8859 Grosser Traktor

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

8859 Grosser Traktor

#1 Post autor: Robson »

8859 Grosser Traktor
Obrazek
Dane Techniczne:

Seria: Technic
Rok produkcji: 1981 !!!!
Liczba części: 615
Liczba figurek: 0
Spis części: http://www.peeron.com/inv/sets/8859
Cena: MSRP: ??$, nowy: 599Euro(ebay.de) polska ??zł
Ilość kół 24x43: 4

Opis:

W dniu dzisiejszym chciałbym przedstawić legendarny model Technic. Model 8859 wyjechał z fabryki w 1981 roku. Było to 26 lat temu, a model do dnia dzisiejszego szokuje swoim wyglądem i funkcjami. Model został zbudowany na wzór traktora z tamtych lat. Ciężkiego, wielkiego ciągnika. Na pierwszy rzut oka model oceniamy jako mały, ale po chwili przemyśleń widzimy koła 24x43 (aż 4) które mówią o wielkości modelu. Traktor posiada części które w dzisiejszych czasach są praktycznie nie do dostania np. http://www.peeron.com/inv/parts/x1125 z http://www.peeron.com/inv/parts/x1126 , http://www.peeron.com/inv/parts/3040a starego typu , dwa tłoki http://www.peeron.com/inv/parts/3652 oraz legendarne koła 24x43 o których nie trzeba chyba opowiadać, ponieważ każdy je zna:). Model posiada skrętne koła, silnik starego typu 2 cylindrowy napędzany przez tylne koła. Tylna oś napędza też wał, który nie jest w standardowym modelu wykorzystywany... W traktorze możemy też podnieść maskę, pod która znajdziemy silnik. W tylnej części modelu jest dużo więcej rozwiązań. Do ciągnika możemy podłączyć najróżniejsze maszyny, w standardzie niestety dwa : brony i grabie (chyba tak to się nazywa). Jak dokupimy model 8710 to stworzymy urządzenie do opryskiwania, rzutnik oraz kolejne grabie(?). Nie jestem fachowcem w tej branży wiec moje nazwy nie są pewnie tak dokładne... Tylna część modelu możemy podnosić za pomocą dźwigni, która znajduje się z prawej strony modelu. Posiada ona blokadę z lewej strony oby swobodnie sie nie opuszczały brony itd, lecz tylko wtedy jak my chcemy:). Model posiada oczywiście model alternatywny nie jeden, a trzy! Na pudełku widnieje traktor ale obok także terenowy pojazd, który mnie nie powalił wyglądem wiec go nie budowałem. Nastepne dwa (prymitywne) modele znajdziemy na ostatniej stronie instrukcji http://www.hccamsterdam.nl/brickfactory ... 59/040.jpg .
Obrazek
Pudełko i zawartość:

Pudełko jest w modelu świetne! Gruby karton wraz z styropianową wkładką tworzą porządną całość. Pudełko jest otwierane. Po otwarciu zauważamy plastikową nakładkę na klocki oraz na wewnętrznej części wieczka model oraz jego funkcje. Po podniesieniu plastikowej nakładki widzimy dwa czerwone pojemniki oraz plastikową wkładkę. Klocki nie latają po pudełku. Świetne zagospodarowana przestrzeń. Na odwrocie pudełka widzimy traktor oraz jego alternatywna wersje. Po bokach pudełka pokazane są funkcje modelu oraz napis "powyżej 10 roku życia".
Kilka zdjęć pudełka:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Instrukcja:

O instrukcji dużo nie mogę powiedzieć, bo jej nie posiadam. Model budowałem z instrukcją internetową, która była czytelna. Jest tylko jeden mankament, podają klocki jakie są do wykorzystania w danym punkcie. Budujemy np silnik i zostają dwa piny i trzeba się wpatrywać w zdjęcie, aby dojrzeć miejsce w które trzeba włożyć klocek.

Budowa:

Budowa przebiegała bardzo przyjemnie i sprawnie. Model zbudowałem z 2,5 H. Kolejno budujemy podwozie traktora => silnik => nadwozie . Kiedy model jest w całości dobudowujemy tylną część drapak itp.
Obrazek
Obrazek
Podsumowanie:

Model jak na swój wiek kupiłem w idealnym stanie. Traktor jest w Polsce praktycznie nie dostępny. Jestem ciekawy czy ktoś z 00453005_0000002owiczów posiada taki ciągnik. Model ma tylko jedną wadę przy jeździe wał się rozczepia - za duże opory :( , ale ja i tak w grabienie pola nie będę się bawił:). Pozdrawiam i zachęcam do komentowania. Robert
Ostatnio zmieniony 2012-08-31, 08:32 przez Robson, łącznie zmieniany 3 razy.
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

No Robson, jeśli to był MINT to chyba wart majątek. Na BrickLinku ceny otwartych 8859 z pudełkiem i instrukcją oscylują w okolicach 140$.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#3 Post autor: Robson »

Sariel pisze:jeśli to był MINT to chyba wart majątek
Niestety nie ale klocki się świecą wiec bardzo dobry stan jak na 26 latka:)
Cb1100RR

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#4 Post autor: TruckeR »

Też takiego chcę, tylko mnie na niego nie stać :) Zestaw wygląda na fantastyczny i myślałem wielokrotnie o tym, zeby sobie go zbudować, jednak nigdy nie chciało mi się siedzieć z klockami przy monitorze. Czy ktoś z Lugpolu go ma to nie wiem, ale w sierpniu jeden taki poszedł za trochę ponad 100zł!
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#5 Post autor: Robson »

TruckeR pisze:sierpniu jeden taki poszedł za trochę ponad 100zł!
Bo aukcje wycofano pewnie tak to by za wiecej poszedl
Cb1100RR

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#6 Post autor: trubal »

w ostanim paragrafie użyłeś słowa MODEL 4 razy, zdanie po zdaniu, zmień albo usuń bo ciężko się to czyta:P
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Antek
Posty: 82
Rejestracja: 2007-07-19, 14:56
Lokalizacja: Sieradz

#7 Post autor: Antek »

Fajny model ale muszę powiedzieć że mimo paru klockowych unikatów nie ma on wielu bardzo pożytecznych elementów...

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#8 Post autor: Kubrick »

Astrzalkowski pisze:Fajny model ale muszę powiedzieć że mimo paru klockowych unikatów nie ma on wielu bardzo pożytecznych elementów...
Za te kola niejeden by sie dal pociac :P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#9 Post autor: TruckeR »

Kubrick pisze:
Astrzalkowski pisze:Fajny model ale muszę powiedzieć że mimo paru klockowych unikatów nie ma on wielu bardzo pożytecznych elementów...
Za te kola niejeden by sie dal pociac :P
Dam się pociąć za te koła.. :whoeva:

Co do recenzji - całkiem niezła, choć nie ma w niej nic, czego bym o tym modelu nie wiedział.. Zdjęcia całkiem fajne.. poza tymi pudełek. Jak możesz to wyłącz lampę błyskową, bo się strasznie odbija :)
Ostatnio zmieniony 2007-10-28, 20:28 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#10 Post autor: M_longer »

Kubrick pisze:Za te kola niejeden by sie dal pociac :P
TruckeR pisze:Dam się pociąć za te koła.. :whoeva:
Ale wy macie problemy ;)
Ja trzymam się skali minifig i uważam że małe jest piękne :P

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#11 Post autor: Robson »

trubal pisze:MODEL 4 razy
Gdzie ja nie widzę :P ^^
TruckeR pisze:Jak możesz to wyłącz lampę błyskową, bo się strasznie odbija :)
Bo to telefon:/ cyfrówka mi padła ...
TruckeR pisze:czego bym o tym modelu nie wiedział..
A co chcesz wiedziec??
Cb1100RR

ODPOWIEDZ