewnętrznej dekoracji budynku, bo uznałem, że można to zrobić w przypadku dyskoteki. Akceptuję zgodne opinie Stelario, Jellyeatera, Mestariego, Biedrusa o dobranych kolorach i kształtach.
To, że nie trafiłeś w nasze gusta kolorystyczne nie oznacza, że budynek nie pasował do miasteczka. Wręcz przeciwnie. I to dokładnie z tych powodów, które wymieniłeś. Dobrze się stało, że stał tam, na skraju. To była dla niego idealna lokalizacja.

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1275
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: wallyjarek »

Mi się kojarzy z klubem na obrzeżach miasta lub wsi by nie przeszkadzać okolicznym mieszkańcom muzyką i zabawą.
Miałeś naprawdę świetny pomysł z tańczącymi łudziłam i światłami.
Brawo.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#10 Post autor: Stelario »

PG ale ja tam nic o kolorach nie pisałem lime i pomarancz to moje ulubione.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
--pg--
VIP
Posty: 221
Rejestracja: 2015-07-13, 19:30
Lokalizacja: Kraków

#11 Post autor: --pg-- »

Odświeżam temat. Z niepublikowanych materiałów nagranych do prezentacji poskładałem film prezentujący samą dyskotekę - bez ścian, sufitu i świateł. Można przyjrzeć się lepiej konsoli. W filmie wykorzystałem grafikę pokazującą mechanizm pod podłogą.
Obrazek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#12 Post autor: legosamigos »

Z technicowego punktu widzenia, to ten schemat najbardziej mi się podoba. Początkowo modular skojarzył mi się z miejscem publicznym na B, nie mylić z biblioteką :D Temu minifigowi w okularach, to chyba w głowie się może zakręcić ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Afick
Posty: 131
Rejestracja: 2017-01-30, 23:40
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: afick

 

#13 Post autor: Afick »

Mechanizm zacny :) - mimo że, wydawać by się mogło że to nic trudnego.

Awatar użytkownika
--pg--
VIP
Posty: 221
Rejestracja: 2015-07-13, 19:30
Lokalizacja: Kraków

#14 Post autor: --pg-- »

legosamigos pisze:Temu minifigowi w okularach, to chyba w głowie się może zakręcić ;)
Nie zakręci mu się w głowie. W wyniku niedopatrzenia na głównym filmie kręci się w niewłaściwą stronę, a na drugim - zgodnie z pojęciem o tańcu. Ujęcia do drugiego filmu były kręcone jako pierwsze i zapomniałem obrócić tancerza w drugą stronę po zbudowaniu reszty.
Afick pisze:Mechanizm zacny :) - mimo że, wydawać by się mogło że to nic trudnego.
Dużym ułatwieniem był brak jakiegokolwiek skalowania i mogłem wygospodarować sobie tyle miejsca między piętrami, ile potrzebowałem.

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: mw »

Bardzo fajna dyska, najbardziej podoba mi się napis na murze :) i wnętrze

ODPOWIEDZ