Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Mustang "Blondie"
Autor Wiadomość
kobalt 

Wpisy: 87
Wysłany: 2018-08-03, 11:47   [MOC] Mustang "Blondie"

Kolejnym moim dziwacznym i zakręconym mechem jest Mustang "Blondie".

Inspiracja do jego zbudowanie był model "Zero" Mitutake Nishimura's

Niestety nie miałem zbyt dużo klocków w kolorze "dark green". Postanowiłem więc zbudować mecha "przypominającego" z wyglądu i malowania samolot P-51 Mustang .

Długo się zastanawiałem nad sensownością zrobienie mech z części samolotu. Jest to dość szalona koncepcja biorąc pod uwagę rozpędzone śmigło na nosie mecha. Samoloty Mitsubishi Zero miały silniki chodzone powietrzem więc Zero mech wykorzystuje pęd powietrza generowany przez śmigło do chłodzenia silnika. P-51 Mustang miał silnik chłodzony cieszą więc teoretycznie mech nie potrzebowałby śmigła do jego chłodzenia. Postanowiłem jednak zostawić śmigło - tak lepiej się prezentuje (a przynajmniej tak mi się wydaje).

Zdjęcia są autorstwa boogiiego – serdecznie dziękuję.

Galeria na Flickr.com

Sajan 

Wpisy: 283
Wysłany: 2018-08-03, 11:59   

:D

JAREMA. 
VIP

Wpisy: 367
Wysłany: 2018-08-03, 13:09   

kobalt, 3 sierpnia a Ty wyskakujesz z takim mocem, konkurs na moc miesiąca pozamiatany :D
Ostatnio zmieniony przez JAREMA. 2018-08-03, 13:10, w całości zmieniany 1 raz  

Chrisstopheres 

Wpisy: 27
Wysłany: 2018-08-03, 16:02   Re: Mustang "Blondie"

kobalt napisał/a:
Samoloty Mitsubishi Zero miały silniki chodzone powietrzem więc Zero mech wykorzystuje pęd powietrza generowany przez śmigło do chłodzenia silnika.

Ja wiem, że mechy to czyste sci-fi, ale skoro już wspominasz o chłodzeniu silnika, to hmm... Akcja zawsze równa się reakcji; III prawo dynamiki :D Pęd powietrza generowany przez śmigło był w stanie poderwać kilkutonowy samolot do lotu - stojącego mecha łatwo by powalił :D

wielkamucha 

Wpisy: 114
Wysłany: 2018-08-03, 23:41   

Oj, kuź...a, jaki piękny "Wustang" :D Śliczny!
Chrisstopheres napisał/a:
kobalt napisał/a:
Samoloty Mitsubishi Zero miały silniki chodzone powietrzem więc Zero mech wykorzystuje pęd powietrza generowany przez śmigło do chłodzenia silnika.

Ja wiem, że mechy to czyste sci-fi, ale skoro już wspominasz o chłodzeniu silnika, to hmm... Akcja zawsze równa się reakcji; III prawo dynamiki :D Pęd powietrza generowany przez śmigło był w stanie poderwać kilkutonowy samolot do lotu - stojącego mecha łatwo by powalił :D
No, to akurat też byłoby "czyste sci-fi".

Co do pędu powietrza, to owszem, ale potrzeba by chwilę czasu, aby się rozpędzić do właściwej prędkości, przy której zadziała wytworzona przezeń siła nośna. Stojący na stanowisku samolot na pewno się nie przewróci, nawet jak silnik będzie "młócił" na pełnych obrotach. Prędzej silnik przegrzejesz. To nie odrzutowce (a i takie silniki musiałyby być odpowiednio duże).

Mech, jak będzie miał właściwie ustawione punkty podparcia, też się łatwo nie przewróci. Nawet, jak silnik będzie dosyć wysoko. Zobacz na łodzie latające, zwłaszcza te z początków lotnictwa - silnik umieszczony wysoko nad kadłubem i płatem, w sumie najwyższy punkt w całej maszynie - a mimo wszystko się nie przewracały:) Właśnie fizyka się kłania - choćby składowa (wypadkowa) sił...

Nawiasem mówiąc, w Mustangu silnik też by się przegrzał, jakby nie było śmigła - chłodnice glikolu potrzebują przepływu powietrza, aby mogły chłodzić - to nie samochód, tu wentylatorów nie ma :D

Sorki za offtop - latadła to mój "konik".

bzzz-bzzz
Ostatnio zmieniony przez wielkamucha 2018-08-03, 23:54, w całości zmieniany 1 raz  

kobalt 

Wpisy: 87
Wysłany: 2018-08-04, 11:43   

JAREMA napisał/a:
kobalt, 3 sierpnia a Ty wyskakujesz z takim mocem, konkurs na moc miesiąca pozamiatany :D

Fajnie by było ale jeszcze nigdy się nie udało :)

Chrisstopheres napisał/a:

Śmigło raczej nie będzie kręciło się na pełnych obrotach. A jak już by miało "ciągnąć" z pełną mocą to mech mógłby jeździć "jak na wrotkach" jakby był dobrze wyważony :)

Jetboy 

Wpisy: 1507
Wysłany: 2018-08-04, 21:21   

kobalt napisał/a:
JAREMA napisał/a:

Fajnie by było ale jeszcze nigdy się nie udało :)

Bo robisz to dokładnie odwrotnie :)
Zamiast publikować na początku miesiąca, czekasz do ostatniej chwili i nie publikujesz jeśli pula jest za mocna ;)

Corrado 

Wpisy: 104
Wysłany: 2018-08-05, 14:03   

Wygląda świetnie, bardzo unikatowa konstrukcja.

https://www.flickr.com/photos/142980798@N05/a">

Biedrus 
VIP
The Old Hunter

Wpisy: 1178
Wysłany: 2018-08-05, 16:11   

Nie mój klimat, ale mech wygląda zacnie. Świetne zdjęcia.

legosamigos 
VIP

Wpisy: 2835
Wysłany: 2018-08-05, 16:31   

Również nie moje klimaty, ale prezentuje się nieźle. Mam nadzieję, że zakupisz kiedyś klocki w kolorze dark green i zbudujesz tego MOCa, tak jak Zero" Mitutake Nishimura's

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu